STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


feed-image Kanał RSS
Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Z życia filii MiPBP
z życia filii MiPBP
Pasowanie na Czytelnika w Przedborzu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Czwartek, 23 Listopad 2017 07:55

20 listopada 2017 r. w filii biblioteki w Przedborzu, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

Więcej…
 
Wspólne świętowanie 11 listopada PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Poniedziałek, 13 Listopad 2017 11:28

W dniu 08.11.2017 – w filii biblioteki w Przedborzu uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych  poświęconych tematyce odzyskania niepodległości.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz w Filii w Bukowcu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Piątek, 27 Październik 2017 07:54

W dniu 25 października 2017 r. gościliśmy w Filii biblioteki w Bukowcu na spotkaniu autorskim Magdalenę Witkiewicz. Pisarka ma  na swoim koncie 19 bestselerowych,  kobiecych, bardzo życiowych powieści. Z wykształcenia jest specjalistką od marketingu - absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów.
Jak sama autorka mówi, pisze raz humorystycznie, raz poważnie i wzruszająco. Pisarka mieszka w Gdańsku z mężem, dwójką dzieci i kotem Puszysławem. Podczas spotkania opowiadała o debiucie literackim, o pisaniu książek, pomysłach, o bohaterach powieści,  a także o swoim życiu. Mieliśmy okazję poznać jej wielkie poczucie humoru, niezwykłe ciepło i dystans do samej siebie. Pisarka potrafi tak autentycznie wykreować bohatera, że niektórzy czytelnicy czują się tak, jakby to właśnie o nich pisała. W 2008 roku wydała swoją pierwszą książkę pod tytułem "Milaczek" - wzbogaciły ją rysunki Henryka Sawki. W tym cyklu ukazały się jeszcze „Panny roztropne” i „Szczęście pachnące wanilią”.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz w Bukowcu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Środa, 18 Październik 2017 12:48

Na początku września tego roku ukazała się najnowsza powieść niezwykle popularnej pisarki Magdaleny Witkiewicz „Ósmy cud świata”. Książka znajduje się już w zbiorach biblioteki, jednak trzeba od razu dodać, że tak jak pozostałe powieści tej autorki, nie stoi na bibliotecznej półce. Książki te należą do tzw. literatury kobiecej, chociaż niektórzy mężczyźni przyznają, że przeczytali kilka pozycji. Do tej pory autorka wydała 19 powieści, a jej opowiadania ukazały się w 3 zbiorach razem z innymi polskimi autorami. Nasi czytelnicy będą mieli okazję poznać pisarkę podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 25 października 2017 r. o godz. 17.00 w MiPBP w Kolbuszowej Filia w Bukowcu. Będzie można kupić książki autorki oraz uzyskać pamiątkowy wpis i autograf. Spotkanie jest finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Serdecznie zapraszamy!

 
Spotkanie DKK w Przedborzu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Piątek, 22 Wrzesień 2017 07:28

12 września 2017 w filii biblioteki w Przedborzu po wakacyjnej przerwie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowiczki dyskutowały nad drugą częścią książki Krystyny Mirek „Wszystkie kolory nieba”. 21 września Klubowiczki wzięły udział w spotkaniu z autorką w MiPBP w Kolbuszowej.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL