Kolbuszowa Dolna

Biblioteka nad nilem

Lokal

Biblioteka w Kolbuszowej Dolnej funkcjonuje od 1961 roku, zajmując lokal o powierzchni użytkowej 27 m2

Oferta

Na dzień 31 grudnia 2020 roku biblioteka dysponuje księgozbiorem 7879 egzemplarzy, w którego skład wchodzi zarówno literatura piękna, jak i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  Zbiory biblioteki stanowią również książki i czasopisma o tematyce regionalnej, takie jak Ziemia Kolbuszowska, czy Przegląd Kolbuszowski.

Biblioteka umożliwia bezpłatne korzystanie z internetu, oferuje usługi ksero, drukowanie oraz skanowanie.

Oprócz tradycyjnej działalności placówka prowadzi również szeroki wachlarz działań w sferze kulturalno-oświatowej, organizując różnego rodzaju zajęcia plastyczne, literackie czy edukacyjne.

W ramach współpracy z Publicznym Przedszkolem w Kolbuszowej Dolnej oraz Zespołem Szkół Specjalnych biblioteka organizuje wspólne zabawy i spotkania z książką. W  czasie ferii i wakacji dzieci i młodzież szkolna może uczestniczyć w ciekawych zajęciach tematycznych.

Zobacz katalog online filii w Kolbuszowej Dolnej

Bibliotekarka: Elżbieta Rząsa

Adres: Kolbuszowa Dolna, ul. Nad Nilem 6/1, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 73 828