Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Zrealizowane Projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Uni Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Największym projektem zrealizowanym była "Rozbudowa i nadbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Obszary wiejskie Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 Lista zrealizowanych projektów:

Między legendą a historią

Między legendą a historią

Projekt skierowany był do dzieci w wieku 8 – 12 lat mieszkających lub uczących się na terenie Powiatu Kolbuszowskiego.

Projekt realizowała MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2021” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Celem projektu było ukazanie bogactwa tkwiącego w historii Polski, w przeszłości naszego regionu, kulturze, zwyczajach, folklorze.

Zamysłem twórców projektu było również ukazanie biblioteki, jako miejsca odpowiedniego do spędzenia wolnego czasu, ciekawego, bezpiecznego, gdzie można rozwijać zainteresowania czytelnicze i pogłębiać swoją wiedzę. Jednym z zadań projektu było również stworzenie dzieciom warunków do samorealizacji przez bliskie i dostępne jego naturze formy aktywności, umożliwiające zmniejszenie napięć psychofizycznych (gry i zabawy integracyjne), dające odprężenie i radość.

 

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-22 16:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 779