Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Zrealizowane Projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Uni Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Największym projektem zrealizowanym była "Rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Obszary wiejskie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 Lista zrealizowanych projektów:

Literatura bawi w mieście nad Nilem

W 2023 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej realizuje projekt zatytułowany "Literatura bawi w mieście nad Nilem", który wesprze bibliotekę w promowaniu wartościowych form czytelnictwa i ułatwi mieszkańcom dotarcie do szerokiej oferty nowości wydawniczych. Działania, jakie są zaplanowane, będą także utrwalać naszą tożsamość kulturową i narodową poprzez odniesienie do obchodów 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry i 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej.

Wyznaczone cele zrealizujemy poprzez działania: Gra miejska "Krokodyla daj mi luby!", Międzypokoleniowy maraton czytania "Bajek" Aleksandra Fredry "Czytaj książki będziesz wielki", konkurs plastyczny dla rodzin "Takiej bajki nie ma nikt!", „Stacja Literatura w Pociągu do Czytania” - kiermasz książek, "Polecajki - młody czytelnik w gąszczu nowości wydawniczych" - spotkanie z krytykiem literackim oraz 4 spotkania autorskie. Podsumowaniem tych działań będzie Piknik rodzinny "Książka jest dobra na wszystko".

Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania wynosi 24 851 zł.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”- państwowego funduszu celowego

 

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-22 16:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 343