STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


feed-image Kanał RSS
Reklama
Strona Główna Aktualności
Informacje
Blask gwiazd - choinka i gwiazdka PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 16 Grudzień 2017 12:23

W dniu 16 grudnia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyły się świąteczne zajęcia z cyklu Zakątek Małych Artystów. Przygotowując się do świat Bożego Narodzenia mali artyści rozwijali swoje umiejętności przez tworzenie przestrzennych choinek. Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzinom wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku 2018.

Więcej…
 
Święta za pasem PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 09 Grudzień 2017 12:55

W dniu 9 grudnia 2017 r. zajęcia plastyczne z cyklu Zakątek Małych Artystów odbyły się w świątecznym nastroju. Słuchając kolęd uczestnicy warsztatów rozmawiali o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonali stroiki z gwiazdą betlejemską. Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas.

Więcej…
 
Mowa bez słów PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Piątek, 08 Grudzień 2017 10:23

W dniu 6 grudnia 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się siódme spotkanie w ramach projektu „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga – w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”, które przeprowadziła Justyna Zuber.

Warsztaty rozpoczęły się od zabawy integracyjnej Jestem kulturalny i dobrze mi z tym. Wprowadzeniem do tematyki spotkania był utwór Pierwszy, który posłużył do omówienia zasad kulturalnego zachowania, gdzie i jakie z nich obowiązują, które zachowania, gesty i odruchy są uważane powszechnie za nieeleganckie.

Więcej…
 
Z dalekiej Północy - renifer Rudolf PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 02 Grudzień 2017 12:38

W dniu 2 grudnia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyły się mikołajkowe zajęcia z cyklu Zakątek Małych Artystów.

Na początku zajęć dzieci rozwiązywały zagadki o różnych środkach lokomocji. Wspólnymi siłami została wykonana praca plastyczna przedstawiająca pojazdy lądowe, powietrzne i wodne.

W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci przygotowały świąteczne skarpety z przyjacielem z dalekiej Północy - reniferem Rudolfem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas.


Więcej…
 
O Legionistach z Kolbuszowej PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 25 Listopad 2017 07:33


24 listopada 2017 roku w kolbuszowskiej bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone kolbuszowskim legionistom oraz organizacjom powołanym do wspierania legionistów biorących udział w I Wojnie Światowej. Spotkanie to było częścią projektu "Niepodległa", realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego w ramach obchodów Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Więcej…
 
Nie obejdzie się bez misia PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Piątek, 24 Listopad 2017 12:22

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej w dniu 23 listopada przygotował spotkanie związane z tym świętem, które zorganizował dzięki gościnności Przedszkola nr 2 w Kolbuszowej.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Razem z nimi wysłuchały opowiadania, którym głównymi bohaterami były miś Felutek. Przedszkolacy uczyli się rymowanek o misiach, wspólnie ćwiczyli zabawy paluszkowe, rozwiązywali zagadki związane z najpopularniejszymi bohaterami bajek oraz układali puzzle.
Dziękujemy dzieciom i ich opiekunkom za wspólną zabawę.

Więcej…
 
Dekalog Człowieka Życzliwego PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Czwartek, 23 Listopad 2017 12:49

W dniu 22 listopada 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się szóste spotkanie w ramach projektu „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga – w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”, które przeprowadziła Katarzyna Bełza.

Zajęcia rozpoczęły się od stworzenia Dekalogu Człowieka Życzliwego. Podstawą do wytypowania postaw życzliwych był zaprezentowany wiersz Pani Życzliwa oraz własne obserwacje i doświadczenia dzieci uczestniczących w zajęciach. Tematyka zajęć zbiegła się w czasie z obchodami Międzynarodowego Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada.

Więcej…
 
Pasowanie na Czytelnika w Przedborzu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Czwartek, 23 Listopad 2017 07:55

20 listopada 2017 r. w filii biblioteki w Przedborzu, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

Więcej…
 
Klub Trzeciego Wieku - świąteczne dekoracje PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Poniedziałek, 20 Listopad 2017 17:08


 
Camino de Santiago PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Czwartek, 16 Listopad 2017 08:28

15 listopada 2017 roku w kolbuszowskiej bibliotece odbyło się spotkanie XXI Kolbuszowskiego Klubu Historyka. Autorem spotkania był Mirosław Kaczmarczyk, który podzielił się swoimi wrażeniami z przejścia Drogi św. Jakuba, nazywanej po hiszpańsku Camino de Santiago.


Jest to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL