Biblioteka na Was czeka

Istotną częścią działalności Biblioteki jest edukacja czytelnicza prowadzona w formie lekcji. To jedna z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie Biblioteki. Celem tego typu działań jest także oswojenie młodego czytelnika z książką i jej rolą w życiu, a także wskazanie na ogromne możliwości czerpania wiedzy z tradycyjnych źródeł.

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I B Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. W dniu 7 marca 2024 roku odwiedzili Oddział dla Dzieci i Młodzieży pod opieką Pani Małgorzaty Sondej.

W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci zwiedziły poszczególne działy biblioteki. Dłuższy przystanek miał miejsce w dziale wypożyczalni dla dzieci. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki oraz sposobie wypożyczania książek. Nie zabrakło też rozmów na temat poszanowania książek. Podczas lekcji wykorzystano elementy pedagogiki zabawy. Dzieci brały udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością bajek, rozwiązywały zagadki oraz szyfry ukrywające pojęcia związane z książką i biblioteką.

Kulminacyjnym punktem i zarazem niezwykle emocjonującym, było oglądanie najbardziej ciekawych i oryginalnych książeczek dla dzieci.

Mamy nadzieję, że obecni i potencjalni czytelnicy będą nas odwiedzać jak najczęściej.

Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Sondej za współpracę i możliwość spotkania z uczniami.

Wizyta w Bibliotece
  • Data aktualizacji: 2024-04-27 11:44