Zrealizowane Projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Uni Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Największym projektem zrealizowanym była "Rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Obszary wiejskie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Lista zrealizowanych projektów:

Udział Kolbuszowian w Bitwie Warszawskiej - #wiktoria 1920

Nazwa własna zadania: „Udział Kolbuszowian w Bitwie Warszawskiej 1920 - #wiktoria 1920"

Nazwa programu: Program Wieloletni NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

Kwota dofnansowania: 14 350,00 PLN

Czas realizacji: 2020-08-03 - 2020-10-20

Zadanie opierało się na zwiększeniu świadomości lokalnej na temat wydarzeń oraz osób związanych z obroną niepodległości II Rzeczypospolitej podczas walki z bolszewikami w 1920 r. W ramach realizacji zadania została przygotowana wystawa „Udział Kolbuszowian w Bitwie Warszawskiej 1920 r.” w oparciu o zbiory biblioteki i zebrane dodatkowo podczas realizacji zadania informacje i materiały archiwalne związane z miastem i regionem w tym okresie. Wystawa przybliżała postaci członków oraz działania Powiatowego Komitetu Obrony Państwa oraz Kolbuszowian biorących udział w walkach z bolszewikami w 1920 r. Powstała także ekspozycja przedmiotów związanych z życiem codziennym Kolbuszowian oraz militariów, pozwalająca odczuć "ducha epoki". Ponadto Koalicjanci w ramach wspólnych działań przeprowadzili 2 prelekcje oraz konkurs plastyczny „Cud nad Wisłą” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

• Data aktualizacji: 2024-04-15 13:19