Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci w filii biblioteki w Przedborzu

W nawiązaniu do przypadającego 2  kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz trwającej od stycznia do czerwca br. prezydencji Szwecji w Radzie UE - uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Przedborzu  wzięli udział w akcji czytelniczej pn. „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek - Szwecja”.

W ramach tej inicjatywy   13 kwietnia dzieci wraz z wychowawczynią odwiedziły filię biblioteki w Przedborzu gdzie zorganizowano wystawę literatury szwedzkiej dla młodych czytelników  oraz przybliżono im postać znakomicie znanej szwedzkiej autorki Astrid Lingren. Uczniowie  wysłuchali  również fragmentu książki o przygodach „ Dzieci z Bullerbyn” a następnie zapoznały się z budową książki i obejrzały najciekawsze i nietypowe bajeczki ze zbiorów naszej biblioteki.

Lekcja biblioteczna
Lekcjabiblioteczna