Wakacje z książką i zabawą

Już od wielu lat podczas wakacji i ferii Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami organizuje dla dzieci zajęcia, aby mogły mile i radośnie spędzić swój czas wolny od nauki . Podobnie jak i przez inne lata w tym roku takie zajęcia odbyły się w sierpniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie .Większość tegorocznych zajęć odbywało się na świeżym powietrzu. Dzieci oprócz gry w badmintona , piłkę , skoków na skakance czy gry w „Twistera” ,mogły rozwijać swoją wyobraźnię poprzez rozwiązywanie zagadek , kalamburów ,rebusów i szarad. Mile spędzały czas przy grach planszowych , szachach , układaniu puzzli i klocków. Utożsamiały się z ulubionymi bohaterami z bajek tworząc ich nowe przygody. Wspólnie rysowały i malowały wspomnienia z wakacji , z plasteliny kleiły portrety swoich ulubieńców itp. Uczestnicy zajęć poprzez zabawę i ruch na świeżym powietrzu mogli się dowiedzieć jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą , na ulicy czy w lesie. Wszystkie prace jakie zostały wykonane podczas zajęć w bibliotece będzie można podziwiać we wrześniu na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie.

• Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39