Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Zrealizowane Projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Uni Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Największym projektem zrealizowanym była "Rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Obszary wiejskie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 Lista zrealizowanych projektów:

Już pora obudzić w sobie aktora – teatralne zmagania

Tytuł projektu: Już pora obudzić w sobie aktora – teatralne zmagania

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8 – 12 lat mieszkających lub uczących się na terenie Powiatu Kolbuszowskiego.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2015” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Celem projektu jest zaprezentowanie jego odbiorcom aktywnej i twórczej formy spędzenia wolnego czasu. Uczestnicy spotkań mają szansę sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności aktorskie, literackie, plastyczne, wokalne a także organizacyjne. Projekt powstał w nawiązaniu do 250 rocznicy powstania Teatr Narodowego w Warszawie (rok 2015 Rokiem Teatru Publicznego). Projekt zakłada poszerzenie wiedzy o terminy związane z literaturą i teatrem oraz poznanie różnorodnych form teatralnych.

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-23 12:07
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 895