Za nami Tydzień Bibliotek 2021

TYDZiEŃ BIBLIOTEK 2021

8.05 Godz. 15.00

„Pokolenie Kolumbów mówi” - W 100. Rocznicę urodzin Janka Bytnara i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Audiowizualna wystawa na kanale Youtube Biblioteki. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czytana w ramach trwającego w dniach 8-15 maja 2021 Tygodnia Bibliotek oraz z okazji 100. rocznicy urodzin Janka Bytnara, Kolbuszowianina i Bohatera Szarych Szeregów nawiązuje do wystawy prezentowanej w Sali Multimedialnej Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej przy ul. Piekarskiej 17. Krzysztof Kamil Baczyński należy do Pokolenia Kolumbów - pisarzy polskich urodzonych około 1920 roku, na których twórczość piętno odcisnęła II wojna światowa. Wspólnie brali udział w walce zbrojnej z niemieckim okupantem, konspiracji i Powstaniu Warszawskim.

10.05 Godz. 18.00

W ramach Tygodnia Bibliotek 2021 odbyła się wystawa w formie filmu, przedstawiająca 30 lat plakatów wydawanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej na kanale Youtube Biblioteki. Plakaty informowały oraz zapraszały naszych czytelników na organizowane przez nas wydarzenia. Zaprezentowane plakaty stanowią tylko część zbioru. Chcemy podkreślić, że nasze plakaty były opracowywane przez pracowników biblioteki, która nigdy nie zlecała takich prac profesjonalnym grafikom.

11.05 Godz. 18.00

„W kosmos z KaroLem” Spotkanie on-line z Karolem Wójcickim. Spotkanie odbyło się na kanale Youtube Biblioteki: Wypożyczalnia na kanapie z kawą Więcej informacji o Karolu Wójcickim na jego blogu: https://www.zglowawgwiazdach.pl/blog

12.05 Godz. 18.00

„Do kraju tego” – wiersze Cypriana Kamila Norwida i innych romantyków śpiewa Kuba Michalski – Koncert on-line na kanale Youtube Biblioteki. Kuba Michalski – warszawski bard, znany Kolbuszowianom pieśniarz, którego biblioteka gościła już dwa razy. Wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor muzyki, śpiewa poezję wybitnych polskich poetów.

13.05 Godz. 11.00

XIX Spotkanie on-line Bibliotekarzy z terenu Powiatu Kolbuszowskiego.

14.05

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Wędrówki Misia Uszatka – pocztówka z Kolbuszowej”. Strona Internetowa biblioteki:

• Data aktualizacji: 2024-04-26 17:49