OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży

Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych oraz czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Zbiory

Liczba książek: 17 340 (na koniec roku 2023)

Lit. piękna: 1 737

Lit. dla dzieci i młodzieży: 10 291

Lit. popularnonaukowa: 5 312

Serdecznie zapraszamy do nas.

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3