Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Zrealizowane Projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Uni Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Największym projektem zrealizowanym była "Rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Obszary wiejskie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 Lista zrealizowanych projektów:

Czytanie jest fajne!

Tytuł projektu: „Czytanie jest fajne” (2016 r.)

Projekt realizowany przez Regionalne Towarzystwo Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej w partnerstwie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kolbuszowej. Dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania:  Promocja Literatury i Czytelnictwa- priorytet: partnerstwo publiczno-społeczne. Skierowany dla wszystkich mieszkańców Powiatu Kolbuszowskiego.

Celem projektu była aktywizacja lokalnej społeczności wokół biblioteki publicznej oraz wzmocnienie jej znaczenia jako miejsca integracji życia społeczności lokalnej poprzez działania promujące literaturę i czytelnictwo. Projekt realizowany pod hasłem "Czytanie jest fajne!". Działaniami realizującymi ten cel były: "Czytaj książki- będziesz wielki" maraton głośnego czytania w plenerze dla najmłodszych , "Poznaj swoje miasto" - gra miejska, "Czytaj książki, one nie gryzą. Mogą Cię tylko pochłonąć"- spotkania warsztatowe z autorami literatury dla młodzieży, "Pokaż co czytasz, a powiem ci kim jesteś" - konkurs fotograficzny, "Bajkowanie - jak połączyć stare bajki rodziców z nowymi, które lubią dzieci", warsztaty komputerowe "Znasz książkę drukowaną, poznaj elektroniczną"-poznanie stron z wydarzeniami literackimi, nauka korzystania z czytników ebooków. Jednodniowym świętem biblioteki był piknik pod hasłem "Czytanie jest fajne- Święto Biblioteki".

GALERIA
 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-07-19 15:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 628 489