Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Ferie zimowe w filii biblioteki w Przedborzu

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych  w  Filii biblioteki w Przedborzu   nie brakowało.

Zajęcia odbywały się  w dniach od  11 do 22 lutego i wzięły w nich udział dzieci w różnym wieku.

 Dobra zabawa trwała przez całe ferie. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych , grały w gry planszowe, rozwiązywały łamigłówki.

 Do ciekawych zajęć należy zaliczyć   wykonywanie serduszkowych rozmaitości z okazji zbliżających się  Walentynek. Dzieci samodzielnie wykonały kartki walentynkowe , a każdy uczestnik otrzymał lizak na patyku w kształcie czerwonego serduszka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literacko - plastyczne  z okazji „Dnia Kota” podczas których dzieci przyniosły ze sobą do biblioteki  swoje ulubione maskotki -  kotki.

Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali bajki o kotku który szukał mamy, a następnie brały udział w różnych  zabawach . Wspólnie obejrzały   ciekawą prezentację o kotach przygotowaną przez starszą koleżankę.  Była kocia krzyżówka, wyścig kto szybciej zwinie kłębek wełny i oczywiście zabawa w kotka i myszkę. Na koniec dzieci wykonały śliczne kotki z papieru ,które zabrały do domu.

Jednak najwięcej uciechy w czasie tegorocznych ferii sprawiło dzieciom zorganizowanie balu karnawałowego dla najmłodszych czytelników biblioteki. W tym dniu przenieśliśmy się do wielkiej krainy bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, spidermanów, policjantów, piratów czy żołnierzy, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Myszka –Miki , Kot w Butach. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i konkursami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Tegoroczne ferie zimowe były bardzo ciekawe i udane. Cieszymy się, że młodzi ludzie zechcieli spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, lecz również w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami. Do zobaczenia za rok.

GALERIA
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Ferie zimowe 
Bal karnawałowy 
Bal karnawałowy 
Bal karnawałowy 
Bal karnawałowy 
Bal karnawałowy 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-06-02 08:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 125 533