Turystyczne Cuda Świata

W dniu 22 listopada 2023 roku odbyły się piąte zajęcia z projektu „Otwórz mapę, zapnij pasy – ruszamy w świat” zatytułowane „Turystyczne Cuda Świata – pasjonujące wyprawy do najciekawszych miejsc na mapie świata”. W trakcie spotkania, które poprowadziła Agnieszka Kosiorowska, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o niezwykłych budowlach w rożnych zakątkach świata, poznali ich nazwy i miejsca w których zostały zbudowane. Dzieci obejrzały zdjęcia z najciekawszymi zabytkami oraz obiektami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Mali beneficjenci projektu poznali zaskakujące ciekawostki, które pozwoliły lepiej poznać historię i fenomen zabytkowych miejsc.

W ramach zajęć dzieci wykonały przestrzenne piramidy ozdobione hieroglifami.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach w dniu 6 grudnia 2023 roku.

Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2023” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Najciekawsze miejsca na mapie świata
  • Data aktualizacji: 2024-05-06 18:07