STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


feed-image Kanał RSS
Cmolas
Mały miś grzeczny dziś PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Poniedziałek, 03 Grudzień 2012 15:08

Mały miś jest grzeczny dziś29 listopada 2012 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie miała okazję gościć dzieci  z Przedszkola Niepublicznego „Ochronka Św. Józefa” w Cmolasie, w ramach corocznych spotkań z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
 
„Lubię czytać, więc idę do biblioteki” PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Sobota, 30 Czerwiec 2012 11:31

Lubię czytaćW dniu 20.06.2012r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie pt. „Lubię czytać, więc idę do biblioteki” organizowanego wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Cmolasie i Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej im. J. Czekanowskiego w Cmolasie.

Konkurs został ogłoszony w marcu 2012 r. i trwał do 15 czerwca 2012r. Z pośród uczestników konkursu komisja konkursowa wyłoniła laureatów w trzech kategoriach; pierwszej kl. I – III , drugiej kl. IV – VI  , trzeciej I – III gimnazjum oraz dziewięć wyróżnień.

Więcej…
 
Majowe imprezy w Ostrowach Tuszowskich PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Wtorek, 12 Czerwiec 2012 13:55

Majowe imprezy

Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki

25 V 2012r  z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarza odbyło się  kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Książki  dla czytelników dorosłych (działającego od 15 marca 2012 roku). W ramach spotkania odbyła się dyskusja pt: „Czy warto czytać książki”.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w GBP Cmolas PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Wtorek, 05 Czerwiec 2012 09:13

Dzień dziecka  CmolasW dniu 31.05.2012 odbyło się spotkanie pt.”Uśmiech dziecka”. Na spotkanie przybyły dzieci z klas „0”a,b,c oraz klasy II ze Szkoły Podstawowej  im. J. Czekanowskiego w Cmolasie.

Więcej…
 
Tydzień Bibliotek w GBP Cmolas PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Czwartek, 24 Maj 2012 10:58

Tydzień Bibliotek 2012 Cmolas

Tydzień Bibliotek pt „Biblioteka ciągle w grze!” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie.

10.05.2012r. odbyło się spotkanie z czytelnikami z klasy „Ia” Szkoły Podstawowej im. J. Czekanowskiego w Cmolasie pt. „Czytaj z radością słuchaj z przyjemnością”.

Więcej…
 
Święto Pluszowego Misia w Porębach PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Środa, 21 Grudzień 2011 16:08

Święto MisiaW dniu 28.11.2011 w Gminnej Bibliotece Publicznej Filii w Porębach Dymarskich odbyło się spotkanie z czytelnikami okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Na urodziny Pluszowego Misia przybyli najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej wraz wychowawczynią i swoimi ulubionymi pluszowymi misiami .

Więcej…
 
Mikołajkowe spotkanie w bibliotece PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Środa, 21 Grudzień 2011 15:57

MikołajkiW dniu 13 grudnia 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie odbyło się „Mikołajkowe spotkanie” z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” z Jagodnika.

Inscenizację o Świętym Mikołaju i o zimie przygotowały dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czekanowskiego w Cmolasie z panią Barbarą Płaza. Bajkę o „Jarzębince” przeczytała pani Krystyna Łakomy radna Gminy Cmolas.

Więcej…
 
Mikołajki w Ostrowach PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Środa, 21 Grudzień 2011 14:13

Dnia 29 XI 2011 roku Gminnej Bibliotece Publicznej Filia w Ostrowach Tuszowskich odbyło się spotkanie małych czytelników pt: "W królestwie Świętego Mikołaja"


Na spotkanie przybyły dzieci z klasy 0 wraz z wychowawczynią Panią Bronisławą Maziarz.

Więcej…
 
Przedszkolaki świętowały urodziny misia PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Piątek, 25 Listopad 2011 10:28

Cmolas Święto misiaW dniu 24 listopada 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie jak co roku odbyło się spotkanie z okazji Światowego  Dnia Pluszowego Misia.

 Na urodzinową uroczystość przybyły  przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Ochronka św. Józefa” w Cmolasie oraz  dzieci z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czekanowskiego  w Cmolasie z panią Mariolą Wiśniewską.Pani Urszula Ślęzak redaktorka „Twojego Radia Cmolas” , przeczytała wszystkim zgromadzonym  dzieciom bajeczkę pt.  ” Przygody Misia Pako”. Szkolne dzieci przygotowały piękną część artystyczną uczącą o dobrym wychowaniu i zdrowej żywności. Mali artyści pięknie recytowali wiersze śpiewali wesołe piosenki , a bajkowe postacie: Czerwony Kapturek , Królewna Śnieżka , Księżniczka, Leśne Wróżki , Czarodziejska Wróżka i krasnale wraz z przedszkolakami tańczyły skoczne tańce . Natomiast „Czerwone Gitary „zagrały i zatańczyły wesołego rockenrola . Dzieci  ze szkoły podstawowej wraz ze swoją panią przygotowały miłą niespodziankę dla wszystkich gości . Były to piękne kolorowe ,misiowe kotyliony  .Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie podarunki.

Więcej…
 
Wakacje na wesoło PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Piątek, 02 Wrzesień 2011 12:45

Cmolas Wakacje na wesoło

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie w dniach od 09.08.2011 do 19.08.2011odbyły się, jak co roku, zajęcia dla dzieci pod hasłem „Wakacje na wesoło”.

Większość tegorocznych zajęć odbywało się na świeżym powietrzu. Dzieci oprócz gry w badmintona, piłkę, skoków na skakance czy gry w „Twistera”, mogły rozwijać swoją wyobraźnię poprzez rozwiązywanie zagadek, kalamburów, rebusów i szarad. Mile spędzały czas przy grach planszowych, szachach, układaniu puzzli i klocków.  Utożsamiały się z ulubionymi bohaterami z bajek tworząc ich nowe przygody. Wspólnie rysowały i malowały wspomnienia z wakacji, z plasteliny kleiły portrety swoich ulubieńców itp.

Więcej…
 
Czytelnik Roku Biblioteki w Cmolasie PDF Drukuj
Informacje - Cmolas
Wtorek, 28 Czerwiec 2011 07:32

16 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie  odbyło się spotkanie i wręczenie nagród w konkursie czytelniczym pt.: „Czytelnik roku 2010/2011”, który był ogłoszony we wrześniu 2010 r.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL