Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Zrealizowane Projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Uni Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Największym projektem zrealizowanym była "Rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Obszary wiejskie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 Lista zrealizowanych projektów:

Modernizacja lokali filii wiejskich i adaptacja atrium

Tytuł projektu: Modernizacja lokali filii wiejskich i adaptacja atrium MiPBP

Program:  "Infrastruktura Bibliotek" prowadzony przez Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zrealizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

Zadanie obejmuje:

  • w budynku biblioteki głównej – zamontowanie systemu monitoringu (7 kamer kolorowych, rejestrator, monitor, okablowanie), zakup mebli (4 stoły, 12 krzeseł, pawilon ogrodowy/namiot)
  • w filii w Weryni – wymiana całej instalacji elektrycznej (w tym zamontowanie osobnego zasilania dla komputerów), oświetlenia oraz ogrzewaczy gazowych na grzejniki z wewnętrzną komorą spalania, remont tynków i okładzin wewnętrznych, malowanie;
  • w filii w Kolbuszowej Dolnej – ocieplenie stropu strychowego, remont schodów zewnętrznych wraz z położeniem chodnika, remont pokrycia dachowego;
  • w filii w Widełce – wymiana posadzki w pomieszczeniu Wypożyczalni, wymiana systemu ogrzewania (piecyki grzewcze zostaną zastąpione piecykami o wewnętrznej komorze spalania), remont tynków wewnętrznych.

Planujemy:

  • w atrium biblioteki głównej uruchomić letnią czytelnie i sale wystawową „Pod jarzębiną”, w której czytelnicy w okresie letnim będą mogli korzystać z prasy oraz z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Czytelnia będzie też pełniła rolę sali wystawowej. Młodzi czytelnicy będą mogli wykonywać prace plastyczne w plenerze oraz je eksponować. Będzie to również miejsce wystąpień recytatorskich i wystawiania spektakli teatrzyku młodzieżowego. Lokalizacja czytelnia umożliwi korzystanie z niej osobom niepełnosprawne i osobom starszym. Istnieje podjazd oraz drzwi o odpowiedniej szerokości. W przyszłości planujemy zainstalować punkt dostępowy (Hot Spot).
  • w filiach: w Kolbuszowej Dolnej, w Weryni oraz w Widełce, uruchomić czytelnie Internetowe, w których mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty bibliotecznej oraz skorzystać z dostępu do Internetu. Docelowo czytelnie będą wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny umożliwiający wideo rozmowy. W filiach będą prowadzone kursy obsługi komputera skierowane głównie do osób starszych, aby przeciwdziałać ich wykluczeniu cyfrowemu.

Realizacja:

Kolbuszowa

 

System monitoringu - zamontowano we wrześniu

Werynia:

Wymiana instalacji elektrycznej

 

 

Wyburzenie ścian działowych i odnowienie wszystkich ścian

 

Wymiana piecyków gazowych

Widełka

 

Nowo położone panele podłogowe

 

Odnowienie ścian

 

Wymiana piecyków

Kolbuszowa Dolna

 

Przybudowane schody zewnętrzne

 

Nowo ułożony chodnik z kostki

 

Ocieplenie stropu

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-04-18 18:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 074 672