Święto Książki w Bibliotece

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto uchwalone zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) w 1967 r. Data 2 kwietnia nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w 1805 r. urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.

W obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci włączyła się także Nasza Biblioteka. W ramach tego święta w dniu 3 kwietnia w bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyła grupa „Lisków” z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Przedszkolaki zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece a także dowiedziały się w jaki sposób można wypożyczać książki. Uczestnicy spotkania poznali etapy powstawania książek, jak dawniej pisano książki a jak obecnie, drogę książki od napisania poprzez jej wydruk i obecność w bibliotece i księgarni. W czasie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania  Jakuba Tylmana pt. „ Miłość na czterech łapach”. Na koniec wizyty dzieci przeglądały książki w koszyczkach zwłaszcza te dedykowane najmłodszym czytelnikom. Kolorowe i bogato ilustrowane książki zyskały uznanie wszystkich dzieci.

Dziękujemy miłym gościom za wspólnie spędzony czas.

Święto Książki
  • Data aktualizacji: 2024-04-29 17:25