Rowerowe pasje

W dniu 18 października 2023 roku odbyły się trzecie zajęcia z projektu „Otwórz mapę, zapnij pasy – ruszamy w świat” pod tytułem „ Rowerowe pasje”. Spotkanie poprowadził pan Marcin Kamiński, kolbuszowski pasjonat i kolekcjoner przedwojennych rowerów, retrocyklista. Dla uczestników zajęć była to okazja przejażdżki na zabytkowych rowerach o ciekawej konstrukcji. Dzieci poznały technikę wsiadania na bicykl, pojazd z ogromnym przednim kołem i maleńkim tylnym. Przy pomocy prowadzącego dzieci próbowały swoich sił w naprawianiu przebitej dętki w rowerze oraz aktywnie uczestniczyli w eksperymentach chemicznych, które posłużyły do przygotowania części zamiennych do starych rowerów. Gość spotkania zaprezentował dzieciom działanie gramofonu korbowego oraz objaśnił działanie płyt szelakowych.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za ciekawe spotkanie, urozmaicone licznymi gadżetami związanymi z historią jazdy na rowerze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną zabawę. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach w dniu 8 listopada 2023 roku.

Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2023” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Rowerowe pasje
  • Data aktualizacji: 2024-05-17 17:01