Prelekcja dla rodziców. Książka bawi, uczy i wychowuje

W dniu 13 marca 2024 r. gościliśmy w grupie „Lisków” z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Tematem przewodnim spotkania była rola książki w życiu dziecka.

Celem prelekcji było przedstawienie pozytywnego wpływu, jaki ma czytanie na rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny dziecka oraz uświadomienie rodzicom ważnej roli, jaką odgrywa rodzina w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. W czasie spotkania przedstawiono szereg wskazówek, które mogą pomóc rodzicom w zachęceniu dziecka do sięgnięcia po książkę . Dzieci poznały również elementy budowy książki i dowiedziały się między innymi jakie znaczenie dla czytelnika ma okładka i dlaczego powinna przyciągać wzrok.

Kolejnym etapem była wspólna zabawa z rodzicami w twórców książki.

Bardzo dziękujemy Pani Ani Pawełek za możliwość spotkania z rodzicami i dziećmi.

Pamiętajmy – nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę się nabywa. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, pewno będą czytać w przyszłości.

Zapraszamy do Biblioteki po wyjątkowe, niezwykle ciekawe i fascynujące książki do wspólnego czytania.

Rola czytania
  • Data aktualizacji: 2024-04-27 11:44