Dookoła smaków

„Ciekawe historie o jedzeniu – podróż śladami dań, smaków i potraw z 5 kontynentów” pod takim hasłem odbyło się kolejne czwarte już spotkanie z udziałem młodych beneficjentów projektu „Otwórz mapę, zapnij pasy – ruszamy w świat”

Tematem przewodnim w dniu 8 listopada 2023 r. była kulinarna podróż tropem jedzenia z różnych stron świata.

Prowadząca spotkanie Katarzyna Bełza, przekazała uczestnikom wiedzę na temat kultur, zwyczajów i tradycji kulinarnych z rożnych stron świata. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały możliwość ugruntować swoją wiedzę na temat położenia poszczególnych państw na mapie świata oraz zapoznać się z ciekawostkami kulinarnymi wybranych krajów. Prowadząca zapoznała dzieci z ogólnymi regułami zachowania się przy stole, z zasadami prawidłowego nakrywania stołu, rodzajami sztućców oraz naczyń do serwowania dań. W części praktycznej uczestnicy samodzielnie przygotowywali nakrycie stołu. Młodzi plastycy ćwiczyli również motorykę małą podczas składania deserowych serwetek.

Na koniec spotkania dzieci wykonały z materiałów plastycznych bajeczne torty urodzinowe.

Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas w naszej placówce.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach w dniu 22 listopada 2023 roku.

Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2023” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Smaki świata
  • Data aktualizacji: 2024-05-07 09:24