Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe

Od 2021 roku biblioteka wprowadza nową usługę wypożyczania gier planszowych do domu oraz możliwość gry w Czytelni (poza okresem ograniczeń związanych z COVID-19).

Operatorem wypożyczania gier jest Czytelnia.

Poniżej prezentujemy regulamin wypożyczania gier planszowych oraz listę dostępnych gier.

Regulamin Wypożyczania Gier


LISTA GIER PLANSZOWYCH


Przedział wiekowy: 5+

w tej grupie znajdują się także gry dla najmłodszych


„Adventure Trivia” w puszce | GENTLEMEN’S HARDWARE

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 7+

Kempingowa gra skojarzeń „Adventure Trivia” wydana przez Gentlemen’s Hardware.

Gra jest pięknie wydana i opakowana. Koniecznie zabierz ją ze sobą na wyjazd!

Pudełko zawiera 100 dwustronnych kart do gry oraz książeczkę z wynikami.

Opakowana w metalowe pudełko vintage, idealnie sprawdzi się w domu oraz podczas wypraw i podróży.

więcej o grze: Adventure Trivia

5 sekund junior

Liczba graczy : 3 - 6

Przedział wiekowy: 6+

Przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych graczach wydanie gry 5 sekund!

Z pewnością bez trudu jesteś w stanie wymienić 3 smaki dżemu - ale czy dasz radę zrobić to pod presją czasu? Masz 5 sekund, a pozostali gracze tylko czekają na Twoje potknięcie!

 Czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem, dlatego mówisz co ci ślina na język przyniesie. Podajesz czasem dziwaczne, czasem śmieszne odpowiedzi, podczas gdy kulki szybko mkną w dół spirali specjalnego czasomierza. Jeśli pytanie sprawia Ci kłopot - wykorzystujesz karty "Czasu" lub "Zmiany". Na żółtej stronie kart znajdują się pytania dla młodszych dzieci, a na czerwonej dla starszych. 5 sekund - szalona i zabawna gra teraz w wersji junior!

więcej o grze: 5 sekund junior

25 gier dla całej rodziny

Liczba graczy : do 4

Przedział wiekowy: 5+

Zestaw planszowych gier logicznych i karcianych dla całej rodziny.

Podstawowe gry to: Chińczyk, Węże i drabiny, Gęsi, Halma, Wyścigi samochodowe, Młynek, Kości, Pasjans i gry karciane, do których przygotowane są różne propozycje rozgrywek. W instrukcji znajduje się 25 wariantów.

więcej o grze: 25 gier dla całej rodziny

Akcja Segregacja

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+ do 8+

Jedną z najpopularniejszych form ochrony środowiska jest segregacja śmieci, która w kolejnym etapie pozwala na przetwarzanie ich w procesie recyklingu. Dzięki grze Akcja Segregacja dzieci poznają zasady segregowania śmieci, w którym pojemniku trzeba umieścić poszczególne odpady. Co zaliczamy do odpadów szklanych, papierowych, plastikowych, zmieszanych czy też bio? Które odpady powinny trafić do PSZOK-u i co to są gabaryty? W instrukcji dzieci znajdą pięć różnych propozycji rozgrywek.

więcej o grze: Akcja Segregacja

Archimedes

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 7+

Gra w matematyczne równania.

 Wesoła, szybka i edukacyjna gra, w której gracze tworzą równania matematyczne, starając się jak najszybciej pozbyć wszystkich swoich kart z ręki. 

 Gra „Archimedes” wspiera naukę matematyki oraz myślenia taktycznego. Poprzez dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie młodzi gracze rozwijają swoje kompetencje matematyczne, doskonale się przy tym bawiąc.

więcej o grze: Archimedes

Basia w ZOO

Liczba graczy : 2 do 4

Przedział wiekowy: 4+

Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Kto ma ich najwięcej, wygrywa grę.

więcej o grze: Basia w ZOO

Battleship gra w statki

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 3+

Gra statki. Zabawa polega na odgadywaniu pól, na których znajdują się statki przeciwnika. Gdy odgadniemy jedno z nich, zaznaczamy je odpowiednim kołeczkiem z tworzywa na naszej planszy. Naszym zadaniem jest znaleźć wszystkie pozycje wroga i zniszczyć jego statki, zanim on zrobi to pierwszy. W pudełku umieszczono: dwie plansze do gry (jedną dla nas, druga dla przeciwnika); elementy imitujące statki oraz kołeczki, które posłużą do oznaczania. Jest to gra, którą z powodzeniem zabierzemy w podróż. Z tyłu opakowania znajduje się instrukcja gry (po angielsku).

więcej o grze: Battleship gra w statki

Było sobie życie: Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, skąd masz siłę na zabawę i uprawianie sportu? Czy wiesz, skąd pochodzi Twoja energia? Otóż wszystkie potrzebne składniki dostarczasz jedząc posiłki. Dlatego to takie ważne, abyś potrafił je poprawnie i samodzielnie komponować. Było sobie życie - Jedz, biegaj i rośnij zdrowo to zabawa, dzięki której każde dziecko może zostać mistrzem zdrowego odżywiania.

więcej o grze: Było sobie życie: Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!

Bierki

Liczba graczy : 2 do 6

Przedział wiekowy: 5+

Niezwykle popularna, znana od stuleci gra zręcznościowa, która polega na rozrzuceniu w sposób chaotyczny bierki o różnym zakończeniu a następnie umiejętne wyciąganie z tego stosu jeden po drugim tak, by nie dotknąć pozostałych. Gra doskonali zręczność, cierpliwość i precyzję ruchów.

więcej o grze: Bierki

Było sobie życie: Zostań mistrzem sportu!

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Jak przygotować się do zawodów sportowych? Jaka dieta sprzyja budowaniu optymalnej sportowej formy? Co to jest zdrowy tryb życia? Co trzeba zrobić, żeby wygrać mecz piłki nożnej albo siatkówki? Mistrz i przyjaciele przygotowali dla Ciebie specjalny cykl zawodów oraz „treningów“ w trakcie których będziesz mógł sprawdzić swoja wiedzę oraz umiejętności sportowe.

więcej o grze: Było sobie życie: Zostań mistrzem sportu!

Bystre oczko kuferek

Liczba graczy : 1 do 4

Przedział wiekowy: 3-8

Kuferek Bystre oczko, to skompresowana, podręczna wersja hitowej gry Bystre Oczko. Staranność wykonania i różnorodne grafiki Twojej ulubionej gry zawsze przy Tobie! 

więcej o grze: Bystre oczko kuferek

Catan Junior

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Ląd na horyzoncie!

Żegluj swą piracką łajbą po morzach, odkrywaj wyspy i buduj na nich obozy piratów! Potrzebne ci będzie przy tym „to i owo“ np. drewno, szable i złoto. Kto wykaże się sprytem i zbuduje swój obóz w strategicznym miejscu, aby przy odrobinie szczęścia szybko zgromadzić surowce potrzebne do budowy kolejnego obozu?

Gdyby tylko nie ten złośliwy Czarnodzioby, który ciągle wchodzi wam w drogę…

Dzięki edycji Junior także młodsi gracze (od 6 lat) mogą przeżyć przygodę oferowaną przez bestsellerową grę „CATAN“ – a dorośli chętnie się do nich przyłączą!

więcej o grze: Catan Junior

Cud miód

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Słyszycie to przyjemne bzyczenie? To pracowite pszczoły rozpoczynają sezon zbiorów. W maju poszukują nektaru kwitnącego rzepaku. Pszczele zadania zmieniają się wraz z upływem letnich dni. U schyłku lata te barwne owady rozglądają się za pyłkami wrzosu, który kwitnie na przełomie sierpnia i września. Podczas zbierania pożytku (czyli roślin miododajnych będących źródłem nektaru) pszczoły zapylają rośliny, pełniąc tym samym niesamowicie ważną rolę w ekosystemie. Teraz i wy możecie poczuć się jak pracowite pszczoły!

więcej o grze:Cud miód

Czółko Junior

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 6+

Czółko Junior to popularna gra towarzyska od wydawnictwa 2Pionki w wersji dla całej rodziny. W Czółku umieszczamy przy swoim czole kartę z hasłem, którego nie widzimy, ale widzą je inni gracze. Naszym zadaniem jest odgadnąć, co przedstawia hasło, za pomocą zamkniętych pytań. Czółko Junior zawiera karty z prostymi ilustracjami, dzięki którym w zabawie będą mogły uczestniczyć także najmłodsze dzieci. Każda karta zawiera też opis, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do przedstawienia hasła na ilustracji.

więcej o grze:Cud miód

Cztery Sery

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 6+

Cztery Sery z Rodziną Treflików to przezabawna gra planszowa, w której wcielisz się w dostawcę pizzy! Poruszaj się po planszy, zagrywaj karty akcji i blokuj przeciwników. Pamiętaj, żeby wrócić po kolejne, nowe zamówienie. Uważaj na karty Ciotki i Kota, którzy już czekają na swoje ulubione przysmaki! Bądź pierwszy, dostarcz zamówione pizzę pod wskazane adresy i zostań zwycięzcą! 

więcej o grze:Cztery Sery

Dobble

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojego kartonika. Teraz następny! Tylko nie zwątp, każda karta łączy się z inną zawsze tylko jednym symbolem! Dobble to rozrywka absolutnie dla każdego - gra nadaje się zarówno do zabawy z dziećmi, jak i na imprezy dorosłych.

więcej o grze: Dobble

Dobble Pixar

Liczba graczy : 2-5

Przedział wiekowy: 4+

Toy Story, Merida Waleczna, Iniemamocni, Potwory i Spółka... Na tych kultowych animacjach wychowują się kolejne pokolenia. Teraz możesz znów zaprosić je do swojego domu, a ich bohaterowie pomogą Ci w ćwiczeniu refleksu i spostrzegawczości!

więcej o grze: Dobble Pixar

Dobble Psi Patrol

Liczba graczy : 2 do 5

Przedział wiekowy: 4+

Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma, Skye! Bohaterskie psiaki, które na co dzień dzielnie pomagają potrzebującym, zawitały na karty Dobble, by wspierać najmłodszych w ćwiczeniu refleksu i spostrzegawczości! Czy uda Ci się wypatrzyć parę identycznych bohaterów lub charakterystycznych przedmiotów zanim zrobią to przeciwnicy?

Na czym to polega?

Zadanie jest proste: spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie dowolne karty zawsze łączy jeden wspólny obrazek. 

W Dobble można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych z Psim Patrolem.

więcej o grze: Dobble Psi Patrol

Domek

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 7+

Chyba śnisz! to wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga - oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści!

więcej o grze: Domek

Domino logopedyczne. Opozycja K-T, SZ-S

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+

Prezentowane domino adresowane jest do dzieci mających trudności z nauką czytania. Celem prezentowanego domina są:

 • nauka słuchowego rozróżniania głosek: sz, s, k, t
 • nauka prawidłowej wymowy głosek sz, s, k, t
 • trening słuchu fonemowego
 • doskonalenie analizy i syntezy słuchowej
 • doskonalenie analizy i syntezy wzrokowej
 • pomoc w zrozumieniu pojęć: „koniec” i „początek” wyrazu

Domino logopedyczne może być wykorzystywane:

 • podczas zajęć logopedycznych
 • szkolnych zajęć kompensacyjno-korekcyjnych
 • zajęć dydaktycznych w przedszkolu
 • zabaw domowych pod kierunkiem rodziców

więcej o grze: Domino logopedyczne

Dzieci Kontra Rodzice. Czego O Sobie Nie Wiecie?

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Dynamiczna gra rodzinna, w której dzieci i rodzice rywalizują odpowiadając na wiele interesujących i zabawnych pytań.
Wygrywa drużyna, która odpowie na więcej pytań.
W grze znajdziecie pytania o dwóch poziomach trudności, specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców.

więcej o grze: Dzieci kontra rodzice

Dzieci Kontra Rodzice. Miasta świata

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 7+

Gdzie zobaczymy Koloseum, a gdzie Big Ben? Z czy kojarzy się Toruń? W jakim mieście jest wieża Eiffla? Wesołe pytania zapewnią Wam ciekawą podróż przez miasta świata. Dzieci rywalizują z rodzicami. W grze znajdziecie pytania specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców.

więcej o grze: Dzieci kontra rodzice

Ekspresłówka

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 6+

Dynamiczna gra karciana, która świetnie sprawdzi się zarówno do rozwijania dziecięcego słownictwa, jak i na imprezy! Naszym zadaniem jest najszybsze wymyślanie słów spełniających dwa kryteria: pierwszą literę oraz kategorię.

Na czym to polega?

W swojej turze gracz odkrywa wierzchnią kartę z talii i kładzie ją obok stroną z literami do góry.

Każda z liter ma inny kolor. Jedna nich jest tego samego koloru co karta kategorii na wierzchu talii.

Gracz, który jako pierwszy głośno wypowie słowo rozpoczynające się na wskazaną literę i należące do wskazanej kategorii, wygrywa rundę i zdobywa kartę. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej kart.

więcej o grze: Ekspresłówka

Elemele. Słówka

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Gra edukacyjna z ćwiczeniami: utrwalanie znajomości liter i tworzenie wyrazów, rozwijanie słownictwa, zadania i ćwiczenia z wykorzystaniem kart, plansz i kartoników z literami, nauka przez zabawę z bohaterami ze świata Disneya.

więcej o grze: Elemele. Słówka

Feluś i Gucio grają w sylaby

Liczba graczy : 1 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Feluś i Gucio zapraszają do wspólnej zabawy w układanie sylab! Ta gra edukacyjna, przepięknie ilustrowana przez Mariannę Schoett, daje możliwość układania dwu- oraz trzysylabowych słów, a opisane w instrukcji warianty różnicują rozgrywkę, czyniąc każdą niepowtarzalnym przeżyciem.

W pudełku są 4 unikatowe plansze (na rewersie każdej z nich znajdują się nowe trzysylabowe hasła), 60 płytek z ilustracjami i 48 dwustronnych płytek z sylabami. Dołączony do zestawu separator sprawi, że po zabawie każdy element gry będzie miał swoje miejsce i nową zabawę będzie można rozpocząć błyskawicznie!

więcej o grze: Feluś i Gucio grają w sylaby

Grzybobranie w Zielonym Gaju

Liczba graczy : 2 do 4

Przedział wiekowy: 4+

Wybierzcie się na spacer po Zielonym Gaju i weźcie udział w leśnej przygodzie. Przemierzcie krętą trasę, góry i pagórki w poszukiwaniu pysznych, jadanych grzybków. Weźcie ze sobą koszyczek i wypełnijcie go po brzegi. Wygra ten kto zbierze ich najwięcej. 

Pamiętajcie, że las to dom dla wielu zwierząt. Bądźcie czujni, aby nie spłoszyć stada saren lub nie natknąć się na groźnego dzika. W zamian za to, może uda Wam pobawić z zającem. Patrzcie pod nogi! Nie trudno tu o potknięcie, a za wysypanie grzybków z koszyczka grozi kara. 

Grzybobranie w Zielonym Gaju to kultowa gra dla dzieci w nowym, ciekawym wydaniu. Jej dużym atutem jest przestrzenna plansza z polami zadań oraz piękną, kolorową grafiką.

W zależności od wybranego wariantu, gra umożliwia zabawę zarówno młodszym jak i nieco starszym dzieciom.

więcej o grze: Grzybobranie w Zielonym Gaju

Harry Potter Labyrinth

Liczba graczy : 2 do 4

Przedział wiekowy: 7+

Szaleńcza zabawa dla całej rodziny! Co należy zrobić? Rozwikłać zagadki długich korytarzy, odkryć wspaniałe skarby i wygrać!

Co najciekawsze - gra przebiegać będzie w towarzystwie bohaterów z filmowej serii ''Harry Potter''.

Gra polega na poszukiwaniach w labiryncie tajemniczych przedmiotów i istot. Każdy uczestnik zabawy musi uważnie przesuwać ścieżki labiryntu, aby dotrzeć do konkretnych punktów. Ile skrzyń ze skarbami można zdobyć? Kto jako pierwszy obwieści ich prawidłową ilość? Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odkryje wszystkie tajemnice i powróci do punktu wyjścia.

więcej o grze: Jungle Speed Kids

Interaktywna Mapa Świata

Liczba graczy : 2 do 6

Przedział wiekowy: 6+

Z interaktywną mapą świata dzieci przeżyją niesamowitą podróż dookoła świata. Dzięki niej, mali odkrywcy mają dostęp do szerokiej wiedzy dotyczącej 78 interaktywnych państw. Wystarczy, że nacisną na dane państwo, a poznają oprócz nazwy również szczegóły i fakty na jego temat.
Mapa dodatkowo zawiera quizy, super quizy i grę "Wyzwanie dla 2 graczy", które pozwolą sprawdzić zdobytą wiedzę. Dziecko zostanie nagrodzone za poprawne odpowiedzi, natomiast jeśli odpowiedź będzie błędna – bez obawy, zabawka na pewno poda właściwą.
Dziecko pozna stolice, flagi, języki, którymi posługują się mieszkańcy oraz różne zabawne fakty.

więcej o grze: Jungle Speed Kids

Jenga Classic

Liczba graczy : 2 do 8

Przedział wiekowy: 6+

Jenga ma już mnóstwo fanów. Mimo że tak prosta, okazuje się niezwykle ciekawą, wciągającą i zabawną grą! Gra składa się z drewnianych klocków ułożonych w wieżę (3 klocki na piętro). Gracze na przemian wyciągają jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na szczycie, uważając, by wieża się nie zawaliła. Każdy kolejny gracz ma trudniejsze zadanie, a wieża potrafi zachować równowagę nawet gdy jest dwa razy wyższa niż na starcie!

więcej o grze: Jungle Speed Kids

Językomania angielski

Liczba graczy : 2 do 4

Przedział wiekowy: 6+

Gra planszowa i układanka z myślą o dzieciach, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskiego. Gracze poruszają się po planszy w kierunku mety i po drodze rozwiązują zadania – z sylab tworzą wyrazy w języku angielskim. W samej układance do wylosowanego obrazka należy dopasować odpowiednie sylaby, aby powstała nazwa przedmiotu z obrazka. Językomania kształci umiejętności ważne w nauce czytania i pisania po angielsku. Układając wyrazy z odpowiednich sylab, młodzi gracze przyswoją sobie pisownię wielu nowych słówek, a czytając powstałe wyrazy na głos lub tworząc z nimi krótkie zdania, czy dialogi wyćwiczą wymowę. Rozwija analizę i syntezę wzrokową i słuchową. Pomocna w nauczaniu początkowym. Do gry jest dołączona instrukcja z różnymi propozycjami zabawy.

więcej o grze: Językomania angielski

Jungle Speed Kids

Liczba graczy : 2 do 6

Przedział wiekowy: 4+

Jungle Speed: Kids to gra w której liczy się zręczność, spostrzegawczość, szybkość i doskonała pamięć! Podczas zabawy odkrywamy kolejne kafelki ze zwierzętami i staramy się zapamiętać, jakie gatunki się na nich znajdują. Jeśli zidentyfikujemy znajdującą się wśród kafelków parę, musimy jak najszybciej złapać stojący na środku totem – dopiero kiedy go chwycimy, możemy odpowiadać!

więcej o grze: Jungle Speed Kids

Kalejdoskop emocji junior

Liczba graczy: 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Chcesz pomóc dziecku w nauce rozpoznawania oraz wyrażania emocji? A może marzysz o ciekawej grze o tematyce emocji, która będzie służyła nie tylko jako rozrywka, ale także jako pomoc dydaktyczna? "Kalejdoskop emocji junior", którego producentem jest Multigra, to propozycja, której szukasz.

"Kalejdoskop emocji junior" to gra przeznaczona dla młodszych dzieci wkraczających dopiero w świat intensywnych interakcji społecznych, w których niezbędna jest umiejętność rozpoznawania emocji innych osób oraz wyrażania własnych. Gra świetnie się sprawdzi w przypadku starszych przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego w szkołach podstawowych. Rozgrywka możliwa jest w dwóch wariantach. Poprzez grę dzieci uczą się prawidłowych interakcji społecznych, tolerancji, empatii oraz wrażliwości na emocje drugiego człowieka.

więcej o grze: Kalejdoskop emocji junior

Kameleon

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 3+

Kameleon to nieskomplikowana gra karciana dla całej rodziny! Korzystaj z kart wesołych zwierząt i zrób wszystko, by wyłożyć wszystkie swoje karty zanim zrobią to inni gracze. Każdy rozpoczyna rozgrywkę z 5 kartami w ręku, a podczas swoje jtury musi dołożyć kartę pasującą symbolem lub kolorem. Emocji dodają karty z dodatkowymi umiejętnościami

więcej o grze: Kim jestem?

Karty Memo Tajemnice Różańcowe

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 6+

Gra edukacyjna idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz o specjalnych potrzebach intelektualnych. Rozwija wyobraźnię, uczy koncentracji. Zestaw zawiera ilustracje do 20 tajemnic różańcowych.

więcej o grze: Karty Memo Tajemnice Różańcowe

Katamino gra rodzinna

Liczba graczy : 1-2

Przedział wiekowy: 3+

Katamino: Gra Rodzinna jest dynamiczną układanką i zmuszająca do myślenia zagadką. Rozwija zmysł obserwacji i zdolność logicznego myślenia. To klasyka gier logicznych z „płynnie regulowanym” poziomem trudności. Różne zasady gry powodują, że mogą zacząć się w nią bawić już trzylatki.

Korzystając z kolejnych – coraz trudniejszych wariantów rozgrywki sprawia, że gra rośnie wraz z dzieckiem i adresowana jest w nieco zmienionej formie dla 4, 5, 6 i 8-latków. Oczywiście, dorośli amatorzy „gimnastyki mózgu” również znajdą tu coś dla siebie!

więcej o grze: Katamino gra rodzinna

Kim jestem?

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 4+

Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony.

Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie kim się jest na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi tak lub nie. Wygrywa ta osoba, która pierwsza odgadnie, co przedstawia jej karta.

więcej o grze: Kim jestem?

Gra Kim jestem? ZAWODY I SPORTY

Liczba graczy : 2 do

Przedział wiekowy: 7+

Gra uczy logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli
i analizowania zdobytych informacji. 

Jak grać?
1. Załóż opaskę i umieść w niej kartę.
2. Zadawaj pytania.
3. Odgadnij kim jesteś!

Sam wymyśl hasło!
Zapisz je na jednej z dwóch zmazywalnych kart! 

Kart można użyć do zabawy w kalambury.
Instrukcja zawiera opis trzech gier.

więcej o grze: Kim jestem?

Kociaki łobuziaki

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Gra o kotach biegających za kłębkiem!
Każdy gracz ma planszę przedstawiającą pokój pełen zabawek. Po pokojach biegają koty. Im więcej zabawek zainteresuje kota, tym więcej punktów gracz zdobędzie. Pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

więcej o grze: Kociaki łobuziaki

Kto to zrobił?

Liczba graczy : 3 - 6

Przedział wiekowy: 6+

Gra o kotach biegających za kłębkiem!
Każdy gracz ma planszę przedstawiającą pokój pełen zabawek. Po pokojach biegają koty. Im więcej zabawek zainteresuje kota, tym więcej punktów gracz zdobędzie. Pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

więcej o grze: Kto to zrobił?

Kurnik

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 4+

Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby jajek. Aby je zdobyć, należy znaleźć kury wysiadujące jajka w odpowiednich kolorach.  Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ wszystkie kury w kurniku wyglądają jednakowo i często zmieniają gniazda, w których wysiadują jajka!

więcej o grze: Kurnik

LA CUCARACHA gra karaluch ucieka

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

La Cucaracha łap robala to prosta gra zręcznościowa dla całej rodziny. Zasady gry są nieskomplikowane, dlatego mogą z powodzeniem grać w nią już 3-4 latki. Wystarczy rzucić kostką i błyskawicznie zmienić ustawienia sztućców tak, by zwabić karalucha w swoją pułapkę. Liczy się spostrzegawczość i szybkość. wygrywa gracz, który pięć razy złapie robala. 

W zestawie znajdziecie małego robaka napędzanego na baterie, który drży, przez co ciągle przesuwa się do przodu i ucieka.

Gra wywołuje dużo śmiechu wśród dzieci i wzbudza ogrom emocji!

więcej o grze: Lisek urwisek

Lisek urwisek

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Gra detektywistyczna dla dzieci!

Gra kooperacyjna, w której dzieci nie rywalizują ze sobą. Zbierają wskazówki pozwalające rozwiązać zagadkę. Wśród lisów ukrył się lisek urwisek – gracze muszą współpracować, aby go odnaleźć.

więcej o grze: Lisek urwisek

Łapkosztuczki – sztuczkołapki

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Gra zręcznościowa rozwijająca motorykę małą.
Opanuj drżenie rąk, bo czas ucieka, a przeciwnicy są bliscy zwycięstwa! Wyzwij
rodzinę i przyjaciół na zabawny pojedynek! Z dostępnego zestawu kolorowych klocków wybierz te widoczne na karcie i umieść je jak najszybciej pomiędzy placami. Nie jest to takie proste, ale wystarczy chwila treningu! Kto popisze się precyzją, a kto ma dziurawe ręce?

więcej o grze: Łapkosztuczki – sztuczkołapki

Matematyka w kostce

Liczba graczy : 1 - 3

Przedział wiekowy: 5+

Mistakos to klasyczna gra zręcznościowa dla dzieci – i nie tylko! Walka o stołki z pewnością pochłonie również starszych graczy. Zapewnij swojej rodzinie wciągająca rozrywkę z nutką zdrowej rywalizacji! 

więcej o grze: Mój pierwszy quiz

Matematyka w kostce

Liczba graczy : 1

Przedział wiekowy: 5+

Nauka przez zabawę!

Dla dzieci zabawa 24 kostkami tej oryginalnej gry będzie z pewnością wesoła i stymulująca. Dzięki ćwiczeniom zasugerowanym w zestawie matematyka w kostce, dzieci będą mogły nauczyć się liczb, pojęcia ilości oraz figur geometrycznych, a także wykonywania prostych działań matematycznych. Będą mogły się bawić w układanie figur, obrazków i tras, rozwijając w ten sposób koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność obserwacji i logicznego kojarzenia. Ponadto będą mogły bawić się z przyjaciółmi, rywalizując z nimi na dodawania lub tworzenie jak najdłuższych tras.

więcej o grze: Matematyka w kostce

Mój pierwszy quiz

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+

"Odkrywaj świat z perspektywy swoich dzieci i pomóż im nauczyć się jeszcze więcej! MÓJ PIERWSZY QUIZ to gra, która pozwoli dzieciom puścić wodze fantazji, rozbudzić kreatywność i wykazać się swoją wiedzą! Na najmłodszych czekają zadania otwarte i z podanymi odpowiedziami, dzięki którym bawiąc się, nauczą się nowych rzeczy o świecie! 

więcej o grze: Mój pierwszy quiz

Mundial

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 6+

Mundial to zręcznościowa gra piłkarska dla całej rodziny. Rozstawcie boisko, rozłóżcie karty zawodników i przygotujcie się na mecz o wszystko. Przesuwajcie piłkarzy, pstrykajcie kapslem od jednego do drugiego, walczcie o piłkę i strzelajcie na bramkę przeciwnika.

więcej o grze: Mój pierwszy quiz

Na jagody

Liczba graczy : ?

Przedział wiekowy: 2+

Mundial to zręcznościowa gra piłkarska dla całej rodziny. Rozstawcie boisko, rozłóżcie karty zawodników i przygotujcie się na mecz o wszystko. Przesuwajcie piłkarzy, pstrykajcie kapslem od jednego do drugiego, walczcie o piłkę i strzelajcie na bramkę przeciwnika.

więcej o grze: Nogi Stonogi

Na językach

Liczba graczy : 2-6

Przedział wiekowy: 6+

Gra zręcznościowa dla dzieci "Na językach" od Wydawnictwa FoxGames to świetna rozrywka dla małych łasuchów, które mają chrapkę na tłuściutkie owady. Może w nią grać od 2 do 6 graczy w wieku od 6 lat, a rozgrywka trwa około 15 minut. Gra jest bardzo atrakcyjna, dynamiczna i wywołuje salwy śmiechu. Dlatego nie ma mowy, że dzieciaki się nią znudzą. Kto bowiem nie chciałby wcielić się w kameleona i polować na smakowite kolorowe owady, by wypełnić brzuszek?

więcej o grze: Na językach

Nogi Stonogi

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+

Główną bohaterką tej sympatycznej gry jest stonoga. I to właśnie ona pomoże małym graczom opanować trudną sztukę podstawowego liczenia oraz naukę kolorów.

Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami warto wybierać gry, dzięki którym maluchy nauczą się radzić sobie z emocjami związanymi z porażką i zwycięstwem oraz ponosić konsekwencje swoich decyzji. Wspaniale, gdyby gry posiadały również element edukacyjny: wspierały naukę kolorów, liczenia, rozwijały spostrzegawczość, pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Taką grą z całą pewnością są „Nogi Stonogi”.

więcej o grze: Nogi Stonogi

Państwa i Flagi/Mistrz Wiedzy

Liczba graczy : 1 i więcej

Przedział wiekowy: 6 - 9

Państwa i flagi to gra edukacyjna dla dzieci interesujących się geografią oraz zafascynowanych podróżami. Poprzez zabawę dziecko pozna nowe kraje i kontynenty oraz utrwali zdobytą wiedzę.

więcej o grze: Państwa i Flagi/Mistrz Wiedzy

Park dinozaurów

Liczba graczy : 1 - 6

Przedział wiekowy: 3+

Rodzinka Grywalskich wybrała się do Parku Dinozaurów. Lecz co to? Dinozaury rozbiegły się po parku, a w radiu właśnie zapowiedziano deszcz meteorytów. Pomóżcie dinozaurom wrócić do ich wybiegów, zanim rozpęta się kosmiczna burza. Gracze rzucają specjalną kostką i przemieszczają dinozaury po Parku. Po drodze muszą odnajdywać różne obiekty oraz uważać na Tyranozaury. 

 „Park dinozaurów” to gra, która rozwija się razem z dziećmi – po pokonaniu poziomu podstawowego można w niej wspólnie zmagać się z coraz trudniejszymi zadaniami. 

więcej o grze: Paszczaki

Paszczaki

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 5+

Paszczaki? Czym są Paszczaki? Odpowiedź brzmi - nie czym, lecz kim! Paszczaki to przesympatyczne, barwne stworzonka, które zapraszają dzieci i dorosłych do świata wspólnej zabawy, pełnej radości i śmiechu! Aby bawić się z Paszczakami sięgnij po grę o tymże tytule, dostępną w ofercie naszego sklepu.

"Paszczaki. Gra familijna" to gra karciana, przeznaczoną dla graczy już od piątego roku życia. W opakowaniu znajdziemy 54 karty z wizerunkami Paszczaków oraz instrukcję. Niewątpliwym atutem gry jest jej wyjątkowo udana szata graficzna. Rysunki są barwne, a równocześnie nieprzeładowane szczegółami i  z miejsca budzą pozytywne emocje.

więcej o grze: Paszczaki

Pchełki + Domino + Kuku (3 w 1)

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Zestaw gier 3 w 1 to świetna propozycja dla całej rodziny. Kolorowe domino wprowadza dzieci w niezapomniany świat gier. Pchełki w nowej odsłonie rozwijają zręczność i celność. A popularna gra karciana Kuku to źródło emocjonującej rywalizacji, pełnej zabawnych zwrotów akcji. Do wspólnego grania zapraszają bohaterowie serialu Rodzina Treflików.

więcej o grze: Pchełki + Domino + Kuku

Pełny kurnik

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Pełny kurnik to bardzo przyjemna gra rodzinna. Celem gry jest jak sama nazwa mówi, uzbieranie pełnego kurnika kurek, czyli 9 sztuk.

 Do gry używamy 2 kostek. Zasady zbierania jajeczek, kurczaczków, a potem zamiana ich na kury jest bardzo prosta i szybko się ją zapamiętuje.
Żeby nie zanudzić gracza zostały wprowadzone pewne niespodzianki. Jeśli któryś z graczy wyrzuci taką samą liczbę oczek, czeka go niemiła niespodzianka, która może ucieszyć innego gracza np. gracz oddaje kurczaka innemu graczowi.

więcej o grze: Pełny kurnik

Pędzące żółwie wyścig do sałaty

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 5+

„Pędzące żółwie” to świetna gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym. To doskonały „łamacz lodów” podczas pierwszych spotkań na koloniach. To fantastyczny prezent na każdy Kinder bal. To także doskonały łącznik pokoleń, gdyż urocze, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy rozgrywce nawet bardzo małym planszówkowiczom. A "pędzące" żółwie, zwłaszcza te jedne na drugich, rozbawią niejednego dorosłego. Pokochacie tę grę!

więcej o grze: Pędzące żółwie wyścig do sałaty

Piłka w grze

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 7+

Atakuj skrzydłami, drybluj i strzelaj z dystansu. Wykorzystuj faule przeciwnika i zdobywaj bramki z rzutów wolnych! Zagraj z przyjaciółmi w szkole, w podróży lub podczas przerwy w telewizyjnej transmisji meczu.

więcej o grze: Piłka w grze

Pingwin na lodzie

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 3+

Przełam lody przy grze, w której pechowy pingwin dosłownie traci grunt pod nogami. Biedny nielot wybrał się na spacer i nagle… TRACH! Usłyszał odgłos pękającego lodu.

Ewolucja klasycznej gry planszowej „Nie Rozbij Lodu” z użyciem sześciokątnych bloków w dwóch kolorach, w przeciwieństwie do kwadratów, z dodaniem odrobiny strategii. Dodatkowo w grze jest tarcza losująca wskazująca jakiego koloru blok ma usunąć gracz.

To gracze za pomocą specjalnych młotków wzięli się za wykuwanie przerębli w lodowej tafli . Nikt jednak nie chce robić pingwinowi na złość, więc trzeba uważać. Zwycięzcą pozostanie ten, kto pozostawi nieszczęśnika na lodzie. Ten, kto doprowadzi go do przymusowej kąpieli… będzie mógł żądać rewanżu.

więcej o grze: Pingwin na lodzie

Piraci: Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4 do 8 lat

Jeśli twoje dziecko ma problemy z nauką dodawania i odejmowania w tradycyjny sposób, zachęć je do wzięcia udziału w matematycznej bitwie o skarby! Piraci to niezwykła gra dzięki której dziecko z łatwością opanuje podstawowe działania matematyczne (w zakresie 1-20), a podczas zabawy wcieli się w pirata i będzie miało szansę zdobyć prawdziwe skarby!

więcej o grze: Piraci: Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Piotruś paka

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4 +

Piotruś Paka to zabawne autko, które chętnie przewiezie Twoje krzesła. Ale uwaga! Musisz je wkładać na jego pakę bardzo ostrożnie - Piotruś nie ma czasu się zatrzymywać, jest w ciągłym ruchu! Jeśli konstrukcja zawali się, przegrasz! To wspaniały trening zręczności dla małych i dużych!

więcej o grze: Piotruś paka

Plan Toys, gra zręcznościowa Balansujące pieńki

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 3+

Jeśli twoje dziecko ma problemy z nauką dodawania i odejmowania w tradycyjny sposób, zachęć je do wzięcia udziału w matematycznej bitwie o skarby! Piraci to niezwykła gra dzięki której dziecko z łatwością opanuje podstawowe działania matematyczne (w zakresie 1-20), a podczas zabawy wcieli się w pirata i będzie miało szansę zdobyć prawdziwe skarby!

więcej o grze: Plan Toys, gra zręcznościowa Balansujące pieńki

Potwory do szafy

Liczba graczy : 1 - 6

Przedział wiekowy: 3+

Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach… Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem… Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy!

Gra zalecana na dobranoc! Zaproście do zabawy wszystkich domowników! Zobaczcie jaką macie znakomitą pamięć! Wybierzcie wariant gry. Lubicie współpracować czy rywalizować?

więcej o grze: Potwory do szafy

Pytaki

Liczba graczy : 2 - 22

Przedział wiekowy: 4+

Gra Pytaki jest przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny. Dzięki intuicyjnej mechanice, w Pytaki można zacząć grać właściwie od razu. To ważne, ponieważ wiele osób nie lubi grać w gry ze względu na ich skomplikowane zasady. Wystarczy, że tylko jedna osoba przeczyta wcześniej instrukcję i już jest w stanie wprowadzić w rozgrywkę całą rodzinę w ciągu minuty.

Wiele korzyści dzięki pomysłom i prostocie

Rozgrywka polega na tym, że gracze siadają razem i po kolei (lub według innego z proponowanych kluczy) losują z woreczka "Pytaki" czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie.

więcej o grze: Pytaki

Rach Ciach – Wersja Familijna

Liczba graczy: 2 do 4

Przedział wiekowy: 5+

Myślisz, że jesteś szybki? Myślisz, że masz dobrą pamięć? Rach – Ciach i przekonasz się czy masz rację!
W tej grze liczy się nie tylko szybkość, ale także dokładność i dobra pamięć. Układanie kolorowych wzorów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją czasu i innych graczy będzie nie lada wyzwaniem.

więcej o grze: Rach Ciach

Rory’s Story Cubes Klasyczne

Liczba graczy : 1 i więcej

Przedział wiekowy: 6+

Odkryj Rory’s Story Cubes z rodziną lub przyjaciółmi. W swojej turze każdy z graczy staje się Narratorem.

Rzuć wszystkimi kostkami. Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć symboli, które wypadły na kostkach zaczynając od „Pewnego razu…”

więcej o grze: Rory’s Story Cubes

Ruch drogowy/Mistrz Wiedzy

Liczba graczy : 1 i więcej

Przedział wiekowy: 6+

Ruch drogowy to gra edukacyjna, w której podczas dobrej zabawy dzieci uczą się podstawowych zasad poruszania się w świecie dróg i chodników. Świetna pomoc dla wszystkich przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową.

więcej o grze: Ruch drogowy/Mistrz Wiedzy

Rummikub. Classic

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 7+

Rummikub Classic - gra, która nigdy się nie nudzi

Rummikub Standard jest jedną z najbardziej znanych gier towarzyskich na świecie. Od początku istnienia nieprzerwanie cieszy się olbrzymią popularnością i zdobywa rzesze fanów. Do dnia dzisiejszego sprzedano kilkadziesiąt milionów egzemplarzy gry, a zainteresowanie tytułem wcale nie maleje.

Na świecie produkuje się dziś 26 wersji językowych gry. Oprócz klasycznej odsłony producenci co jakiś czas proponują odbiorcom edycje specjalne i ciekawe dodatki.

Miłośnicy łamigłówki tworzą swoje kluby, organizują krajowe turnieje, a nawet międzynarodowe mistrzostwa. Zabawa z Rummikub nie ma końca!

więcej o grze: Rummikub. Classic

Rummikub. 3 w 1.

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 7+

Fantastyczna gra towarzysko-familijna. Wciągająca, prosta oraz inna w każdej rozgrywce. Doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Celem gry jest pozbycie się wszystkich kostek z liczbami ze swojej tabliczki. Gracz, który dokona tego jako pierwszy- wygrywa.

W nowym Rummikubie dostajemy 4 rodzaje jokerów. Dzięki nim, nasza stara gra nabiera nowego znaczenia. Pozwoli nam na doświadczenie czegoś więcej. W tej wersji gry występują 4 jokery, z czego każdego są po dwie sztuki.

więcej o grze: Rummikub. 3 w 1

Scrabble Junior

Liczba graczy: 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

W pierwszej grze „Słowa i obrazki” dzieci łączą litery na planszy, a obrazki pomagają im wymyślać słowa.  W drugiej „Kolory i litery” starsze dzieci same układają słowa i próbują zestawić literki na kolorowych premiowych polach.

więcej o grze: Scrabble Junior

Skoczki Rodzina Treflików

Liczba graczy: 2 - 4

Przedział wiekowy: 3+

Skoczki, z serii klasycznych gier z Rodziną Treflików, to wyjątkowe wydanie gry, którą wszyscy kochają. Twoja pociecha ma za dużo energii? Skoczki to gra dla tych, którzy nie mają czasu na rzucanie kością i poruszanie pionkami. Tutaj celujesz i strzelasz, po kilku próbach każdy trafi. Plotka głosi, że czasem udaje się grać po kolei. Legenda, że komuś udało się najpierw przeczytać zasady. Faktem jest, że zabawy ze skocznymi Skoczkami Rodziny Treflików, jest co niemiara.

więcej o grze: Skoczki Rodzina Treflików

Słowo Stworki

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 6+

W grze "SłowoStworki" zadaniem graczy jest wymyślanie słów zaczynających się na daną literę i należących do określonej kategorii (np. miasto na literę "M"). Wszyscy gracze wymyślają słowa jednocześnie, dzięki czemu gra dostarcza wielkich emocji!
Jeśli grałeś w grę "SłowoStwory", musisz sprawdzić "SłowoStworki"!

więcej o grze: Słowo Stworki

Sowa Mądra Głowa – Która Godzina?

Liczba graczy : 1 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Zestaw 10 gier i zabaw, w których dzieci poznają zagadnienia związane z odmierzaniem czasu na tarczy zegarowej. W skład zabawki wchodzą trzy
rodzaje puzzli przedstawiające relacje: 1) godzin i codziennych czynności, 2) godzin i pór dnia, 3) określania czasu na tarczy zegara, w zapisie liczbowym i w
zapisie słownym. Plansza i tarcze zegarowe to rekwizyty emocjonującej gry, w której gracze muszą jak najszybciej przedstawić poprawny układ wskazówek na zegarze
w odniesieniu do zapisu liczbowego godziny.

więcej o grze: Sowa Mądra Głowa – Która Godzina?

Spadające Małpki

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Gracze wkładają małpki do palmy i wyjmują patyczki w kolorze, który losują rzucając kostką. Kto zbierze najmniej małpek, wygrywa!

Gra nie wymaga umiejętności czytania, dlatego jest idealna również dla młodszych dzieci. Także rodzice będą bawić się doskonale!

Komplet zawiera drzewo, 30 małpek, 30 patyczków w 3 kolorach (czerwony, zielony, niebieski) oraz specjalną kostkę. Gra wymaga zręczności i buduje napięcie. Jest łatwa do nauczenia i zabawna. To wciąga!

więcej o grze: Spadające Małpki

Twister

Liczba graczy: 2+

Przedział wiekowy: 6+

Kultowa gra Twister to jedna z pierwszych gier towarzyskich, która wykorzystuje swoich uczestników jako pionki. Niezwykle interaktywna, zręcznościowa zabawa towarzyska dla osób w różnym wieku.

Na czym to polega?

 • Gracz losuje na tarczy w jakim miejscu ma położyć rękę lub nogę utrzymując przy tym swoją równowagę i cały czas zmieniając pozycję w jakiej stoi na planszy. Kto utrzyma się na macie do samego końca wygrywa!
 • Rozluźnij swoje ciało i rozruszaj swoich znajomych dla świetnej zabawy. 
 • Sprawdźcie kto jest najbardziej giętki i ma najlepszą równowagę i formę podczas akrobacji na kolorowej macie.

więcej o grze: Twister

Spy Guy

Liczba graczy : 1 - 4

Przedział wiekowy: 5+

W grze Spy Guy wcielasz się w detektywa i próbujesz ustalić, kto stoi za serią występków przeciwko mieszkańcom miasta. Znajdź na mapie jak najwięcej dowodów, które pomogą Ci złapać sprawcę, zanim on ucieknie z miasta. 

Spy Guy to gra kooperacyjna, w której liczy się spostrzegawczość i ścisła współpraca między graczami. Na ponad metrowej planszy Treflikowa poszukajcie wskazówek, które przybliżą Was do ujęcia sprawcy. 

Jeśli zdołacie dogonić przebiegłego Doktora Moritza, wygrywacie grę! 

więcej o grze: Spy Guy

Super Farmer

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 7+

Superfarmer to wyjątkowa gra ekonomiczna znana już od kilkudziesięciu lat. Zostań najlepszym farmerem w okolicy i stwórz pokaźne stado zwierząt złożone z królików, owiec, świń, krów i koni. Ale uważaj! Na twoje zwierzęta czyhają wilki i lisy! Rozmnażaj i wymieniaj zwierzęta - trzeba wyczuć odpowiedni moment, aby wymienić zwierzęta po jak najbardziej korzystnym kursie. Jubileuszowe wydanie Superfarmera otrzymało nową oprawę graficzną z ilustracjami Piotra Sochy. Dodatkową atrakcją są plastikowe figurki psów i bardziej dynamiczna wersja gry. A wszystko w dużym kwadratowym pudełku! Gra uczy planowania, myślenia strategicznego i cierpliwości.

więcej o grze: Super Farmer

Sylaby. Nauka czytania

Liczba graczy: 2 - 5

Przedział wiekowy: 7+

"Sylaby. Nauka czytania" to gra edukacyjna składająca się z dwóch talii kart oraz propozycji zabaw z dziećmi o dwóch poziomach trudności. Jedna talia zawiera sylaby, druga, dla bardziej zaawansowanych graczy, spółgłoski. Gry sylabowe, podczas których dzieci układają ze swoich kart wyrazy, pozwalają utrwalić sylaby i uczą ich szybkiej syntezy w słowa. Są także skuteczną alternatywą i uzupełnieniem tradycyjnych metod nauki czytania. Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

więcej o grze: Sylaby

Szalone gary

Liczba graczy: 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Chcesz zrobić koledze niewinnego psikusa i nakłonić go do zjedzenia kawałka cytryny? Niewinny dowcip, czy złośliwy żart – w tej grze wszystko jest możliwe! Napełnij garnuszki swojego przeciwnika małymi kęskami jedzenia i stań do gry z nową grą rodzinną Szalone Gary od Trefl. Zgadniesz czy nie – co w twoim garnku kryje się?

więcej o grze: Szalone gary

Uczę się Bawiąc. Uczę się angielskiego

Liczba graczy : 1

Przedział wiekowy: 5 - 7

Przedstawiamy prostą i zabawną grę edukacyjną, która uczy dzieci w wieku 5-7 pierwszych słów w języku angielskim.

Dzięki kolorowym ilustracjom, 3 poziomom trudności i samokorygującym mechanizmom zabaw, dzieci będą stopniowo wprowadzane do języka. Dzieci będą uczyć się angielskiego tłumaczenia powszechnie używanych słów, które słyszą w życiu codziennym.

więcej o grze: Uczę się Bawiąc. Uczę się angielskiego

UNO

Liczba graczy : 2 - 10

Przedział wiekowy: 7+

"Uno" to znakomita gra karciana dla całej rodziny, która zdobyła prawdziwie światową sławę. Celem gry jest zdobycie 500 punktów. Punkty są przyznawane graczowi, który pozbędzie się w danym rozdaniu wszystkich swoich kart z ręki zanim uczynią to przeciwnicy. Gracz, któremu się to uda otrzymuje punkty za karty, z którymi zostali na ręku jego przeciwnicy.

więcej o grze: Słowo Stworki

W poszukiwaniu złotego runa

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 8+

Podczas rozgrywki poszukujemy złotego runa, którego strzeże jeden z 4 Smoków Morskich. W pierwszej kolejności musimy zdobyć kryształki, którymi można będzie obłaskawić Smoka. Potem trzeba przepłynąć przez Cieśninę Hipokampusa, gdzie zostaniemy poddani specjalnej próbie pamięci. Wreszcie czeka nas rozwiązanie zagadki, który ze Smoków pilnuje złotego runa. Jeżeli zdobyte wcześniej kryształki pasują do kolekcji kryształków Smoka, wtedy Smok odda nam złote runo.

więcej o grze: W poszukiwaniu złotego runa

 

Węże mi drabiny

Liczba graczy: 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Bardzo lubiana przez dzieci gra wzbogacona o zasady, które pozwalają opanować w łatwy i szybki sposób tabliczkę mnożenia. Doskonali technikę liczenia w zakresie do stu, usprawnia pamięć słuchową oraz ćwiczy orientację przestrzenną z uwzględnieniem pojęć nad i pod.

więcej o grze: Węże mi drabiny

Wirus!

Liczba graczy: 2 - 6

Przedział wiekowy: 8+

Wirus! to dynamiczna i szybka gra, którą pokocha każdy członek Twojej rodziny, a szczególnie dzieci. Przy odrobinie Twojej pomocy gra może zarazić nawet 6-cio latków. Najnowsze badania wskazują, że głównymi objawami złapania tego Wirusa! są niekontrolowane salwy śmiechu i godziny dobrej zabawy. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z wirusami. Staw czoła pandemii i jako pierwszy zbierz organizm wolny od zakażeń. Broń się przed wirusami innych graczy, wykorzystuj szczepionki, żeby chronić swoje organy, i blokuj działania rywali stosując odpowiednie terapie. W tej walce nie ma czasu na etykę lekarską – wszystkie chwyty dozwolone! Miliony graczy dało się zarazić Wirusem! Daj się zarazić się i Ty – to bezpieczne!

więcej o grze: Wirus!

Wszystkie Dzieci Świata

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 5+

Doskonały sposób na poznanie innych kultur! Choć ludzie na świecie różnią się między sobą, wszyscy są sobie równi. Jest tyle krajów i tradycji, od których można się uczyć! Ta gra to doskonały wstęp do życia pełnego ciekawości i szacunku wobec innych kultur.

więcej o grze: Wszystkie Dzieci Świata

Wyprawa do Betlejem

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 3+

Wyprawa do Betlejem to prosta gra planszowa, w której gracze wcielają się w role pastuszków i ścigają się do stajenki, w której narodził się Pan Jezus. Każdy z graczy rozpoczyna swoją kolej po rzuceniu kostką, a następnie przesuwa pionka o tyle miejsc, ile jest wyrzuconych oczek na kostce. Jeżeli gracz postawi swojego pionka na polu z opisem, musi go przeczytać na głos oraz postąpić według opisu. Gracz który jako pierwszy postawi swojego pionka na ostatnim polu, wygrywa grę. Jeżeli gracz postawi pionka na polu, na którym znajduje się już pionek innego gracza z opisem przeczekania kolejki, to wspólnie sobie pomagają i nie muszą czekać kolejki. 

więcej o grze: Wyprawa do Betlejem

Zaczarowane drzewo

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 6+

Czary-mary pień prastary! Grzyb, wiewiórka, sowa żuk! Czy to sosna jest, czy buk? Drzewo rzuca dziś wyzwanie. Czy Wy odpowiecie na nie? Zaczarowane Drzewo to gra pełna drewna, w której przyda się strategia, zręczność i odrobina szczęścia.

Magiczny las skusił Was swoim urokiem. Jednak po pewnym czasie zorientowaliście się, że to niebezpieczne miejsce i trzeba stąd jak najszybciej uciec! Nie jest to jednak takie proste. Najpierw należy sprostać wyzwaniu Zaczarowanego Drzewa, które jest wielokolorowe i może rosnąć albo się kurczyć.

Waszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich swoich pieńków oraz zdobycie dokładnie dwóch od każdego z przeciwników. Jeśli wykażecie się sprytem i zręcznością ucieczka może się udać. Część pieńków posiada magiczne moce, które można wykorzystać w wyzwaniu.

więcej o grze: Zaczarowane drzewo

Zakodowany zamek. Gra na kodowanie

Liczba graczy : 1 i więcej

Przedział wiekowy: 4+

Zakodowany zamek to gra, która wprowadzi dziecko w podstawy kodowania, równoległe zapewniając mu wspaniałą przygodę w poszukiwaniu skarbów. Wykorzystuje STEM, czyli nowe podejście do uczenia się. Łączy zagadnienia z różnych obszarów: nauk ścisłych, nowoczesnych technologii, inżynierii i matematyki, pozwala efektywniej myśleć, rozwiązywać problemy.

więcej o grze: Zakodowany zamek

Zgadnij kto to?

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 6+

Kompaktowe Zgadnij kto to? Przed Tobą długa podróż autokarem? A może spędzasz wakacje na łódkach? Albo po prostu chcesz się odprężyć na przerwach między lekcjami w szkole? Nic prostszego! Zabierz ze sobą jedną z gier kompaktowych Hasbro, a zobaczysz co oznacza szybka i wygodna partyjka!

więcej o grze: Zgadnij kto to?

Zig Zap

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Uszy na głowę i packi w ruch! Zig Zap to dynamiczna pełna śmiechu gra, która przeniesie Was do naprawdę szalonego świata. Łap zwierzaki i wygrywaj. Zamień się uszami z kolegą lub koleżanką i koniecznie zapamiętaj, co masz na głowie. W tej grze zasady zmieniają się nieustannie. Bądź szybki i uważny i przede wszystkim pacnji kartę jako pierwszy!

więcej o grze: https://www.trefl.com/gra-zig-zap-02070

Żmije

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 7+

Gra planszowa której celem jest przeprowadzenie żmii po sześciokątnych polach planszy do jej gniazda oznaczonego odpowiednim kolorem.

Jak się przecisnąć przez plątaninę innych żmij?

Gra uczy strategicznego myślenia.

więcej o grze: Zakodowany zamek


Przedział wiekowy: 8+


5 sekund: edycja specjalna

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

5 Sekund: Edycja specjalna to kolejna odsłona szalonej i zabawnej gry dla rodziny i przyjaciół. Wszystkie pytania zostały stworzone przez graczy, dla graczy! Dodatkowa pula pustych kart, pozwoli Wam urozmaicić rozgrywkę własnymi pytaniami. Postarajcie się, aby były zaskakujące, zabawne i oryginalne.

więcej o grze: 5 sekund: edycja specjalna

7 złotych miast

Liczba graczy: 2-4

Przedział wiekowy: 8+

Wasza ekspedycja dotarła do krainy 7 Złotych Miast! Rozpoczyna się rywalizacja o skarby. Kto z was zgromadzi ich najwięcej? Bądźcie ostrożni – wielka świątynia niebawem się zawali!

W XVI wieku w Ameryce Południowej popularna była legenda o El Dorado. Jej odpowiednikiem w Ameryce Północnej była legenda o 7 Złotych Miastach Ciboli. Pokusa zdobycia sławy i bogactwa przyciągała kolejne wyprawy europejskich poszukiwaczy. Podczas gry wcielacie się w uczestników jednej z nich!

więcej o grze: 7 złotych miast

Beez

Liczba graczy : 2-44

Przedział wiekowy: 8+

Spójrz na świat oczami pszczoły i spróbuj zapewnić nektar dla swojego ula! W grze Beez uczestnicy starają się zoptymalizować swoje plany lotów nad łąką pełną kwiatów i rywalizują z innymi o to, kto zrealizuje najbardziej opłacalne cele (zarówno wspólne, jak i indywidualne). Aby wygrać, musimy nie tylko sprawnie planować swoje ruchy i przemieszczać się po planszy, ale też sprytnie przerabiać zgromadzony nektar na przepyszny miód!

więcej o grze: Beez

Bójka na Mnożenie

Liczba graczy : 2-6

Przedział wiekowy: 8+

Bójka na mnożenie to gra dla dzieci rozpoczynających naukę tabliczki mnożenia, która dzięki połączeniu nauki z zabawą daje najlepsze rezultaty w edukacji.  Im więcej rozgrywek, tym lepiej! Gra doskonali umiejętność mnożenia i pozwala nabrać swobody w liczeniu. To także ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, w efekcie czego dziecko poprawia swój refleks, uczy się skupienia i logicznego myślenia.

więcej o grze: Bójka na Mnożenie

Bójka na słówka

Liczba graczy : 2-8

Przedział wiekowy: 7+

Spraw by nauka angielskiego była przyjemniejsza

Bójka na słówka to wciągająca gra, dzięki której poprawisz spostrzegawczość, refleks, a także szybko nauczysz się nowych, przydatnych słówek. W pudełku znajdziesz kolorowe karty z zabawnymi ilustracjami, minisłowniczek obrazkowy, wyrażenia przydatne podczas gry oraz instrukcję. Bójka na słówka szybko Ci się nie znudzi – to aż 3 wersje gry, dla początkujących i bardziej zaawansowanych oraz dwa zestawy słownictwa, dzięki którym opanujesz blisko 200 wyrazów. Szukajcie wspólnych elementów na kartach i wygrywajcie!

więcej o grze: Bójka na słówka

Byli sobie... podróżnicy

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Celem gry jest odkrycie miejsca w którym został ukryty mityczny skarb. By tego dokonać wybierasz jeden z czterech statków i ruszasz na morską wyprawę. W pierwszej kolejności musisz odnaleźć i zrekonstruować zagubioną mapę. Jej części, zostały ukryte w butelkach, które pływają swobodnie w morskich przestrzeniach. Rekonstrukcja mapy daje ci możliwość odnalezienia miejsc w których ukryto papirusy z szyfrem do skarbca.

więcej o grze: Byli sobie... podróżnicy

Chyba śnisz

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 7+

Chyba śnisz! to wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga - oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści!

więcej o grze: Chyba śnisz

Canvas

Liczba graczy: 1-5

Przedział wiekowy: 8+

Podobno dobry pomysł, to połowa sukcesu. Prawdopodobnie słyszeli o tym autorzy gry Canvas, którzy postanowili znaleźć oryginalny temat dla swojego tytułu. Stał się nim festiwal malarski, na którym ma miejsce współzawodnictwo w tworzeniu obrazów. Sam temat to jednak nie wszystko. Jeśli tematem ma być sztuka, należy zadbać o to, by dała się ją odczuć na każdym kroku. Udało się to w całej rozciągłości.

Canvas to gra rodzinna dla 1-5 graczy. Jednak określenie “rodzinna” często kojarzone jest z lekkimi tytułami, które fanom gier planszowych, zaprawionym w bojach na planszy, wydają się często infantylne i “za lekkie”. Ten tytuł śmiało można zarekomendować bardziej doświadczonym graczom, ponieważ ilość możliwości na przebicie puli punktów przeciwnika jest tu na tyle dużo, że niejeden raz przyjdzie nam zastanawiać się jaki następny obiekt powinniśmy namalować na naszym umownym płótnie.

więcej o grze: Canvas

Catan (Osadnicy z Catanu)

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję! Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

więcej o grze: Catan (Osadnicy z Catanu)

Catan - Kupcy i Barbarzyńcy

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Rozbudujcie swoich „Osadników z Catanu” o 5 nowych przygód oraz 4 warianty dodatkowe. Dzięki temu dodatkowi możecie zagrać w tę bestsellerową grę już w 2 osoby!Przed wami nowe przygody!Jako kupcy kierujący wozami transportowymi musicie się postarać dostarczyć szkło i marmur do zamku, w którym zbiera się rada Catanu.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagany Catan: Gra planszowa.

 więcej o grze: Catan (kupcy i barbarzyńcy)

Ciężarówką przez Galaktykę (wydanie 2021)

Liczba graczy: 2 - 4

Przedział wiekowy: 8+

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń. Unikaj meteorytów i kosmicznych piratów, realizuj zlecenia, a nagroda Cię nie ominie!

Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek.

 więcej o grze: Ciężarówką przez Galaktykę

FITS

Liczba graczy : 1 do 4

Przedział wiekowy: 8+

Szybka, prosta i niesamowicie wciągająca gra rodzinna.
Gracze starają się zapełnić swoją planszę klockami o różnych kształtach. Klocki zsuwają się po rampie, jak w „Tetrisie”, jednak w zależności od rundy niektóre pola trzeba zasłonić, a niektóre zostawić widoczne.

 więcej o grze: FITS

Gorący Ziemniak Familijny

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 8+

Kto z Was potrafi najszybciej myśleć pod presją czasu? Przygotujcie się, bo zaraz to sprawdzicie. W tej grze masz tylko kilka chwil, by wymyślić odpowiedź na pytanie i rzucić Gorącego Ziemniaka przeciwnikowi. Pozbądź się Ziemniaka zanim upłynie czas i się sparzysz. Odpowiadaj szybko, rzucaj celnie, łap dokładnie i nie spadnij na sam dół planszy.

więcej o grze: Gorący Ziemniak Familijny

5 sekund Harry Potter

Liczba graczy : 3 - 5

Przedział wiekowy: 8+

Stajesz właśnie do niesamowitego turnieju, w którym masz szansę nie tylko wykazać się znajomością zaklęć, eliksirów czy znanych w czarodziejskim świecie bohaterów, ale też udowodnić, że umiesz szybko wyczarować poprawne odpowiedzi na nawet najbardziej zaskakujące pytania ze świata Harry’ego Pottera.

5 sekund Harry Potter przypadnie Ci do gustu! Kultowa gra towarzyska to rozgrywka, w której masz tylko 5 sekund, żeby dobrze odpowiedzieć na pytanie.

Wylosuj kartę i odliczaj czas za pomocą specjalnego czasomierza. Do dzieła!

więcej o grze: 5 sekund Harry Potter

Jungle Speed

Liczba graczy : 2 do 10

Przedział wiekowy: 7+

Szalona gra towarzyska wyprodukowana w poszanowaniu planety!

Bezkonkurencyjna gra familijna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji! Gra, podczas której każdy stara się jak najszybciej pozbyć swoich kart. Aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać drewniany totem, który znajduje się na środku stołu. A jeśli chwyci go w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!

Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?

 • Pozwala siąść zupełnie obcym ludziom przy stole i razem świetnie się bawić!
 • Nie wymaga żmudnego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywania
 • Jest idealna na imprezę, pod namiot i rodzinne spotkanie, gdzie trudno znaleźć wspólny mianownik dla osób o różnych upodobaniach i w różnym wieku!
 • Pozwala grać nieograniczonej liczbie osób! Nikt nie będzie się nudził!
 • NIE NUDZI SIĘ. Można grać w to przez trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość! SPRAWDZONE!
 • Jungle Speed jest absolutnie doskonała, idealna, jesteśmy jej szalonymi fanami i podchodzimy do niej bezkrytycznie!

więcej o grze: Jungle Speed

Kalambury

Liczba graczy : 3 i więcej

Przedział wiekowy: 7+

Hej przyjaciele! Patrzcie na moje gibkie rychy i zgadnijcie, co pokazuję! Czy jestem lekarzem, wędkarzem, a może mechanikiem? Zgadujcie czym prędzej, bo zaraz skończy się czas i przegramy z kretesem! Wylosuj kartę z hasem i wymyśl sposób, by pokazać je swojej drużynie. Za pomocą gestów, ruchów i mimiki zaprezentuj hasło bez używania słów i dźwięków. Kto zostanie królem pokazywania? Kto jest mistrzem zgadywania? Sprawdźcie to!

więcej o grze: Kalambury

Kalambury Mini

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 7+

Poręczna, mała wersja jednej z najpopularniejszych towarzyskich gier drużynowych. Zadanie polega na odgadnięciu hasła przedstawione za pomocą gestu lub rysunku tak, by zdążyć
przed upływem uciekającego czasu, odmierzanego przez klepsydrę. Gra przy której bawią się zarówno dzieci jak i dorośli. Salwy śmiechu, dobrej zabawy i pozytywnych emocji gwarantowane. Ćwiczy refleks, umiejętność kojarzeń, odwagę i otwartość w występowaniu przed gronem znajomych, rodziny.

więcej o grze: Kalambury Min

Kaleidos

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

EDUKACYJNE, NA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ, PLANSZOWE, SŁOWNE

Kaleidos to barwny kalejdoskop obrazów i wyścig na spostrzegawczość. Celem graczy jest odszukanie na ilustracji jak największej liczby obiektów, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę.

 Choć zasady rozgrywki są bardzo przystępne, a rywalizacja na szybkość i refleks wywołuje śmiech i emocje, to jednak największym atutem Kaleidosu są baśniowe obrazy. Prace artystki sprawiają, że gra staje się wręcz hipnotyzująca. Z jednej strony dla punktacji liczy się szybkość, z drugiej zaś ważne jest dostrzeżenie na ilustracjach każdego detalu. Mnogość barw i bogactwo elementów jak w prawdziwym kalejdoskopie.

więcej o grze: Kaleidos

Kto da mniej: Polska

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 8+

Kto da mniej: Polska to świetna i emocjonująca gra karciana dla całej rodziny, w której można sprawdzić swoją wiedzę na temat polskiej przyrody, historii, geografii oraz kultury. Podczas rozgrywki liczy się spryt, odwaga i umiejętność wyciągania wniosków. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie jakie polskie miejsca oraz zabytki ukrywają się na kartach, przy jednocześnie jak najmniejszej liczbie zadanych pytań.

Grać można w parach lub w grupie do 5 osób, a rozgrywka zajmuje ok. 15 minut w zależności od wieku graczy i wybranego wariantu gry. Licytujcie jak najniżej, pytajcie, dedukujcie i zgadujcie!

Kto odgadnie wszystkie polskie miasta, regiony oraz zabytki i zostanie mistrzem licytacji?

więcej o grze: Kaleidos

Kraby na fali

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 8+

Kiedy nadchodzi przypływ, kraby szukają bezpiecznej kryjówki. Jednak często okazuje się, że nie starczy dla wszystkich miejsca, więc każdy krab musi wykazać się sprytem i wspiąć się na skorupę innego pobratymca, aby fale nie zabrały go z powrotem w morskie odmęty.

W momencie gdy wszyscy gracze poza jednym zostaną wyeliminowani, ostatni gracz pozostający w grze wygrywa i zdobywa tytuł króla wybrzeża.

więcej o grze: Kaleidos

Kroniki zamku Avel

Liczba graczy : 1 - 4

Przedział wiekowy: 8+

Witajcie w Avelu: świecie, na którego niebie dzień i noc wiszą dziesiątki księżyców. Te magiczne ciała niebieskie – podobno zamieszkane przez bogów – zsyłają na mieszkańców magiczne dary. Dzięki nim czarodzieje splatają magię, druidzi pomagają rolnikom zadbać o plony, a dzieci mogą bawić się w napowietrznych strumykach. Jednak teraz nie ma na to czasu, bowiem do Avelu zbliżył się Kurodar, Czarny Księżyc, a jego złowroga magia przebudziła siły zła. W lasach, grotach i innych mrocznych miejscach zawsze czaiły się niebezpieczne stwory, ale teraz wyległy gromadnie, a ich pełen nienawiści wzrok skupiony jest na zamku. To od Was zależy, czy uda się uratować krainę przed ich niszczycielskimi zapędami!

więcej o grze: Kaleidos

Moje na Górze

Liczba graczy: 3 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Czym się można poparzyć? Co ma wielkie oczy? Odpowiedzi jest mnóstwo! Wszystko zależy od Twojej wiedzy, pomysłowości i refleksu. Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź jakiej udzielisz przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala- spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej łapce! Dynamiczna gra dla tych, którzy mają refleks! kombinuj! odpowiadaj! ubiegnij rywali! kroki w grze: 1. odczytaj pytanie z karty 2. podaj odpowiedź, wykładając jednocześnie łapkę na podest 3. pionkiem poruszy się ten, którego łapka będzie na górze w chwili upłynięcia czasu.

więcej o grze: Moje na Górze

Monopoly, Bałtyk

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Zabierz przyjaciół nad morze i wróć wspomnieniami do pięknych polskich plaż i nadmorskich miejscowości! MONOPOLY Bałtyk to edycja specjalna kultowej gry strategicznej MONOPOLY. Zamiast klasycznych pól zdobądź Chałupy, Władysławowo, Rewę lub Mechelinki! Weź udział w wyprawie na dorsza, rozłóż parawan o wschodzie słońca, ale pamiętaj, żeby nie wchodzić na zamknięte z powodu sinic plaże. Za to trafia się do więzienia!

więcej o grze: Monopoly, Bałtyk

Monopoly, edycja MEGA

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Jeśli umiesz już grać w klasyczną wersję Monopoly, to nowe zasady poznasz w zaledwie kilka minut i błyskawicznie rozpoczniesz grę, która przeniesie Cię na zupełnie nowy poziom zabawy! Zdobądź więcej!

Ogromna plansza to aż 12 dodatkowych pól (z czego 8 ulic) reprezentujących najbardziej rozpoznawalne i atrakcyjne miejsca w Polsce. Zacznij od Torunia, odwiedź koniecznie Trójmiasto i Wrocław, a może uda Ci się wykupić ostatnie miejsce na planszy – Krakowskie Przedmieście w Warszawie? Buduj wyżej! Gdy już zdobędziesz wymarzone pola, możesz budować na nich domy i hotele – ale to nie wszystko!

więcej o grze: Monopoly, edycja Mega

Monopoly, Konie i kucyki

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Monopoly Konie i kucyki to gra przeznaczona dla wszystkich fanów jazdy konnej. W tej kolekcjonerskiej edycji będziesz miał szansę poznać różne gatunki koni i kucyków. Kupuj dla nich siano, buduj boksy i stajnie. Sprawdź jakie niespodzianki czekają Cię pod kartami Marchewek i Jabłek – może zostaniesz właścicielem nowego toru lub otrzymasz darmową lekcję jazdy? Kupisz kucyki w różnych umaszczeniach czy zdecydujesz się na zakup koni barokowych? Upewnij się, że masz wystarczającą ilość pieniędzy na wizyty u kowala i weterynarza.

więcej o grze: Monopoly, Gdańsk

Monopoly, Gdańsk

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Zobacz, co kryje miejska edycja gry Monopoly - wersja Gdańsk. To znana już gra w nowej odświeżonej odsłonie. Wędruj po Gdańsku odwiedzając ulubione miejsca, może uda Ci się zostać właścicielem któregoś z nich? Kupuj dobrze znane gdańskie obiekty i zarabiaj, ściągając czynsz od pozostałych graczy.

Odwiedź Muzeum Morskie, zabierz dzieci do Centrum Hewelianum, a po wszystkim wypocznij na plaży w Brzeźnie lub spotkaj się z przyjaciółmi w Garnizonie. Wybierz się na wycieczkę PKM-ką lub odkryj urocze zakamarki Starej Oliwy czy Dolnego Wrzeszcza. Idź do Teatru Szekspirowskiego, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.

więcej o grze: Monopoly, Gdańsk

Monopoly, Polska jest piękna

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Monopoly: Polska jest piękna to gra przeznaczona dla wszystkich, którzy uwielbiają grać w planszówki. W tej edycji przemieszczasz się samochodem po całej Polsce wraz z rodziną lub paczką przyjaciół.Kupuj najpiękniejsze miejsca, które spotykasz na swojej drodze i pola dostawców usług. Inwestuj w domy i hotele, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości.

więcej o grze: Monopoly, Polska

Monopoly, Rzeszów, gra ekonomiczna

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Odwiedź Rzeszów, stolicę innowacji! Inwestuj w najlepsze obiekty. Kupuj domy i hotele oraz zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości! Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem, zwycięzca może być tylko jeden!

Poznaj nowe oblicze największego miasta południowo-wschodniej Polski. Przespaceruj się Paniagą, podziwiając zabytkowe kamienice, kto wie, może skusisz się na seans filmowy w Kinie Zorza! Wybierz się na wycieczkę podziemną trasą turystyczną, gdzie czeka na ciebie 396 metrów szlaku pomiędzy piwnicami, tuż pod rzeszowskim rynkiem i kamienicami.

więcej o grze: Monopoly, Rzeszów

Monopoly, Tatry i Zakopane

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Z MONOPOLY Tatry i Zakopane wyruszysz na górskie szlaki, zakochasz się w tatrzańskiej przyrodzie i poznasz zasady, dzięki którym możesz chronić przyrodę. Niezliczone trasy o różnych stopniach trudności to gratka zarówno dla zaprawionych taterników, jak i dla początkujących wędrowców.

więcej o grze: Monopoly Tatry i zakopane

Monopoly, Więzienie

Liczba graczy: 2 do 6

Przedział wiekowy: 8+

Monopoly Cheaters Edition Game", to alternatywna wersja gry, w które są inne pionki, inna plansza, specjalne karty i "prawdziwe" pojedyncze kajdanki. Jeśli ktoś zostanie przyłapany na oszustwie, można go zakuć w kajdanki. Co najciekawsze, można przesuwać pionki użytkowników, napadać na banki, a nawet wprowadzać rywali w błąd.

więcej o grze: Monopoly Więzienie

Najazd turystów

Liczba graczy: 2 do 4

Przedział wiekowy: 8+

"Najazd turystów. Gra planszowa" to niebanalna propozycja rozrywki dla całej rodziny. Prostota gry pozwala na udział w zabawie także młodszym uczestnikom. Jedna rozgrywka trwa około 30 minut, a liczba uczestników mieści się w przedziale od 2 do 5 osób. Proste i przejrzyste reguły gry sprawią, że zabawę zaczniemy szybko i bez długiego tłumaczenia, o co w tym wszystkim chodzi. Minimum zasad nie oznacza jednak, że gra jest monotonna. Przeciwnie, możliwych jest wiele strategii, co czyni grę bardzo atrakcyjną. W "Najeździe turystów" możemy swobodnie grać przy stole, na plaży, na kocu podczas pikniku, w pociągu lub na podłodze. Pozytywne emocje i świetna zabawa gwarantowana!

więcej o grze: Najazd turystów

Najlepsza gra o psach

Liczba graczy: 2 do 5

Przedział wiekowy: 9+

Czy lubisz słodkie pieski? Chcesz pogłaskać każdego napotkanego szczeniaka, bo każdy dobry szczeniak zasługuje na czułości? Lubisz fajne gry z piękną grafiką? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek lub wszystkie z tych pytań, jesteś we właściwym miejscu! Najlepsza gra o psach to urocza gra o zebraniu podwórka pełnego psów, które mają wspólny cel – być jak najbardziej rozkoszne.

więcej o grze: Najlepsza gra o psach

Najlepsza gra o kotach

Liczba graczy: 2 do 4

Przedział wiekowy: 8+

Co łączyło Marię Antoninę i Ernesta Hemingwaya? Oboje uwielbiali koty!

Dzięki tej grze będziecie mogli trafić do tego zacnego grona i sprawdzić, kto z was jest największym kociarzem! Najlepsza gra o kotach to przesympatyczna i znakomita gra, która zapewni Wam dużo zabawy.

Podczas rozgrywki będziecie dobierali ze stołu karty, zdobywając kocie zabawki, przysmaki i ubranka. Jednak przede wszystkim spotykać będziecie koty, którymi należy odpowiednio się zaopiekować.

Musicie jednak pamiętać, że za każdego zaniedbanego futrzaka otrzymacie punkty minusowe, dlatego niczego nie może im zabraknąć!

więcej o grze: Najlepsza gra o kotach

Obrazki

Liczba graczy : 3 do 5

Przedział wiekowy: 8+

Kolorowe kostki, sznurki i patyki… Wylosuj zestaw kreatywnych narzędzi, a następnie spróbuj z jego pomocą odzwierciedlić wskazane zdjęcie. Niech inni domyślą się, o którą fotografię chodziło!

Obrazki to dynamiczna gra rodzinna z niezwykle prostymi zasadami. Każdy z uczestników będzie starał się odwzorować grafikę z sekretnej karty za pomocą jednego z dołączonych zestawów elementów. A gdy wszyscy skończą swoje prace, przyjdzie czas na odgadywanie, o które obrazki chodziło.

więcej o grze: Obrazki

Park Smoków

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 8+

Gra z przezroczystymi kartami!

Tworzycie parki rozrywki, w których główną atrakcją są smoki. Wygra gracz, którego park będzie miał najwięcej zwiedzających. Musicie więc dbać o swoje smoki – co rundę należy je karmić, bo głodny smok odstraszy zwiedzających! Pilnujcie też, aby dorosłe smoki składały jajka – wykluwający się smok przyciągnie do parku nowych zwiedzających!

Podczas rozgrywki wykorzystujecie 60 przezroczystych kart. Dzięki nim rozwijacie swoje parki.

więcej o grze: Obrazki

Reef

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 8+

Zanurzcie się w pięknie oceanów i odkryjcie cudowne zjawisko, jakim jest rafa koralowa.Podczas rozgrywki będziecie czuwali nad wzrostem swoich raf oraz wpływali na ich kształty i kolory. Kto stworzy najpiękniejszą i najbardziej imponującą strukturę? Niezależnie od wyniku, będziecie oczarowani bogactwem podwodnego świata.

więcej o grze: Reef

Sabotażysta

Liczba graczy : 3 - 10

Przedział wiekowy: 8+

Gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.

więcej o grze: Sabotażysta

Spór o Bór

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 8+

W grze wcielacie się w dowódców prowadzących swoich poddanych w Wielkim Pojedynku. Waszym celem będzie zdobycie przewagi nad przeciwnikiem i uzyskanie kontroli nad polanami. Wygrany może być tylko jeden. Czy będziesz nim Ty, a może Twój przeciwnik? Czy poprowadzisz swoje oddziały do zwycięstwa?

więcej o grze: Spór o Bór

Telepatia

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Telepatia to gra, w której główną rolę odgrywają twoje skojarzenia. Gracze dopisują do wylosowanego słowa lub obrazka skojarzenia, następnie je porównują i poruszają się pionkiem na planszy o tyle pól, ile było wspólnych skojarzeń.

Gra towarzyska dla dzieci i dorosłych. Przeznaczona dla dzieci powyżej 8 lat. Zawiera dwa warianty gry.

więcej o grze: Telepatia

Ubongo

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Szalona gra, która rozkręci twój mózg!
Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom
i błyskawicznej rozgrywce. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

więcej o grze: Ubongo

Wesoła Europa

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 9+

Przygoda z Europą na pewno zainteresuje małych podróżników. Skąd pochodzi pizza? Kto jest głową Wielkiej Brytanii? Ile języków jest w Europie? Wspaniała zabawa z pytaniami, które pozwolą poznać wiele ciekawostek na temat naszego kontynentu. Wygrywa ten, kto poda najwięcej prawidłowych odpowiedzi.

więcej o grze: Wesoła Europa

Wsiąść do Pociągu: Europa

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 8+

Wsiąść do Pociągu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników.

więcej o grze: Wsiąść do Pociągu: Europa

Wszystkie Państwa Świata

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 8+

W grze przypisujemy flagi państwom, a następnie odgadujemy ich stolice i odpowiadamy na różne pytania z nimi związane. Aby wygrać, należy zdobyć flagi państw z każdego kontynentu!

Na czym to polega?

Na planszy wykładamy 28 kart i wybieramy lektora, który będzie zadawał pytania. Aktywny gracz wskazuje kartę, z której chce być odpytany i jeśli odpowie na pierwsze pytanie, umieszcza pionek na kontynencie, którego kraju dotyczyło pytanie. Uczestnik może zaryzykować i dostać punkty za udzielenie odpowiedzi na kolejne pytania. Gra kończy się w momencie wyczerpania kart na planszy lub zwycięskim umieszczeniu swoich pionków na każdym z 5 kontynentów.

więcej o grze: Wszystkie Państwa Świata

Wymyśl to!

Liczba graczy : 2 - 10

Przedział wiekowy: 7+

Myśl szybciej, bo inaczej Twoi przeciwnicy Cię przegonią! Wymyśl to! jest wesołą i szybką grą na spotkania rodzinne i imprezy. W każdej turze losujesz kartę litery i kartę kategorii, po czym wszyscy ścigają się, by podać odpowiednie słowa!

Wymyśl to! to gra dla wesołego towarzystwa! Nie bierzcie jej zbyt poważnie i nie ścigajcie się za bardzo o punkty zwycięstwa. Pozwólcie przyjaciołom dobrze się bawić, a oni odwdzięczą się tym samym!

więcej o grze: Wymyśl to?


Przedział wiekowy: 10+


Alias Original

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 10+

Nieprzewidywalna, dynamiczna, wesoła i niesamowicie kreatywna - oto gra Alias Original - nowa edycja, która sprawdzi Twoje umiejętności językowe!

Najważniejszą rzeczą w tej rozgrywce będzie dobra komunikacja i duży zasób słownictwa. Alias to gra, w której celem jest wyjaśnianie haseł z dostępnych kart poprzez wypowiadanie wyrazów o podobnych znaczeniu, rzucaniu podpowiedzi lub gestykulowaniu: możemy robić wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy! Najważniejsze jest to, aby pozostali gracze mieli szansę odgadnąć wylosowane przez nas hasło.

więcej o grze: Alias Original

7 cudów świata

Liczba graczy: 3-7

Przedział wiekowy: 10+

Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!

7 cudów świata to świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju. 

Co wyróżnia nową edycję?

 • Większe karty cudów ułatwiające odczytywanie i układanie kart. 
 • Nowy system ikon usprawniający rozgrywkę i pozwalający na jeszcze szybsze opanowanie zasad.
 • Bardziej przejrzyste umiejscowienie ikon, dzięki któremu karty są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.
 • Przeredagowane zasady, jeszcze przystępniejsze dla nowych uczestników zabawy.
 • Zrebalansowane karty i efekty (lista zmian dostępna tutaj)
 • Pudełka poszczególnych tytułów dopasowane do siebie rozmiarem. 
 • Uwspółcześnione grafiki na okładkach a także nowe, stylowe logo. 

więcej o grze: 7 cudów świata

Bitwa Warszawska

Liczba graczy: 2- 4

Przedział wiekowy: 10+

Poprowadź swoją armię do zwycięstwa w jednej z największych bitew w historii!

Jest upalny sierpień 1920 roku. Dwie potężne armie szykują się do bitwy, która zadecyduje o losach obu krajów. Stań po jednej ze stron konfliktu i poprowadź swoje wojska do zwycięstwa. Wykorzystaj umiejętności dowódców, siłę oddziałów oraz posiadane zasoby, aby pokonać nieprzyjaciela.

Twoje decyzje pokażą, jak przebiegnie i zakończy się Bitwa Warszawska!

więcej o grze: Bitwa Warszawska

El Dorado

Liczba graczy: 2 i więcej

Przedział wiekowy: 10+

Proste zasady, wielkie emocje! Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do legendarnego miasta El Dorado. Zorganizuj ekspedycję i udaj się w podróż przez dżunglę. Będziesz potrzebował doświadczonych przewodników i odpowiedniego sprzętu. Zatrudnisz zwiadowcę czy skorzystasz z pomocy tubylców? Wybierzesz podróż statkiem czy wynajmiesz samolot? Bądź szybszy od rywali! Każda rozgrywka wymaga innej strategii.

więcej o grze: El Dorado

Harry Potter Trivial Pursuit

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 10+

Witajcie w Hogwarcie! Odpowiadajcie na pytania dotyczące czarnej magii, magicznych obiektów, artefaktów i zwierząt, znanych czarownic i czarodziejów, Hogwartu i innych lokacji oraz zaklęć. Czeka na was 1800 pytań podzielonych na 6 kategorii w tej nadzwyczajnej edycji gry Trivial Pursuit Harry Potter Deluxe. Każdy Potteromaniak, niezależnie od wieku, może grać w te grę!

Zbieraj trójkąty, zwiedzaj plansze i przygotuj się na test wiedzy o świecie Magii i Czarodziejstwa! Trivial Pursuit Harry Potter Deluxe to gra przeznaczona dla wszystkich fanów świata magii i czarodziejstwa, dzięki której mogą sprawdzić swoją wiedzę zdobytą z książek i filmów o Harrym Potterze!

więcej o grze: Holi. Festiwal kolorów

Holi. Festiwal kolorów

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Nadszedł czas kolorowej radości! Każdej wiosny tłumy gromadzą się podczas jednego z najważniejszych i najradośniejszych świat hinduistycznych. Wraz ze swoimi przyjaciółmi wmieszaj się w tłum i rzucaj proszkiem gulaal na nich i na innych uczestników festiwalu. Mierz wysoko i staraj się, by kolorowy pył opadł na jak najwięcej osób. Holi to czas radosnego psocenia i przyjacielskiej rywalizacji.

Holi. Festiwal Kolorów to wyjątkowa abstrakcyjna gra logiczna zawierająca mechanikę area control. Zadaniem graczy będzie zagrywanie kart akcji i rozrzucanie swoich żetonów koloru po planszy. Przepiękne ilustracje, trójwymiarowa plansza i zmienne zasady gry to to, co wyróżnia Holi najbardziej.

więcej o grze: Holi. Festiwal kolorów

Let’s talk. Projekt Miasto. Gra do nauki angielskiego

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 10+

Let’s talk. Projekt Miasto to gra do nauki angielskiego, w której możesz zostać mistrzem strategii. Zaplanuj trasę tak, aby jak najszybciej zrealizować tajny cel i ćwicz mówienie po angielsku. Pamiętaj, do zwycięstwa prowadzi wiele dróg i to od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. 64 miejsca na planszy to aż 128 powodów do gadania po angielsku! Odwiedź m.in. aptekę, teatr, kino, boisko, wykonuj polecenia i rozwijaj umiejętność swobodnej komunikacji w scenkach i dialogach w codziennych sytuacjach: z rówieśnikami i rodzeństwem. 

więcej o grze: Let’s talk. Projekt Miasto

List miłosny (edycja premium)

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 10+

Rozgrywka w List miłosny trwa kilka rund, podczas których wykorzystujesz sojuszników, przyjaciół i członków rodziny królewskiej, aby doręczyli Królewnie napisany przez Ciebie list miłosny. Karta na ręce symbolizuje postać, która aktualnie niesie Twój list. Ta postać może się jednak zmienić w trakcie rundy, w miarę jak będziesz dobierać i zagrywać karty.

więcej o grze: Let’s talk. Projekt Miasto

Na końcu języka

Liczba graczy : 3-6

Przedział wiekowy: 10+

Gracze kolejno wykładają karty. Gdy na kartach 2 graczy pojawi się ten sam obrazek, następuje pojedynek! Jak najszybciej podaj wtedy hasło z kategorii znajdującej się na karcie przeciwnika! Wygraj jak najwięcej pojedynków!

Bądź szybszy od rywali - powiedz to, co masz na końcu języka!

więcej o grze: Na końcu języka

Miasto w Chmurach

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Władze miasta zapraszają Cię do uczestniczenia w nowym, ekscytującym projekcie. Chcą rozwijać metropolię, budując kompleks wieżowców i podniebnych przejść w chmurach. Jesteś architektem, który walczy o to, by to właśnie jego projekt został zatwierdzony przez władze i zrealizowany! Stwórz najwspanialszy model miasta w chmurach i wygraj!

więcej o grze: Let’s talk. Projekt Miasto

Pan tu nie stał! CINKCIARZ

Liczba graczy : 3 - 5

Przedział wiekowy: 10+

Grając w „Pan tu ni stał! CINKCIARZ” staniesz się specjalistą od wymiany walut!

Waluta! Bony! Kupię! Sprzedam!
Marki! Dolary! Funty!
Co dla szanownego pana?! Czincz many?!

Stałeś w kolejkach po towary w grze „Pan tu nie stał?” Wyjeżdżałeś na saksy w grze „Pan tu nie stał! DEMOLUDY”? Teraz czas na wymianę walut! Sprawdź najnowszy hit serii „Pan tu nie stał – CINKCIARZ”.

W tej grze gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty… oraz równo pocięte gazety.

więcej o grze: Pan tu nie stał! CINKCIARZ

Pojedynek : 7 cudów świata

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 10+

7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru 7 Cudów Świata, ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej.

W tej grze istnieją 3 drogi do zwycięstwa:

 • dominacja militarna,
 • dominacja naukowa,
 • zwycięstwo cywilne. 

Gra wprowadza nowatorski sposób dobierania kart, przed grą - układamy je według podanego wzoru, a dobierać wolno nam tylko te, które nie są przykrywane przez inne karty. Wybierając jedną z nich, odkrywamy kolejne, czyniąc je dostępnymi dla mojego przeciwnika, co podczas gry prowadzi do trudnych wyborów i dylematów.

więcej o grze: Pojedynek : 7 cudów świata

Scrabble Original

Liczba graczy: 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Podstawowa, najbardziej popularna wersja gry, w której LICZY SIĘ KAŻDE SŁOWO!

Teraz kultowa gra Scrabble w nowej odsłonie - nowe opakowanie, nowe kolory, ta sama wspaniała rozrywka!

Scrabble to klasyczna planszowa gra słowna, która zawsze zapewnia świetną Z-A-B-A-W-Ę!

Gra Scrabble polega na układaniu na planszy za pomocą płytek z literami o różnych wartościach punktowych łączących się ze sobą słów, by wyglądały jak w krzyżówce.

więcej o grze: Scrabble Harry Potter

Scrabble Harry Potter

Liczba graczy: 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Edycja specjalna Scrabble: Harry Potter to nowa odsłona najpopularniejszej gry słownej na świecie: pełna magii, zabawy i czarodziejsko zakręconych zasad. Dołącz do jednego z domów Hogwartu i zacznij emocjonującą rozgrywkę! Odkryj magię liter w wyjątkowej edycji gry Scrabble: Harry Potter!

więcej o grze: Scrabble Harry Potter

Splendor

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. 

więcej o grze: Splendor

Wyspa przygód

Liczba graczy : 2-5

Przedział wiekowy: 10+

Wyspa przygód to pełna wyzwań kooperacyjna gra karciana dla 2-5 osób autorstwa Michaela Palma i Lukasa Zacha. Podzielona jest na rozdziały (przygody), w wyniku których wchodzą nowe karty. Sposób i kolejność w jakiej zostaną dodane, zależy od was, graczy. Zapewnia to regrywalność i nieliniowość rozgrywki. Nie trzeba rozgrywać wszystkich przygód w tym samym gronie (nie jest to kampania legacy), a każda z nich jest w pełni samodzielna, choć rozgrywając nowe scenariusze posiadacie wiedzę z poprzednich przygód.

Miało być tak pięknie!

Jednak w drodze do Indii wpłynęliście w potężny sztorm i wasz statek zatonął. Ostatkiem sił dopłynęliście na brzeg pobliskiej wyspy, a teraz nerwowo rozglądacie się wokół, drżąc z wyczerpania i strachu przed nieznanym.

Czy uda Wam się uciec z tej tajemniczej bezludnej wyspy? A może jednak wcale nie jest bezludna?

więcej o grze: Wyspa przygód

Zakazana Wyspa

Liczba graczy: 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Zakazana Wyspa była niegdyś odludnym azylem tajemnego, starożytnego imperium Archean.

Według legend Archeanie posiadali moc kontroli żywiołów naszej planety: ognia, wiatru, wody i ziemi. Używali do tego czterech świętych przedmiotów: Kryształu Ognia, Posążka Wiatru, Kielicha Oceanu oraz Kamienia Ziemi.

Gdyby skarby te wpadły w niepowołane ręce, mogłoby to spowodować katastrofalne konsekwencje, dlatego też Archeanie ukryli je na Zakazanej Wyspie.

Wyspa miała zatonąć gdyby trafił na nią ktokolwiek z zamiarem wykradzenia skarbów. Minęły setki lat od tajemniczego upadku imperium, a Zakazana Wyspa pozostała nieodkryta... aż do dziś. Czy wasz zespół śmiałków zdoła przekroczyć granice Wyspy, zdobyć ukryte skarby  i uciec z niej z życiem?

Zakazana Wyspa to kooperacyjna gra przygodowa dla 2 do 4 osób. Gracze wcielają się w zespół śmiałków poszukujących czterech zaginionych skarbów na tytułowej wyspie. Tylko dobrze zorganizowana współpraca uczestników rozgrywki może powstrzymać Wyspę przed zatonięciem.

Po tym, jak drużyna zdoła zdobyć skarby, musi dostać się do Przystani Głupców i stamtąd ewakuować się helikopterem, nim Wyspa pogrąży się w morskich odmętach. Jeśli wyspa zatonie nim zdążycie wykonać zadanie, wasza misja zakończy się porażką!

więcej o grze: Zakazana Wyspa

 


Przedział wiekowy: 12+


Budowle świata

Liczba graczy :  2 i więcej

Przedział wiekowy: 12+

Rozpoznawaj słynne architektoniczne zabytki i otrzymuj punkty za poprawne odpowiedzi na pytania na ich temat.

więcej o grze: Budowle świata

Eksplodujące Kotki

Liczba graczy:  2 - 5

Przedział wiekowy: 12+

Do Polski zawitał największy bestseller gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. Gra, która jeszcze przed wydaniem stała się hitem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o koty :)

Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Gracze ciągną co turę po karcie, aż do momentu dobrania eksplodującego kota - wtedy nieszczęśnik wybucha i ginie, a gra się kończy. Ale! W talii są też karty, dzięki którym można odwrócić uwagę samobójczego kocięcia, uniknąć go, czy też zmusić przeciwnika do dobrania kilku kart na raz.

Gra z każdą upływającą kolejką staje się coraz bardziej intensywna - im mniej kart pozostaje w talii, tym większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia morderczego futrzaka i wywołania wybuchu, po którym pozostanie tylko płonąca kulka kłaków.

więcej o grze: Eksplodujące Kotki

„Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”

Liczba graczy :  2-4

Przedział wiekowy: 12+

Gra planszowa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przenieś się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa i zostań jedną z historycznych postaci – Jadwigą Andegaweńską, Władysławem Jagiełłą, Kazimierzem Wielkim lub kardynałem Zbigniewem Oleśnickim. Zbuduj najstarszy polski uniwersytet słynny na całą Europę!

Akcja gry rozgrywa się na przełomie XV i XVI stulecia, okresu przypadającego na czas rozkwitu krakowskiej uczelni. Celem gry jest założenie uniwersytetu z 4 wydziałami: sztuk wyzwolonych, medycyną, prawem i teologią. Pierwszy z graczy, który utworzy wszystkie wydziały – wygrywa! W drodze do zwycięstwa należy gromadzić fundusze, pozyskać uczonych, pokonać rywali i piętrzące się przeszkody.

więcej o grze: „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”

Gdybyś był

Liczba graczy :  (2) 3-8

Przedział wiekowy: 12+

Przezabawna gra z pazurem, w której możemy lepiej poznać swoich bliskich, jak i samych siebie. W rozgrywce trzeba jedynie ujawnić swój światopogląd typując trafnie kim lub czym byliby nasi współgracze w alternatywnym świecie. Każdy z graczy otrzymuje po pięć kart odpowiedzi (z numerami od 1 do 5) oraz po 3 żetony do obstawiania stopnia pewności naszej odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy gry zastanawiają się, która wersja odpowiedzi najlepiej pasuje do pytanego rywala. Odpowiedź, która pojawia się najczęściej jest poprawna – ci, którzy jej udzielili posuwają się w stronę mety. Sekwencję zdarzeń powtarza się w każdej rundzie. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze na metę.

więcej o grze: Gdybyś był

Koło Chaosu Friends

Liczba graczy :  2 - 8

Przedział wiekowy: 12+

Gra została stworzona przez docenianą za jakość zabawek firmę Spin Master. Gra której bohaterkami są postaci znane z popularnego serialu Przyjaciele (ang. Friends), Phoebe, Monica Chandler, Ross, Rachel, Joey wracają, by zmierzyć się z nowymi przygodami. To dynamiczna i wesoła gra dla rodzin i grupy znajomych.

więcej o grze: Koło Chaosu Friends

Lombard. Życie pod zastaw

Liczba graczy :  2 - 6

Przedział wiekowy: 12+

„Lombard. Życie pod zastaw.” to hitowy serial Telewizji Puls.
Dzięki grze planszowej będziesz mógł przenieść się w świat serialu i wcielić w jednego z bohaterów (Andżelikę, Benię, Mariusza, Maćka, Lolka lub Adka) i sprawdzić, czy masz w sobie żyłkę przedsiębiorczości, a przy okazji doskonale się bawić w gronie znajomych i rodziny!

Celem gry jest zarobić jak najwięcej pieniędzy a przy tym zdobyć uznanie szefa – pana Kazimierza. Sprzedajemy i kupujemy zastawiane produkty tak, by zarobić jak najwięcej. Trzeba podejmować dobre decyzje, gdyż niektóre z przedmiotów mają ukryte wady lub zalety, które odpowiednio obniżają lub podwyższają ich wartość. Naszymi przeciwnikami w grze są pozostali pracownicy, którym także zależy na uznaniu szefa. Wygrywa ten, kto okaże się najlepszym strategiem i sprzedawcą roku!

więcej o grze: Lombard. Życie pod zastaw

Marki świata

Liczba graczy :  2 i więcej

Przedział wiekowy: 12+

Rozpoznawaj loga różnych marek z całego świata i otrzymuj punkty za poprawne odpowiedzi na pytania na ich temat.

więcej o grze: Marki świata

Milionerzy edycja GOLD

Liczba graczy :  2 – 4 lub drużyn

Przedział wiekowy: 12+

To kolejna odsłona znanej i lubianej gry planszowej Milionerzy, tym razem w wersji ekskluzywnej!

Zostań graczem lub prowadzącym teleturniej Milionerzy.

Gra gwarantuje chwile pełne napięcia i fantastycznych emocji. Pytania znajdujące się na kartach pochodzą z bijącego rekordy oglądalności w Polsce i na świecie programu telewizyjnego. Dodatkowo pula została powiększona o 55 kart Gold z bardzo trudnymi pytaniami. W tej edycji, ramki do kart Pytanie i Odpowiedź współgrają z wyjątkową oprawą graficzną gry - są złote z czarnymi suwakami. Nowym rozwiązaniem jest również koło ratunkowe: drugie podejście.

więcej o grze: Milionerzy

Taboo

Liczba graczy:  4+

Przedział wiekowy: 13+

Czas działa przeciwko Tobie. Wiesz, co chcesz powiedzieć, jeśli tylko znajdziesz odpowiednie słowa. Ale w życiu są rzeczy, które są tabu. Jak sprawić, by Twoja drużyna powiedziała np. "przecinek", jeśli nie wolno Ci użyć słów "interpunkcja", "znak", "przestanek", "zdanie", ani "kropka"? Musisz użyć wyobraźni, sprytu i wiedzy, by wygrać. Jeśli Twoja drużyna odgadnie hasło, zdobywacie punkt. Tabu jest niewymownie zabawną grą!

więcej o grze: Taboo

Terra Mystica

Liczba graczy :  2 – 5

Przedział wiekowy: 12+

W grze Terra Mystica każdy z graczy obejmuje dowodzenie nad jedną z 14 ras i stara się rozwijać szybciej i bardziej efektywnie niż przeciwnicy. Terra Mystica to świat pełen magii, jego mieszkańcy są w stanie przekształcać teren, na którym żyją. Każda rasa ma swój ulubiony rodzaj terenu i tylko na tym terenie może budować. Właśnie dlatego wszystkie rasy opanowały zdolność Przekształcania terenu.

Podczas rozgrywki gracze muszą zajmować kolejne tereny, aby wznosić Osady. Ponieważ gracz zdobywa Moc, kiedy inni gracze budują Osady lub rozbudowują budowle w bezpośrednim sąsiedztwie, trzeba znaleźć równowagę pomiędzy Sąsiadowaniem z innymi graczami i wolną przestrzenią do ekspansji

więcej o grze: Terra Mystica

Terraformacja Marsa - Zestaw 5 plansz graczy (z wycięciami)

Liczba graczy:  1 - 5

Przedział wiekowy: 12+

Denerwują cię przesuwające się kostki surowców? Twoi znajomi mają tak zamaszyste ruchy, że potrafią w sekundę przerobić stal na tytan? Często “coś ci się nie zgadza” i nie możesz się doliczyć, na jakim poziomie produkcji byłeś?

Koniec z tym!

Zestaw 5 plansz graczy sprawi, że na zawsze zapomnisz o powyższych problemach. Dzięki obramowaniu poziom produkcji zaznaczamy na sztywno – specjalne miejsce zostało stworzone dokładnie na wymiar kości graczy. Ramka strzeże również wyprodukowanych przez nas surowców, dzięki czemu utrzymujemy porządek i unikamy przypadkowych błędów w liczeniu.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra!

Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Terraformacja Marsa

więcej o grze: Terraformacja Marsa - Zestaw 5 plansz graczy

Terraformacja Marsa

Liczba graczy :  1 - 5

Przedział wiekowy: 12+

Ludzkość rozpoczęła ekspansję w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety.

Zwiększenie odsetka imigracji z Ziemi wymaga terraformacji Marsa, czyli dostosowania jego środowiska, aby ludzie mogli w nim przeżyć bez sprzętu ochronnego i aby zminimalizować śmiertelność w wyniku drobnych wypadków. W związku z tym Rząd Ziemi zdecydował się wesprzeć każdą organizację, która przyczyni się do tego wiekopomnego dzieła.

Hojne dofinansowanie przyciąga gigantyczne korporacje, które pragną zwiększyć swój udział w rynku i stać się najbardziej wpływowymi podmiotami realizującymi projekt terraformacji. Ujarzmienie Czerwonej Planety to dla wielu szansa na oszałamiający sukces.

więcej o grze: Terraformacja Marsa

 

Time's Up! Party

Liczba graczy :  4 - 12

Przedział wiekowy: 12+

Nietypowe kalambury, w których musimy nie tylko kreatywnie przedstawić wylosowane hasła, ale też zapamiętać, jak robią to inni? To właśnie Time's Up! Podczas 3 rund naszym zadaniem jest przedstawić wylosowane hasła drużynie: najpierw opisując, co mamy na myśli, później używając tylko jednego słowa, a na koniec pokazując treść bez mówienia. 

Na czym to polega?

Rozgrywka w Time's Up! składa się z 3 rund, podczas których korzystamy z tego samego zestawu kart z hasłami:

 1. Opis swobodny. Drużyny mają za zadanie odgadnięcie jak największej liczby haseł prezentowanych przez członka swojej drużyny. Może on opowiadać o haśle w dowolny sposób (oczywiście poza mówieniem wprost, o co chodzi), a pozostali gracze mają nieograniczoną liczbę prób odgadnięcia hasła.
 2. Jedno słowo. Tym razem członek drużyny może podać tylko jedno słowo-skojarzenie, które naprowadzi drużynę na odpowiednie hasło. Grupa ma jedną próbę odgadnięcia!
 3. Pantomima. Aby zaprezentować wylosowane hasło, członek drużyny nie może używać słów. Zostaje gestykulacja i wydawanie dźwięków. 

Dzięki temu, że we wszystkich 3 rundach korzystamy z tej samej puli kart, musimy nie tylko odgadywać hasła, ale też zapamiętywać kluczowe skojarzenia, jakie mieliśmy z nimi my i pozostali gracze. 

więcej o grze: Terraformacja Marsa


Przedział wiekowy: 14+


Aeon's End (druga edycja)

Liczba graczy : 1-4

Przedział wiekowy: 14+

Aeon’s End to kooperacyjna gra karciana oparta o mechanikę budowania talii, w której karty na żadnym etapie nie są tasowane, a zmienna kolejność tur graczy symuluje chaos bitwy. Gracze podejmują znaczące decyzje poprzez zarządzanie swoją talią.

Podczas każdej rozgrywki, zmierzycie się z innym wrogiem, z których każdy ma unikalny zestaw umiejętności, zmuszając graczy do stosowania odmiennych taktyk w celu pokonania go.

W Aeon’s End wcielisz się w potężnego maga Bram. Mnogość kombinacji zaklęć i artefaktów, możliwość grania solo oraz w grupie do czterech osób i unikatowe zdolności postaci zapewniają ogromną regrywalność.

więcej o grze: Aeon's End

Campfire poker w puszce

Liczba graczy: 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Karciana gra kempingowa Poker wydana przez Gentlemen's Hardware.
Ta zabawna gra rozkręci każdą imprezę. Koniecznie zabierz ją ze sobą na wyjazd!
Opakowana w metalowe pudełko vintage, idealnie sprawdzi się w domu oraz podczas wypraw i podróży.

więcej o grze: Campfire poker w puszce

Dune

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Kto zdobędzie kontrolę nad planetą? Wyobraź sobie, że wcielasz się w przywódcę jednej z grup, które władają piaszczystą planetą Arrakis, jedynym źródłem mirażu - "przyprawy", która jest najdroższą substancją wszechświata. Wyobraź sobie, że możesz od nowa napisać losy bohaterów najsłynniejszej książki science-fiction wszechczasów. Zapraszamy do nowej edycji kultowej gry sprzed 40 lat, która pozwala wejść w pustynny, klimatyczny świat Diuny Franka Herberta!

więcej o grze: Dune

Ego

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 14+

Sprawdź, czy dobrze znasz swoich przyjaciół! Wylosuj jedno z ponad 400 niebanalnych pytań i odczytaj je na głos. W tajemnicy zaznacz żetonem swoją odpowiedź. Pozostali gracze spróbują odgadnąć Twój wybór. W zależności od tego, jak bardzo są pewni odpowiedzi, obstawiają odpowiednią liczbę żetonów. Gracz, który najlepiej rozpracuje swoich przeciwników, zostaje zwycięzcą!

więcej o grze: Ego

Eurobiznes

Liczba graczy : 2 do 4

Przedział wiekowy: 14+

Mądre inwestycje, kupowanie i sprzedawanie nieruchomości, trafne ocenienie sytuacji przyniesie Ci zyski, majątek i zwycięstwo. Zostań milionerem, zagraj w grę, w której akcja za każdym razem może potoczyć się zupełnie inaczej, która zaskakuje, trzyma w napięciu i jest niesamowitą zabawą dla całej rodziny! Zagraj w EUROBIZNES i pokaż wszystkim, że masz głowę do interesów! Gra przeznaczona dla 24 graczy, w wieku od 14 lat.

więcej o grze: Eurobiznes

Friends Ta gra z zakładem o mieszkanie

Liczba graczy: 2 - 6

Przedział wiekowy: 14+

Gra której bohaterami są postaci znane z popularnego serialu Przyjaciele (ang. Friends), Phoebe, Monica Chandler, Ross, Rachel, Joey wracają, by zmierzyć się z nowymi przygodami.

Jest to gra towarzyska zainspirowana odcinkiem serialu Przyjaciele pod tytułem "Ten z embrionami". Gra polega na odpowiadaniu na pytania dotyczące fabuły serialu. Pytań jest aż 250! Należy podzielić się na dwie drużyny a osoba wcielająca się w rolę Rossa sprawdzi wiedzę obu zespołów podczas czterech rund i ostatniej specjalnej. Drużyna, która wygra zatrzyma mieszkanie.

więcej o grze: Friends Ta gra z zakładem o mieszkanie

Odjechane Jednorożce

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 14+

Stwórz armię jednorożców. Zdradź przyjaciół. Od dziś jednorożce są Twoimi przyjaciółmi.

Odjechane Jednorożce to strategiczna gra karciana pełna śmiechu, destrukcji, interakcji i… jednorożców!

Na samym początku otrzymujesz kartę jednorożka. Uroczo, prawda? Ale nie przywiązuj się do niego zbytnio, bo nie o jednorożki chodzi w tej grze. Twoim zadaniem jest zbudowanie unikalnej armii dorosłych jednorożców.

Zbuduj armię tak szybko, jak to możliwe, albo zgiń z ręki Twoich tak zwanych przyjaciół. Możesz być pewien, że wykorzystają każdą okazję, aby Cię zniszczyć. Sam też możesz to robić, podrzucając im do stajni specjalne karty kar z nieprzyjemnymi efektami.

więcej o grze: Odjechane Jednorożce

 

 Party Alias

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 15+

Objaśniaj hasła „inaczej mówiąc” ale zmieniaj sposób tłumaczenia za każdym razem, gdy pionek odwiedzi pole specjalne. W tej wersji bestsellerowej gry żadne słowo nigdy nie zabrzmi tak samo. Baw się dobrze w doborowym towarzystwie.

 • Zawartość jest bardziej kolorowa, niż w jakiejkolwiek innej grze Alias!
 • Zadania są bardzo różnorodne.
 • Idealny dla dorosłych i młodzieży.

więcej o grze: Party Alias

Party Time: Znasz mnie

Liczba graczy : 3 i więcej

Przedział wiekowy: 15+

Fantastyczna gra, dzięki której dowiesz się, czy dobrze znasz siebie i swoich przyjaciół. Może okaże się, że ktoś zna cię lepiej niż ty sam! Znasz mnie? to gra pełna szalonych pytań i zabawnych odpowiedzi, gra, w której możesz uwolnić swoją kreatywność. Nowa odsłona Party time to mnóstwo zabawy.

więcej o grze: Party Time: Znasz mnie

Poker delux

Liczba graczy: 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

W pokera gra się na całym świecie, a teraz pokerowa gorączka pojawiła się również u nas. Jeżeli lubisz zabawę z pogranicza hazardu oraz umiesz przewidywać reakcje przeciwnika, to poker jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Nie zapominaj o ”poker face” - spokojnie blefuj, ryzykuj i zmyl przeciwnika. Ale uwaga, nawet najlepszy matematyk nie wie jak grać dalej, jeżeli nie dostanie dobrych kart.

więcej o grze: Poker delux

Spektrum

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Wydaje Ci się, że myślisz podobnie jak Twoi znajomi? Ze Spektrum możesz to sprawdzić! W tej wyjątkowej grze towarzyskiej dwie drużyny rywalizują ze sobą, próbując umiejscowić na skali podane hasło. Co mógł mieć na myśli nasz zawodnik? Czy na pewno wziął pod uwagę to samo, co my? Wymyślajcie, analizujcie i odgadujcie, by zdobyć jak najwięcej punktów i pokonać przeciwników.

więcej o grze: Spektrum

 

Tajniacy

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Ale uwaga! Jeden z kryptonimów należy do zabójcy...

więcej o grze: Tajniacy

 


Przedział wiekowy: 16+


Dupa Biskupa

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 16+

Dupa Biskupa to kultowa gra karciana, która niegdyś porywała tłumy. Wysokiej jakości karty, ilustrowane rysunkami Andrzeja Mleczki dodają klimatu i tworzą niezapomniane chwile w gronie przyjaciół.

więcej o grze: Dupa Biskupa

Korporacja

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 16+

Marzysz o pracy w korporacji? Jesteś gotów piąć się po szczeblach kariery? Już za chwilę siedziba firmy stanie się twoim drugim domem. Przygotuj się na najgorsze: wymagającego dyrektora, napięte terminy, trudne decyzje i nieobliczalnych kolegów z biura, którzy bez mrugnięcia okiem skłonni są podłożyć ci świnię. Sprawdź, czy nie zginiesz w wyścigu szczurów. Awansuj. Bądź czujny.

więcej o grze: Korporacja


Przedział wiekowy: 18+


5 Sekund: Bez cenzury

Liczba graczy : 3 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

Nieprzyzwoita dawka rywalizacji, adrenaliny i śmiechu. Tylko dla dorosłych!

Pikantne połączenie prostych zasad, dynamicznej rozgrywki i kontrowersyjnych pytań.

Reguły każdy złapie w mig! Jedna osoba czyta pytanie, druga odpowiada i ma na to tylko 5 sekund. Zasady są proste, lecz wymienienie w pięć sekund trzech poprawnych odpowiedzi na dwuznaczne pytania, to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeżeli rzeczy, które przyjdą Ci do głowy, przyprawią Cię o rumieńce, a zakłopotanie uwięzi odpowiedzi w gardle.

więcej o grze: 5 Sekund: Bez cenzury

Czółko: Bez cenzury

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 18+

Czółko: Bez cenzury szybko rozrusza każdą imprezę dla dorosłych. Zbierz przyjaciół, partnerów czy znajomych i wykorzystując czółka jako plansze do gry, pokażcie współgraczom hasła z kategorii 18+! Czółko dostarczy Wam prawdziwych eksplozji śmiechu dzięki regule bomby - haseł zabronionych, a piktanterii całej zabawie dodadzą różne sposoby prezentacji haseł.

więcej o grze: 5 Sekund: Bez cenzury

Dylematy 3

Liczba graczy: 4 - 15

Przedział wiekowy: 18+

2 części Dylematów za Wami, a mimo to wciąż się przyjaźnicie? Co więcej, jesteście pewni, że wiecie o sobie wszystko? Nic bardziej mylnego! Nowa odsłona Waszej ulubionej gry imprezowej i zawarte w niej ponad 150 nowych wyzwań szybko obalą ten mit!

Dylematy 3 to imprezowa zabawa skierowana do osób dorosłych, pełna trudnych wyborów. Usiądźcie w kręgu w grupie od 4 do 15 osób i rozdajcie każdemu z graczy po 2 karty do głosowania. Wybierzcie talię, którą będziecie grali oraz tego, kto rozpocznie zabawę. A potem dajcie się porwać dyskusji o moralności i konsekwencjach swoich decyzji!

więcej o grze: Dylematy 3

Karty Dżentelmenów

Liczba graczy : 3 do 15

Przedział wiekowy: 18+

Karty Dżentelmenów to imprezowa gra towarzyska bez kurtuazji i pruderii, za to z ogromną dawką czarnego humoru. Dżentelmeńskie rozgrywki z pewnością urozmaicą każde spotkanie w gronie błyskotliwych i obdarzonych niebywałym poczuciem humoru osób. Nie powinno jej zabraknąć na Twojej imprezie!

Produkt posiada przejrzyste zasady, co zachęci każdego do gry i pozwoli szybko wczuć się w atmosferę pełną czarnego humoru. Grą kieruje prosta mechanika: w każdej kolejce – Dżentelmen – zadaje pytanie z Czarnej Karty, a pozostali odpowiadają za pomocą swojej najzabawniejszej Białej Karty.

Drugim sposobem wykorzystania gry Karty Dżentelmenów jest tworzenie z jej pomocą opowieści pełnych czarnego humoru bez cenzury. Podczas gry w Dżentelmeńskie Opowieści wszyscy gracze wspólnie tworzą absurdalne i wciągające historie w oparciu o frazy z Białych Kart. Pozwólcie się zaskoczyć efektami Waszej kreatywności!

więcej o grze: Karty Dżentelmenów

Nie mów TAK, nie mów NIE. Bez cenzury

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

„Zdarzyło Ci się grzebać w cudzym telefonie?”

Na pewno chcesz od razu zaprzeczyć, a najlepiej nic nie mówić. Jednak musisz odpowiedzieć i nie wolno Ci użyć ani „tak” ani „nie”. Używasz tych dwóch niepozornych słów częściej niż Ci się wydaje, ale w tej grze czeka Cię za to kara! Twój przeciwnik za pomocą precyzyjnie skonstruowanych w tym celu pytań, będzie podstępnie starał się sprawić, abyś wypowiedział jedno z nich. Zachowaj spokój, by zdobywać kolejne karty. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart do końca gry.

więcej o grze: Nie mów TAK, nie mów NIE

(Nie)Powinieneś

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

(Nie)Powinieneś to imprezowa gra karciana dla okropnych ludzi, którzy lubią się śmiać bez zahamowań! W każdej kolejce jeden z graczy czyta pytanie z czarnej karty a pozostali gracze odpowiadają za pomocą najzabawniejszej pomarańczowej karty. Celem gry jest tworzenie najzabawniejszych, dwuznacznych i często bezwstydnych kombinacji, za które gracze otrzymują punkty.

więcej o grze: (Nie)Powinieneś

(Nie)Powinieneś 2

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

Autorzy Kart Dżentelmenów przedstawiają (Nie)Powinieneś 2 - imprezowa gra karciana dla okropnych ludzi, którzy lubią się śmiać bez zahamowań! W każdej kolejce jeden z graczy czyta pytanie z czarnej karty a pozostali gracze odpowiadają za pomocą najzabawniejszej pomarańczowej karty. Celem gry jest tworzenie najzabawniejszych, dwuznacznych i często bezwstydnych kombinacji za które gracze otrzymują punkty.

więcej o grze: (Nie)Powinieneś 2

Gierki Małżeńskie

Liczba graczy : 1 do 4 (par) osób

Przedział wiekowy: 18+

Wiecie o sobie wszystko? Jesteście parą idealną? Porozumiewacie się bez słów? Czy tworzycie zgrany zespół? Sprawdźcie się w rozmaitych zadaniach i porównajcie z innymi parami. Udowodnijcie sobie nawzajem, że jesteście dla siebie stworzeni.

więcej o grze: Gierki Małżeńskie

Gra do Piwka

Liczba graczy : 3 do 6

Przedział wiekowy: 18+

Trzy ważne powody, dla których znajomi wpadną do Ciebie zagrać. ŚMIECH Będziecie zrywać boki i walić pięściami w podłogę, pokładając się ze śmiechu – dzięki mistrzowskim zadaniom, które wyzwalają pozytywną energię wśród graczy. ZAANGAŻOWANIE Zapewnisz dużej grupie znajomych świetną rozrywkę - dzięki możliwości zaangażowania w grę, aż 6 osób.

więcej o grze: Gra do Piwka

Podaj Dalej! Bez cenzury

Liczba graczy: 4 do 8

Przedział wiekowy: 18+

Bestsellerowa gra imprezowa powraca, tym razem w wersji dla dorosłych! Tu hasła kojarzą się tylko z jednym i są jeszcze trudniejsze do narysowania. Niezależnie, czy uda się Wam przekazać słowa dalej, czy też po drodze Wasze myślenie skręci w zupełnie nieznane rejony – z pewnością czeka Was mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy!i

więcej o grze: Podaj Dalej! Bez cenzury

What do you meme?

Liczba graczy: 3+

Przedział wiekowy: 18+

Epee What Do You Meme? – imprezowa gra dla dorosłych

 What Do You Meme? to idealna gra dla tych, którzy mają poczucie humoru i uwielbiają tworzyć własne memy! Jeden z graczy wciela się w rolę sędziego i wybiera kartę z obrazkiem, do którego opisy będzie oceniał w danej rundzie. Pozostali gracze wykładają po 1 z 7 swoich Kart Podpisów tak, by stworzyć najzabawniejszą kombinację podpis-obrazek. Następnie sędzia wybiera zwycięzcę danej rundy. Grę wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Rozgrywkę można urozmaicić poprzez wykorzystanie karty Freestyle, dzięki której każdy z graczy będzie musiał wymyślić swoje własne hasło do obrazka.

więcej o grze: What do you meme?

nprc
serce
 • Data aktualizacji: 2024-07-19 15:46
 • |
 • Licznik odwiedzin: 6 628 538