Narodowe Czytanie 2024 - czytamy "Kordiana" Juliusza Słowackiego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej serdecznie zaprasza mieszkańców Kolbuszowej do wzięcia udziału w trzynastej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP, który w specjalnym liście zachęca do wspólnego czytania: „Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski”.

W tym roku „Kordiana” Juliusza Słowackiego czytać będą zaproszeni goście oraz bibliotekarze. Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół wychowawców i ich uczniów, mieszkańców Kolbuszowej, seniorów, do przyjścia i posłuchania wybranych fragmentów dramatu.

Narodowe Czytanie odbędzie się w piątek 6 września 2024 r., od godz. 9.00. Planujemy zorganizować to wydarzenie w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej naszej biblioteki na Skwerze Regionalistów przy ul. Piekarskiej 17.

Narodowe czytanie 2024 kopia
  • Data aktualizacji: 2024-09-16 20:48