Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 458537

Uroczyste otwarcie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej

Uroczystego otwarcia poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej, ks Lucjan Szumierz Proboszcz Kolegiaty Kolbuszowskiej, Ewa Draus Wicemarszałek województwa podkarpackiego, Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski, profesor Joanna Zioło, Barbara Kardyś Wiceprezes Regionalnego Towarzystwa Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej, Maksymilian Starzec  Komisarz Kolbuszowskich Plenerów Malarsko-Rzeźbiarskich oraz Halina Krzych pracownik Oddziału.
Podczas uroczystości obecni byli: przedstawiciele władz lokalnych, Instytutu Książki , dyrektorzy bibliotek, szkół, instytucji kultury,  administracji  oraz mieszkańcy Kolbuszowej. Gościliśmy także Marka Lipińskiego Zastępcę Dyrektora  Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego,  który wraz
z Janem Zubą Burmistrzem Kolbuszowej dokonał odsłonięcia  tablicy upamiętniającej kolbuszowskich Żydów oraz historię budynku.

O przemianach w funkcjonowaniu biblioteki, jej pracy oraz powstawaniu Oddziału opowiedział Andrzej Jagodziński Dyrektor biblioteki w prezentacji multimedialnej.

Krótki koncert muzyki poważnej zaprezentowali uczniowie, absolwenci i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej.

Na koniec uroczystości  uczestnicy mogli oglądać wystawę „Obrazy  z Kolbuszowskich Plenerów (2000-2017) w zbiorach biblioteki” w Galerii Malarstwa na parterze oraz wystawę „Zabytkowy księgozbiór biblioteki parafialnej w zbiorach biblioteki” w sali multimedialnej na I piętrze. Wystawy te można zwiedzać od wtorku do soboty w godzinach pracy Oddziału od 1000 do 1700.

Od poniedziałku prezentujemy także wystawę dotyczącą historii naszego regionu „Jan Antoni Ernest Hupka (1866-1952). Życie i dzieło”.

Relacja z otwarcia Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej przygotowana przez Instytut Książki

• Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39