Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży

Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych.

Na miejscu można przeglądać czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Użytkownicy w Oddziale mogą korzystać z dwóch stanowisk komputerowych.

Zbiory

Liczba książek: 15081 (na koniec roku 2018 r.)

Lit. piękna: 1866

Lit. dla dzieci i młodzieży: 7823

Lit. popularnonaukowa: 5392          

Serdecznie zapraszamy do nas.


 Dane teleadresowe

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

 Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3
 Telefon: 17 22 70 220 wew. 28
 Email: dzieci@bibkolb.eu


 Godziny Otwarcia

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500


 Najnowsze informacje z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:

Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować te złe.

W dniu 13 września 2017r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga-w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”. Tematem przewodnim warsztatów była jedna z cech dobrego wychowania, czyli szacunek do innych.

Zajęcia rozpoczęły się od spisania kontraktu zawierającego zbiór zasad właściwego zachowania się w grupie. W celu wytworzenia klimatu wspólnej i dobrej zabawy oraz kształcenia umiejętności porozumienia i współpracy uczestnicy spotkań brali udział w zabawach integracyjnych oraz grach opartych na pedagogice zabawy. Na zajęciach wykorzystano utwór Wandy Osuchowskiej-Orłowskiej pt. Dzień dziecka [w] Świerszczyk, nr 11/1997. Opowiadanie miało na celu uświadomienie dzieciom, że wszyscy zasługujemy na szacunek bez względu na status materialny. W oparciu o wysłuchany tekst zebrane dzieci przygotowały papierowe zabawki dla bohaterki wklejając je do worka z napisem TO DLA MANI. Spotkanie przeprowadziła Bogusława Drożdż. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 27 września 2017 r.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2017” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

GALERIA
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-09-23 13:20
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 345 863