STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


feed-image Kanał RSS
Kolbuszowa
Bez jeży ani rusz - kłujący przyjaciele PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 21 Październik 2017 11:12

W dniu 21 października 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyły się zajęcia plastyczne z cyklu Zakątek Małych Artystów. Podczas zajęć dzieciaki poznały kłujących przyjaciół i dowiedziały się, co każdy powinien wiedzieć na temat jeży. W drugiej części spotkania dzieci rozwijały kreatywność wykonując jeżyki, które niosą jabłka. Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach.


Więcej…
 
Długi nos Pinokia - konsekwencje kłamstwa PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Piątek, 13 Październik 2017 07:00

W dniu 11 października 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga – w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”. Podczas zajęć przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Lis dzieci powędrowały w krainę wartości i omawiały jedną z podstawowych zasad zachowania – Uczciwość. Do ukazania kłamstwa jako niewłaściwego sposobu rozwiązywania problemów posłużył utwór C. Collodi Pinokio.

Więcej…
 
XX Klub Kolbuszowskiego Historyka PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Czwartek, 12 Październik 2017 10:37

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
Regionalne Towarzystwo Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej

serdecznie zapraszają, na otwarcie wystawy

JÓZEF PIŁSUDSKI (1867-1935)
- CZŁOWIEK I DZIEŁO


połączone z dyskusją w ramach XX edycji Kolbuszowskiego Klubu Historyka,
które odbędzie się 18 października 2017 r., o godz. 16.00, w Czytelnii im. dr K. Skowrońskiego

Na wystawie zaprezentowano również eksponaty ze Zbiorów i Archiwum Rodziny Wesołowskich.

Szkoły, które chciałyby zwiedzić wystawę, prosimy o wcześniejszy kontakt tel. pod nr 17 22 70 220.

 
XXVII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Wtorek, 03 Październik 2017 13:05

3 października 2017 roku, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej gościli autorzy spotkań XXVII edycji, Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

W tej edycji autorami spotkań byli:

Andrzej Żmuda - dziennikarz, poeta, krytyk literacki. Redaktor magazynu „Prometej”, „Profile”, „Okolice, współpracownik Radia Rzeszów.

Stefan Jurkowski - polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz. Jako dziennikarz i publicysta pracował w "Kierunkach", Instytucie Wydawniczym PAX w Redakcji Literatury Współczesnej, "Słowie Powszechnym" i "Szpilkach".


Géza Cséby – węgierski poeta, pisarz, tłumacz literatury pięknej, historyk literatury, kulturoznawca. Jest autorem ponad 300 opracowań naukowych i artykułów. Główną tematyką rozpraw naukowych są: literatura i historia kultury okresu Oświecenia. Jest autorem i realizatorem projektów tablic pamiątkowych ku czci kontaktów polsko-węgierskich w Starym Sączu, w Piwnicznej-Zdroju i w Marcinkowicach.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 30 Wrzesień 2017 06:44

W dniu 28 września 2017 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej gościła najchętniej czytanego polskiego autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke.

Pisarz jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, które zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Więcej…
 
Przyjaźń po tym się poznaje, że niczego nie udaje PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Piątek, 29 Wrzesień 2017 12:50

W dniu 27 września 2017 roku odbyło się drugie spotkanie projektowe „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga – w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”. Podczas zajęć, przeprowadzonych przez Justynę Zuber, uczestnicy spotkania wspólnie układali przepis na dobrego przyjaciela. Na podstawie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej Tajemnica dzieci wyodrębniały cechy zachowania, które zasługują na miano przyjaciela.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Piątek, 22 Wrzesień 2017 13:08

Wczorajsze popołudnie, mimo niesprzyjającej pogody nasi czytelnicy spędzili w bardzo przyjemny sposób. MiPBP w Kolbuszowej gościła na spotkaniu autorskim Krystynę Mirek, autorkę 17 powieści obyczajowych dla kobiet. Są to książki, które w bardzo krótkim czasie osiągnęły miano bestselerów. „Podarunek”, „Droga do marzeń”, „Polowanie na motyle”, Saga „Jabłoniowy sad”, „Większy kawałek nieba”, „Słodkie życie” i wiele innych, były i są cały czas chętnie wypożyczane przez nasze czytelniczki.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Poniedziałek, 18 Wrzesień 2017 14:03

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Poniedziałek, 18 Wrzesień 2017 13:57


 
W kolorze słońca PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 16 Wrzesień 2017 11:04

Po wakacyjnej przerwie Oddział dla Dzieci i Młodzieży wznowił prowadzenie zajęć plastycznych pod hasłem Zakątek Małych Artystów. Spotkania odbywają się w każdą sobotę w godz. 11.00-12.00.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL