"CZŁOWIEK, PORTRET, MODA" - wernisaż fotografii Wojciecha Jachyry

Wojciech Jachyra w czasie sesji fotograficznej w naszej bibliotece
Pracownicy MiPBP Kolbuszowa. Fotografia Wojciech Jachyra

"CZŁOWIEK, PORTRET, MODA" to tytuł pierwszej autorskiej wystawy fotografa mody Wojciecha Jachyry. Wystawa jest zbiorem 20 zdjęć z pierwszych pięciu lat działalności artysty na rynku fotografii mody. To efekty pracy ze znanymi postaciami z pierwszych stron gazet nazwiskami polskiego modelingu: Helena Norowicz, Sonia Bohosiewicz, Michalina Olszańska czy Rafał Maślak. Tytuł wystawy sugeruje, że będzie ona skupiona na ukazaniu różnego oblicza człowieka w świecie mody poprzez portret.

Wernisaż planowany jest na 17 lutego w Pałacu Tyszkiewiczów w Weryni o godzinie 17.00. Wystawa będzie również pokazana w Warszawie, z którą fotograf jest związany od 6 lat.

O autorze

Wojciech Jachyra Wojciech Jachyra (www.wojciechjachyra.com) - rocznik 1987, urodzony w Kolbuszowej. Dzieciństwo spędził w Weryni. Fotograf mody, pasjonat sztuki, varsavianista z zamiłowania. Regularnie publikuje swoje prace w polskich i zagranicznych magazynach. Tworzy autorskie projekty fotograficzne i sesje mody. Od kilku sezonów odpowiedzialny za tworzenie kampanii wizerunkowych polskiej marki MALE-ME. Od kilku miesięcy związany z Gdańskiem. Tam mieszka i pracuje.W chwili obecnej jest współodpowiedzialny za sesje wizerunkowe dla marki RESERVED i SINSAY w LPP S. A. Jego największymi autorytetami i inspiracjami są kobiety o mocnej i wyrazistej postawie życiowej: Kylie Minogue, Madonna, Zofia Stryjeńska czy Krystyna Janda.

• Data aktualizacji: 2018-02-17 13:35