Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 485235

DDK

Drodzy Czytelnicy

Miło nam poinformować, że zostaliśmy docenieni i nagrodzeni.

W czerwcu br. zgłosiliśmy się do konkursu organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie,  realizującą projekt Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki „Ożywione okładki – żywe historie”. Przedmiotem jego była fotografia przedstawiająca tytuł książki, jej fragment lub fabułę, lecz w aranżacji i interpretacji członków DKK. Nie tworzyliśmy własnej książki, lecz należało wykorzystać tytuły, które funkcjonują na rynku czytelniczym.

Komisja konkursowa w składzie: Bernadeta Szczypta, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów – Przewodnicząca, Wiktor Janusz, inspektor w Referacie Promocji Urzędu Miasta w Przeworsku, fotograf – Członek, Zbigniew Pacho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej – Członek,  biorąc pod uwagę takie kryteria jak: pomysłowość, zaangażowanie klubowiczów DKK, oryginalność pracy, jakość i staranność wykonania. dokonała oceny merytorycznej 24 zakwalifikowanych prac.

Zdecydowano przyznać pięć równorzędnych nagród w formie bonów na profesjonalną sesję fotograficzną, które otrzymują:

-       DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie za interpretację książki "Wszystkie kwiaty Alice Hart”.

-       DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku za interpretację książki "Morderstwo w Orient Expressie"

-       DKK dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli za interpretację książki "Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece"

-       DKK dla dorosłych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej za interpretację książki "Sztuczny miód. Opowieść ze Śląska". Praca powstała przy udziale członków DKK MiPBP w Kolbuszowej, DKK Filia w Bukowcu, DKK Filia w Przedborzu oraz DKK Filia w Widełce i Weryni.

-       DKK dla młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy za interpretację książki "Dziewczyny, którymi byłam".

Nagrodą za udział w konkursie jest bon podarunkowy na profesjonalną sesję zdjęciową. Zostanie ona wręczona na corocznym spotkaniu moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki z Podkarpacia w dniu 11.10.2024 r.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim naszym Paniom z DKK za udział w konkursie. Bez Was Drogie Klubowiczki nic by się nie wydarzyło.

Dziękujemy organizatorom i jury za wyróżnienie.

• Data aktualizacji: 2024-09-16 20:48