Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Bank przez Internet

„Bank przez Internet”, to kolejny temat zajęć, przeprowadzonych w ramach 6. Edycji „O finansach… w bibliotece”. 16 października 2019 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej, ponownie zebrała się grupa seniorów chcących  pogłębić swoją wiedzę na temat finansów osobistych.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z różnymi rachunkami bankowymi, zasadami wyboru najlepszego e-konta bankowego oraz jego bezpiecznego użytkowania. Poznali porównywarką kont bankowych, która pozwala wybrać najbardziej dopasowane konto do indywidualnych potrzeb, zasadami tworzenia bezpiecznego hasła oraz logowania się na e-konto i jego obsługę.

Kursanci byli nieco zawiedzeni, gdy okazało się, że nie działa wersja demonstracyjna e-konta jednego z banków, którego w przeważającej części byli klientami. Z tego też powodu musieli pracować na wersji demonstracyjnej innego banku.

Okazało się, że część osób samodzielnie w domu poznawała nowe moduły, które dopiero mają być omówione w grupie. Część z tych osób nie mogła z różnych powodów uczestniczyć w danych zajęciach, inni zaś pomimo przejścia danego modułu samodzielnie i tak przyszli na zajęcia grupowe.

Projekt „O finansach…  w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

O finansach w bibliotece

GALERIA
O finansach w bibliotece 
O finansach w bibliotece 
O finansach w bibliotece 
O finansach w bibliotece 
O finansach w bibliotece 
O finansach w bibliotece 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-05-26 16:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 109 356