„Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego” adresowana jest do osób, poszukujących informacji o historii i życiu na terenie Powiatu Kolbuszowskiego. Obejmuje piśmiennictwo, które udało się zarejestrować. Obejmuje zarówno wydawnictwa samoistne (książki), ciągłe (czasopisma), a także artykuły z gazet i czasopism dotyczących poszczególnych osób, miejscowości i innych spraw związanych z powiatem.
Całość materiału ułożona jest według schematu przyjętego dla bibliografii regionalnych województwa podkarpackiego opracowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wszystkie pozycje zaopatrzone są w hasła przedmiotowe, zaś dla dokumentów wielotematycznych sporządzone zostały odsyłacze numeryczne.
Ze względu na zmiany w sposobie opracowania (MARCBN zmieniliśmy na MARK21) oraz na zmieniany system biblioteczny (MAK Biblioteki Narodowej zmieniliśmy na MAK+ Instytutu Książki) bibliografia opracowywana jest etapami. Dotychczas zakończyliśmy następujące fragmenty:
Baza zawiera zarejestrowane przez Bibliotekę materiały dotyczące „Powiatu Kolbuszowskiego”, jakie ukazały się w latach 1999-2003. Jest to zamknięta baza zawierająca 6079 rekordów w formacie MARCBN.
Ilość rekordów: 6 079
Format opisu: MARCBN
Dostęp online:
Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 1999-2003 w MAKWWW
Baza opisów z lat 2008-2009, która została sprawdzona oraz poprawiona na potrzeby wydruku. Drukowana forma Bibliografii składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera opisy zarejestrowanych pozycji książkowych oraz artykuły z czasopism. Część druga zawiera indeksy (osobowy - autorów oraz przedmiotowy) umożliwiające łatwe wyszukanie interesujących opisów.
Ilość rekordów: 6 487
Format: MARC21
Dostęp online:
"Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2008-2009" w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej
"Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2008-2009 indeksy" w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej
Bibliografia dostępna jest w sieci lokalnej. Baza jest sukcesywnie uzupełniana i poprawiana.
Ilość rekordów: 12 370
Format: MARC21
Wpisywana od 2013 roku bibliografia jest opracowywana w formacie MARC21 w Programie MAK+. Bibliografia dostępna jest w sieci lokalnej.
Ilość rekordów: 7 201
Format: MARK21