Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

 Academica

Cyfrowa Wypożyczalnia Biblioteczna Publikacji Naukowych ACADEMICA jest nowatorskim projektem polegającym na utworzeniu cyfrowej bazy książek i czasopism naukowych oraz ich udostępnieniu na wybranych miejscach na terenie Polski.

Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Dostęp do poszczególnych pozycji które wciąż są chronione prawem autorskim jest możliwy jedynie dla Czytelników posiadających ważną Kartę Biblioteczną na terminalu (komputerze dedykowanym z zabezpieczeniami) zlokalizowanym w Czytelni MiPBP w Kolbuszowej po wypełnieniu Oświadczenia Użytkownika i uzyskaniu od bibliotekarza hasła. Czytelnik po dokonaniu rezerwacji uzyska dostęp do wybranej publikacji bądź może sprawdzić jej dostępność w pobliskiej bibliotece.

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.

 Strona internetowa projektu Academica

Academica - regulamin czytelnika

Academica - oświadczenie użytkownika

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-07-19 15:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 628 577