Spotkanie z Anatolem Diaczyńskim

Anatol Diaczyński

18 kwietnia 2024 roku w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej odbyło się spotkanie autorskie z Anatolem Diaczyńskim, pisarzem i literatem ze Stalowej Woli. Spotkanie zatytułowane było „Polska ojczyzna moja”. Pan Anatol, jest repatriantem z Kazachstanu. Do Polski przyjechał na początku lat 90-tych XX wieku. Jest członkiem Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Podczas spotkania opowiadał zebranym jak w wyniku decyzji Stalina dotyczącej relokacji ludności polskiej, jego rodzina znalazła się w Kazachstanie. Opowiadał o ciężkim życiu w tym kraju ludzi, którzy zostali tam zesłani oraz o swoich losach po przyjeździe do Polski.

Wszystkie te wspomnienia zawarte w książce, mogli zakupić uczestnicy spotkania oraz otrzymać autograf autora.

Anatol Diaczyński
  • Data aktualizacji: 2024-04-29 17:25