STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Biblioteka Kolbuszowa Jednostki Czytelnia im. K. Skowrońskiego
Czytelnia im. K. Skowrońskiego PDF Drukuj
Poniedziałek, 23 Luty 2009 22:56

W czytelni dyżury pełnią bibliotekarze Działu Zbiorów Regionalnych, Informacji i Promocji.

Bibliotekarze:
mgr Janusz Kozłowski – kierownik,
mgr Grzegorz Mazan

Adres: ul. Piłsudskiego 7
Telefony: (17) 22 70 220 wew. 26
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny Otwarcia

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500

Księgozbiór

Lit. piękna: 416
Lit. popularno-naukowa: 10644
Razem: 11060

Zbiory

W księgozbiorze znajdziemy piśmiennictwo naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy ze szczególnym uwzględnieniem nauk humanistycznych i społecznych. Szeroko reprezentowane są również wydawnictwa regionalne.
Dodatkowo Czytelnia dysponuje księgozbiorem podręcznym, w którym znajdują się publikacje o charakterze informacyjnym (m.in. encyklopedie, słowniki, leksykony, informatory biograficzne).

Prasa

W 2015 r. zostało zaprenumerowanych 43 tytułów prasowych (począwszy od gazet codziennych, poprzez tygodniki, miesięczniki i kwartalniki.

Od 1 grudnia 2009 roku w bibliotece działa Wypożyczalnia Czasopism, oferująca możliwość krótkoterminowego wypożyczenia czasopism do domu. Więcej informacji na podstronie wypożyczalni.W czytelni można także korzystać z programu Legalis, zawierającego akty prawne.
Można tutaj również korzystać z Czytelni Internetowej oraz przeglądać zbiory Dokumentów Życia Społecznego i publikacje dotyczące Unii Europejskiej zgromadzonych przez działający w ramach biblioteki Powiatowy Punkt Integracji Europejskiej oraz zakupów biblioteki.

Cała czytelnia objęta jest zasięgiem darmowego dostępu do sieci bezprzewodowej
Czytelnia świadczy również usługi w zakresie:
  • FAX,
  • skanowanie,
  • ksero w tym kolorowe (max. do formatu A3).

Od 2013 roku w Czytelni można przeglądać zdigitalizowane księgi Księgi Metrykalne Parafii Kolegiackiej pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.
w 2015 roku uruchomiono w Czytelni dwie ciekawe nowe formy dostępu do książek i czasopism naukowych w postaci IBUK LIBRA oraz ACADEMICA.


IBUK LIBRABezpłatny dostęp do wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA

http://libra.ibuk.pl

Od 1 lutego 2015 roku Czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej posiadają możliwość bezpłatnego dostępu do 1438 tytułów elektronicznych książek.

Korzystanie z książek możliwe jest na komputerach we wszystkich placówkach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników.

Również przeglądając katalogi MiPBP w Kolbuszowej w programie MAK+ z poziomu aplikacji czytelnika, mogą Państwo przejść bezpośrednio do IBUK LIBRA, jeżeli przy opisie danej pozycji znajdzie się odpowiednia ikonka IBUK.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym:

1. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl

2. Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony) wpisując:

- swój adres e-mail

- hasło (wymyślone przez siebie, składające się z co najmniej 6 znaków)

- powtórzone hasło

i zaakceptować regulamin.

3. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).

4. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” - „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.


Aby uzyskać kod PIN należy odwiedzić Czytelnię MiPBP w Kolbuszowej lub wysłać e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer z plastikowej karty bibliotecznej – wówczas e-mailem zwrotnym zostanie przesłany PIN).

UWAGA! - POPRZEDNIO WYDANE KODY PIN ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK, na zaawansowaną pracę z e-książką. Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.:

- robienie notatek w książce,

- dodawanie zakładek,

- zaznaczanie fragmentów tekstu,

- tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,

- wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,

- dostęp do wirtualnej półki z książkami,

- eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.


JAK SIĘ ZALOGOWAĆ I KORZYSTAĆ Z IBUK LIBRA - FILMY INSTRUKTAŻOWE


ACADEMICA

Cyfrowa Wypożyczalnia Biblioteczna Publikacji Naukowych ACADEMICA jest nowatorskim projektem polegającym na utworzeniu cyfrowej bazy książek i czasopism naukowych oraz ich udostępnieniu dzięki wdrożeniu systemu wypożyczeń międzybibliotecznych plików elektronicznych. W ramach ACADEMICA udostępniono 565 609 tysięcy najważniejszych publikacji naukowych. Dzięki temu powstało narzędzie umożliwiające szybki dostęp do literatury naukowej, przeznaczone przede wszystkim dla badaczy i studentów.

Dostęp do poszczególnych pozycji będzie możliwy jedynie dla Czytelników posiadających ważną Kartę Biblioteczną na terminalu (komputerze dedykowanym z zabezpieczeniami) zlokalizowanym w Czytelni MiPBP w Kolbuszowej po wypełnieniu Oświadczenia Użytkownika i uzyskaniu od bibliotekarza hasła. Czytelnik po dokonaniu rezerwacji uzyska dostęp do wybranej publikacji bądź może sprawdzić jej dostępność w pobliskiej bibliotece.

Academica - regulamin czytelnika

Academica - oświadczenie użytkownikaREGULAMINY

Regulamin Czytelni im. dr Kazimierza Skowrońskiego w Kolbuszowej

Od 8 marca 2013 roku, zgodnie z zarządzeniem dyrektora MiPBP w Kolbuszowej istnieje możliwość wypożyczania na zewnątrz określonej części księgozbioru czytelni.

Regulamin wypożyczania na zewnątrz