Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 464265

Spotkanie autorskie z Jakubem Maciejewskim

11 maja 2023 roku w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Maciejewskim, publicystą tygodnika “Sieci”, portalu wPolityce.pl oraz korespondentem wojennym z Ukrainy, autorem książki „Wojna. Reportaż z Ukrainy”.

Autor książki jako jeden z pierwszych dziennikarzy pojawił się na froncie po wybuchu wojny. Na Ukrainie z małymi przerwami przebywał ponad 170 dni, widząc całe okrucieństwo wojny oraz niezrozumiałe bestialstwo rosyjskich żołnierzy. Trudno mu było uwierzyć, że wszystko to dzieje się w XXI wieku w Europie, która powinna jeszcze pamiętać o ogromnych zniszczeniach i związanej z nimi traumie dwóch wojen światowych, jakie rozegrały się w XX wieku.

Spotkanie przyciągnęło osoby ciekawe, co działo się na Ukrainie w pierwszych miesiącach rosyjskiej agresji, co dzieje się nadal oraz tych zaangażowanych w bezpośrednią pomoc Ukraińcom, tak cywilom jak i formacjom zbrojnym, walczącym na froncie. Jak się okazało, takich osób z samej Kolbuszowej jest wiele, o czym sami opowiadali podczas spotkania. W spotkaniu uczestniczyli także Ukraińcy, którzy w tym czasie przebywali w Polsce.

Na spotkaniu można było zakupić książkę oraz uzyskać autograf autora i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie poprowadził Paweł Michno, dyrektor biblioteki.

Spotkanie z Jakubem Maciejewskim
  • Data aktualizacji: 2024-04-25 09:17