Pasowanie na czytelnika w filii biblioteki w Przedborzu

Tradycją filii biblioteki w Przedborzu jest uroczyste przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki. W tym roku „Pasowanie na czytelnika” odbyło się 22.01.2024 i był to bardzo ważny dzień, gdyż od dzisiaj rozpoczęła się ich czytelnicza przygoda z książką.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, rozwiązywali biblioteczną krzyżówkę oraz układali rozsypankę wyrazową. Drużynowy konkurs w układaniu puzzli na czas i szukanie ukrytych w bibliotece liści z hasłami to kolejne zadania z którymi przyszli czytelnicy poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai dowiedzieli się jakie prośby ma książka . Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i swoje pierwsze książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Od teraz pierwszaki mogą dumnie nosić miano czytelnika naszej biblioteki i samodzielnie wypożyczać książki. Serdecznie zapraszamy!

• Data aktualizacji: 2024-04-27 11:44