Wszystkie aktualności

Zdjęcie14
Zdjęcie15

„Ostatnia nadzieja na miód” – spotkanie z pszczelarzem w Bibliotece w Bukowcu

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak pozyskuje się miód pszczeli? – odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielił zaprzyjaźniony pszczelarz, w czasie trwania warsztatów pszczelarskich, które odbyły się w Filii MiPBP w Bukowcu.

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów uczestnicy poznali pracę pszczelarza, dowiedzieli się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka.

Podczas zajęć dzieci obserwowały żywe owady i miały możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda podział ról    i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznali zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy (zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów).

Praktyczną część warsztatów zwieńczyło przygotowanie świeczki z plastra wosku pszczelego oraz składanie ramek.

Ukoronowaniem zajęć była degustacja miodu prosto z pasieki.

• Data aktualizacji: 2024-09-26 20:17