Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 467450

Spotkanie DKK filia Przedbórz

Czy zdarzyło się Wam kiedyś zgubić jakiś drobiazg i zastanawiać, co też mogło się z nim stać? A może znaleźliście coś i to sprowokowało Was do tworzenia w myślach historii jego wcześniejszych losów? Podobny motyw wykorzystała właśnie w swojej powieści Ruth Hogan, autorka "Strażnika rzeczy zagubionych" i właśnie nad tą książką skupiła się nasza dyskusja literacka podczas kwietniowego spotkania DKK w filii Przedbórz.

Motywem przewodnim debiutanckiej powieści Hogan są zagubione rzeczy. A właściwie rzeczy odnalezione przez Anthony'ego Peardew. Bo Anthony po śmierci swojej ukochanej żony zbiera przedmioty zagubione przez innych ludzi, mniej lub bardziej wartościowe. Nawet pojedynczy element puzzli czy dziecięca parasolka ma dla niego znaczenie. Te przedmioty znosi do swojego domu i z dokładnym opisem magazynuje w przestronnym gabinecie. A ponieważ Anthony jest też pisarzem, o znalezionych przedmiotach pisze opowiadania. Pierwsze, te z happy endem, zostają wydane, te bardziej niejednoznaczne zostają przez wydawcę odrzucone.

Marzeniem Anthony'ego jest zwrócić jak najwięcej z tych przedmiotów ich właścicielom. Gdy umiera, na mocy testamentu wraz z cudownym domem pozostawia tę misję Laurze, swojej wieloletniej pracownicy. 

Czy uda się jej spełnić wolę zmarłego? Jaką historię kryją w sobie znaleziska? Czy znajdą swoich właścicieli. I najważniejsze? Czy Theresa wybaczy Anthony'emu złamaną przed laty obietnicę? Czy tajemnicze znalezisko połączy ich na wieki? Jeśli chcecie się poznać wszystkie odpowiedzi na te pytania oraz poznać tajemnicę różanego ogrodu sięgnijcie po najnowszą książkę autorstwa Ruth Hogan.

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-22 16:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 372