Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Wczorajsze popołudnie, mimo niesprzyjającej pogody nasi czytelnicy spędzili w bardzo przyjemny sposób. MiPBP w Kolbuszowej gościła na spotkaniu autorskim Krystynę Mirek, autorkę 17 powieści obyczajowych dla kobiet. Są to książki, które w bardzo krótkim czasie osiągnęły miano bestselerów. „Podarunek”, „Droga do marzeń”, „Polowanie na motyle”, Saga „Jabłoniowy sad”, „Większy kawałek nieba”, „Słodkie życie” i wiele innych, były i są cały czas chętnie wypożyczane przez nasze czytelniczki.

Nie zdarza się, żeby czekały na czytelnika na półce w bibliotece, zazwyczaj znajdują się w długiej kolejce rezerwacji.  Pani Krystyna jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszka pod Krakowem. Z zawodu jest nauczycielem polonistą. Jak sama powiedziała, po małym rozrachunku życiowym, przed czterdziestymi urodzinami, stwierdziła, że nadszedł czas na realizację swoich marzeń, które z racji pełnienia wielu obowiązków ciągle odkładała na później. W 2011 r. wysłała swoją pierwszą powieść „Podróż do Kopenhagi” do wydawcy i tak się rozpoczęła jej wielka przygoda pisarki. O sobie i swojej twórczości pisarka opowiadała udzielając odpowiedzi na zadawane jej pytania. Pomysły na książki czerpie z życia, mówi, że same do niej płyną. Widzi je w swojej wyobraźni. Stara się tak pisać, żeby książka była atrakcyjna, a zarazem wartościowa dla czytelnika poprzez zawarte w niej życiowe przesłanie. Inspiracją mogą być zwykłe gesty, słowa, rozmowy zasłyszane wokół niej. Pomysły te stara się przefiltrować przez bagaż swoich życiowych doświadczeń, przez zdobytą wiedzę i wrażliwość, dopiero wtedy książka będzie mogła być bliska czytelnikowi. Bardzo ważne są jak podkreśla autorka emocje, które książka rodzi w czytelniku. Pisarka prowadzi swojego bloga, ma profil autorski na Facebooku, odwiedza biblioteki na spotkaniach autorskich i dużo pisze. Jest osoba ciepłą i otwartą stąd też ma tak wiele swoich wielbicielek.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, które finansowane są przez Instytut Książki. Zapraszamy naszych czytelników i nie tylko, na kolejne spotkanie autorskie. Tym razem odwiedzi nas Magdalena Witkiewicz. Spotkanie odbędzie się 25 października o godz. 17.00 w Filii w Bukowcu.

GALERIA
IMG 4024-1 
IMG 4029-1 
IMG 4032-1 
IMG 4035-2 
IMG 4038-2 
IMG 4042-2 
IMG 4043-1 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2023-06-01 11:08
  • |
  • Licznik odwiedzin: 5 211 616