STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


feed-image Kanał RSS
Informacje
Zakończenie wakacji w Kolbuszowej Górnej PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Środa, 16 Sierpień 2017 10:36

Tegoroczne wakacyjne spotkania w Filii Biblioteki w Kolbuszowej Górnej już za nami. Na uczestników wakacyjnych zajęć czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy m.in. warsztaty garncarskie, tworzenie własnego zielnika czy  podróżowanie po wybranych krajach. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, literackich, wokalnych oraz gier i zabaw. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach oraz wspólnie spędzony czas.

Więcej…
 
Nie patrz w oczy Bazyliszkowi PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Środa, 16 Sierpień 2017 06:50

Warszawskie ABC to temat przewodni szóstego tygodnia wakacji w bibliotece.

W trakcie spotkań uczestnicy rozwijali zainteresowania pięknem naszego kraju poznając baśniowe wątki powstania nazwy Warszawa, herb i wybrane zabytki stolicy. W czasie zajęć dzieci wykonały sylwety orła białego oraz zespołowo projektowały ulice Warszawy. Starsi uczestnicy mieli okazję przejść praktyczny kurs z fizyki, biologii i chemii wykonując nieskomplikowane eksperymenty i doświadczenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do udziału w zajęciach w przyszłym tygodniu.

Więcej…
 
Zakończyły się wakacje w filii w Kolbuszowej Dolnej PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Czwartek, 10 Sierpień 2017 11:58

Wraz z końcem lipca zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez naszą filię w Kolbuszowej Dolnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy udanego sierpniowego wypoczynku.

Więcej…
 
Tam gdzie Wisła bierze początek PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Poniedziałek, 07 Sierpień 2017 13:52

Za nami piąty tydzień wakacji. Zabawy i zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży tematycznie związane były z dawną stolicą Polski Krakowem. Na podstawie legend i baśni związanych z grodem Kraka dzieci poznały dzieje i symbole lokalne Krakowa. W ramach spotkań maluchy wykorzystując rolki po papierze wykonały sylwety smoka wawelskiego oraz projektowały koronę dla królewny Wandy. Starsi uczestnicy spotkań pracowali nad projektowaniem elementów stroju krakowskiego a także tworzyli makietę zamku. Stałym punktem programu były twórcze zabawy z Krakowem w tle, gry integracyjne oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w zajęciach poświęconych warszawskiemu ABC

Więcej…
 
Każdy jakiś talent ma PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Poniedziałek, 31 Lipiec 2017 09:27

Czwarty tydzień wakacji w bibliotece rozpoczął się pokazem mody. Maluchy zaprezentowały kolekcję Lato 2017 i sprawdzały czy z biblioteką można wypięknieć. U młodych wizażystów i stylistów można było wykonać bajkowy makijaż oraz zmienić kolor włosów bez wizyty u fryzjera. Dzieciaki udowodniły, że każdy jakiś talent ma przedstawiając swoje umiejętności i uzdolnienia z pełnym zaangażowaniem. Emocji nie zabrakło również podczas rozgrywek drużynowych w grupie starszej przy zabawie Elfy, Czarodzieje i Olbrzymy oraz bibliotecznej Familiadzie. Uczestnicy wakacyjnych zajęć pokazali swoje talenty plastyczne wykonując lody dla ochłody, kolorowe ananasy i rządzące sowy. Starsza grupa dzieci rozwijała umiejętności skupiania uwagi na wykonywanym zadaniu wyczarowując kwieciste kartki i plażowe parasolki. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciakom za wspólnie spędzony czas i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas zajęć w miesiącu sierpniu.

Więcej…
 
Marzeniem wszystko się zaczyna PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Wtorek, 25 Lipiec 2017 11:13

Trzeci tydzień wakacji w bibliotece poświęcony był marzeniom, od których wszystko się zaczyna. Młodsza grupa dzieci odbyła egzotyczną podróż na Hawaje oraz wykonała kwiatowe wianuszki i rajskie spódniczki. W pogoni za czasem maluchy zdecydowanie razem zaprzyjaźniały się zegarem i stworzyły meduzy na dnie oceanu.

Więcej…
 
Ferie w Azji. Część 2 : Malezja PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Wtorek, 25 Lipiec 2017 11:06


 
Wakacje w Przedborzu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Środa, 19 Lipiec 2017 13:30

Za nami kolejny tydzień wakacji. Młodzi czytelnicy filii biblioteki  w Przedborzu w aktywny i ciekawy sposób spędzają wolny czas. Gdzie? Oczywiscie w bibliotece!  Zapraszamy na kolejne zajęcia.

Więcej…
 
Podróże w nieznane PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Piątek, 14 Lipiec 2017 13:34

W drugim tygodniu wakacyjnych zajęć w bibliotece dzieciaki oczami wyobraźni podróżowały po różnych kontynentach. Mali i duzi przeżywali niezapomniane przygody na Półwyspie Bałkańskim, w egzotycznych Karaibach, ekstremalnym Borneo oraz rajskich Seszelach. Odkrywając magię zamkniętą w papierze uczestnicy warsztatów wykonali statki pod piracką banderą oraz mieszkańców morskiej toni. Podczas zajęć powstały również królewskie pawie, bujające się małpki i najpiękniejsze miejsca na ziemi. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na trzeci tydzień wakacyjnych zajęć w bibliotece.

Więcej…
 
Unikalna pozycja w naszej bibliotece cyfrowej PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Wtorek, 11 Lipiec 2017 13:45

Uwaga! UNIKAT!!! Na wakacyjne dni mamy dla Was coś specjalnego. Książkę podróżniczą z 1906 roku. Właściciel Niwiska, Jan Hupka, opisał swoją podróż do Sycylii i Afryki Północnej. Zatem czytając możemy odbyć jednocześnie podróż w czasie i przestrzeni.

Książkę do digitalizacji ze swoich zbiorów przekazał ks. Antoni Więch.

Książka do przeczytania i pobrania oczywiście za darmo, w formacie pdf. Zapraszamy.


Przeczytaj

 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL