Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 130561

O tradycjach świąt Bożego Narodzenia w biblioteki w Przedborzu

Boże Narodzenie to najważniejsze dni w roku, kiedy to ludzie dzielą się opłatkiem i życzą sobie wszystkiego co najlepsze. Poznanie świątecznych tradycji i zwyczajów, zarówno tych starych, jak i nowych było tematem całego cyklu lekcji bibliotecznych,  które zostały przeprowadzone od 18 do 21 grudnia 2017 w filii biblioteki w Przedborzu.

Uczestnicy spotkania

W tych dniach uczniowie ze Szkoły Podstawowej z klas I, II, III, IV i V razem z opiekunami odwiedzili bibliotekę i dowiedzieli się co to jest adwent, czym jest opłatek, jak powinna wyglądać wieczerza wigilijna, jakie są tradycyjne potrawy i skąd wzięły się zwyczaje takie jak ubieranie choinki. Podczas spotkania dzieci opowiadały o tradycjach i zwyczajach panujących w ich domach, a także o tym co dla nich jest najważniejsze podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto dzieci zaśpiewały swoje ulubione kolędy, co jeszcze bardziej podkreśliło świąteczny nastrój.

Po wesołym kolędowaniu nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy. Dzieci rozwiązały krzyżówkę, zagadki  i quiz bożonarodzeniowy. Poradziły sobie świetnie! Na zakończenie uczestnicy spotkania wykonali papierową bombkę na choinkę.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy uczniom oraz ich wychowawczyniom Wesołych Świąt!

GALERIA
Tradycjeswiateczne09 
Tradycjeswiateczne08 
Tradycjeswiateczne07 
Tradycjeswiateczne06 
Tradycjeswiateczne05 
Tradycjeswiateczne04 
Tradycjeswiateczne03 
Tradycjeswiateczne02 
Tradycjeswiateczne01 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2019-01-19 13:20
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 023 145