Oddział Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna działa w ramach Działu Udostępniania Zbiorów.

Na potrzeby Wypożyczalni uruchomiono w 2008 roku projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Książka bez barier – mobilny księgozbiór wymienny na terenie powiatu kolbuszowskiego”, zwany też „Mobilnym Księgozbiorem".

Projekt zakładał udostępnianie na terenie gmin powiatu kolbuszowskiego poczytnego i atrakcyjnego księgozbioru, poprzez utworzenie i obsługę mobilnych punktów jego wymiany w oparciu o istniejącą już sieć biblioteczną oraz sukcesywne tworzenie nowych punktów. Działanie to powinno nie tylko ułatwić dostęp do nowości wydawniczych (w tym na kasetach i krążkach CD) mieszkańcom poszczególnych miejscowości, lecz również efektywniej wykorzystać zakupione nowości poprzez większą liczbę wypożyczeń poszczególnych egzemplarzy.

Aby umożliwić realizację tego zadania niezbędny był zakup samochodu dostawczego, którym będą rozwożone książki do poszczególnych punktów bibliotecznych.

Projekt jest kontynuowany.

Bibliotekarz