Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Wakacyjne spotkania w Przedborzu

Dobiegły końca wakacyjne spotkania zorganizowane przez filię biblioteki w Przedborzu.

Oferta podczas tegorocznych wakacji była bardzo różnorodna. Spotkania pozwalały nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci oraz zachęcić do czytania.

W programie znalazły się jak co roku zajęcia plastyczno – techniczne, głośne czytanie bajek, warsztaty tworzenia slime glut oraz wspólne wykonywanie sałatki owocowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra planszowa, którą dzieci samodzielnie wykonały.

Jednak najwięcej radości i uciechy sprawiło dzieciom zorganizowanie w bibliotece „Dnia Zwierzaka”. W tym dniu każdy z uczestników mógł przynieść w bezpiecznej klatce i zaprezentować kolegom i koleżankom swoje domowe zwierzątko.

I tak bibliotekę odwiedziły: świnki morskie, chomiki, miniaturowy królik, malutki kotek a nawet rasowy szczeniak. Każdy z właścicieli zwierzątka opowiedział nam krótką historię swojego pupila, jak długo u niego mieszka oraz jak należy się nim opiekować. Wykonaliśmy także piękne prace plastyczne na temat: „Moje ulubione zwierzątko”. Przytulaniom i głaskaniom nie było końca. To był bardzo miły i pełen wrażeń dzień zarówno dla dzieci jak i dla ich zwierzątek.

Podczas wakacyjnych spotkań w bibliotece dużym zainteresowaniem cieszył się również ogłoszony na początku wakacji konkurs na „Najlepszego Czytelnika Wakacji”.

Rozstrzygnięcie i uhonorowanie zwycięzców nastąpiło podczas zakończenia wakacyjnych zajęć. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową oraz drobny upominek. Serdeczne dziękuję rodzicom za dobrą współpracę i ufundowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci.

O tym, że wakacje w Bibliotece mogą być udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność. Dziękuję wszystkim dzieciom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece.

Wszystkie prace wykonane podczas zajęć można oglądać w naszej bibliotece na zorganizowanej wystawie prac wakacyjnych.

GALERIA
Dzień zwierzaka 1 
Dzień zwierzaka 2 
Dzień zwierzaka 3 
Dzień zwierzaka 4 
Dzień zwierzaka 5 
Dzień zwierzaka 6 
Dzień zwierzaka 7 
Dzień zwierzaka 8 
Dzień zwierzaka 9 
Konkurs najlepszy czytelnik wakacji - 1 miejsce 
Konkurs najlepszy czytelnik wakacji - 2 miejsce 
Konkurs najlepszy czytelnik wakacji - 3 miejsce 
Wakacje 1 
Wakacje 2 
Wakacje 3 
Wakacje 4 
Wakacje 5 
Wakacje 6 
Wakacje 7 
Wakacje 8 
Wakacje 9 
Wakacje 10 
Wakacje 11 
Zakonczenie wakacji w bibliotece 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2019-04-19 13:09
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 209 517