STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Majdan Królewski PDF Drukuj
Poniedziałek, 23 Luty 2009 21:15

Nowy budynek Gminna Biblioteka Publiczna w Majdanie Królewskim

P.O. Kierownik: Tomasz Fortuna.
Bibliotekarki: Magdalena Puzio, Małgorzata Gola (1/2 etatu), Małgorzata Mazur (1/2 etatu)  

Adres:  ul. Rzeszowska 8, 36-110 Majdan Królewski 

Telefon/faks: (15) 84 71 090
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny Otwarcia

poniedziałek - piątek: 800 - 1700
sobota 900 - 1500 

Księgozbiór

Lit. piękna: 10 258
Lit. dla dzieci i młodzieży:11 485
Lit. popularno-naukowa: 11 753
Ogółem: 33 496


Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 9 - 14 maj 2011 r.

Tydzień bibliotek został zapoczątkowany już w kwietniu poprzez rozesłanie informacji o planowanym konkursie plastycznym „Wiosenne piękno Majdańskiej Ziemi”  i turnieju czytelniczym „Czytam, bo lubię…”. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się w poniedziałek 9 maja i spośród wielu prac wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – 2 i klasy starsze, kilka prac zostało również wyróżnionych. Wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród książkowych odbyło się następnego dnia po zakończeniu Gminnego Turnieju Czytelniczego.

alt   alt

Tego dnia gościliśmy również uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej – odbyła się lekcja biblioteczna, zapisy do biblioteki oraz wypożyczanie książek.

We wtorek 10 maja, jak co roku podczas tygodnia bibliotek, miał miejsce Gminny Turniej Czytelniczy „Czytam, bo lubię…”. Obejmował on wskazane w regulaminie trzy pozycje książkowe: „Pollyanna” E. H. Porter, „Tomek na tropach Yeti” A. Szklarskiego i „Panna z mokrą głową” K. Makuszyńskiego oraz wiedzę na temat życia i twórczości ich autorów. Był to konkurs międzyszkolny i każdą ze szkół naszej gminy reprezentowało dwoje uczniów. Poziom był wyrównany i bardzo wysoki, gdyż zdecydowana większość uczestników uzyskała powyżej 66% poprawnych odpowiedzi. Trójka zwycięzców z rąk Wójta Gminy Majdan Królewski -  Jerzego Wilka otrzymała pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, słodycze oraz gadżety z logo gminy. Pozostali uczestnicy turnieju dostali drobne nagrody pocieszenia.

  

 W środę 11 maja uczestniczyliśmy w  corocznym Spotkaniu Bibliotekarzy  z Terenu Powiatu Kolbuszowskiego organizowanym przez Miejską i  Gminną Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej.

W czwartek 12 maja bibliotekę odwiedziły dwie grupy naszych najmłodszych czytelników z Publicznego Przedszkola w Majdanie Królewskim. Specjalnie na ich powitanie została przygotowana krótka inscenizacja wierszyka „Chory kotek”, następnie dzieci zwiedzały bibliotekę, oglądały księgozbiór i czynnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach.

  

W piątek 13 maja zaplanowane zostały „Piątkowe hece w bibliotece” – zajęcia z grupą pięciolatków. Jednak ze względu na pogodę dzieci nie dotarły, ale biblioteka – reprezentowana przez panią Magdalenę Puzio – dotarła do nich i zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia z bajkowymi zagadkami, konkursami oraz głośnym czytaniem bajek.

W sobotę 14 maja odbyło się spotkanie uczestników kursu komputerowego Kawiarenka Internetowa „e – Majdan 50 +”. W miłej atmosferze przy kawie i ciastku seniorzy mogli przypomnieć sobie nabyte umiejętności oraz miło spędzić czas na towarzyskich pogawędkach.