W poniedziałek pomimo niesprzyjającej pogody w filii biblioteki w Przedborzu odbył się piknik dla klas I – III. Najmłodsi uczniowie wyposażeni w koce piknikowe i smaczne przekąski zdążyli przed samą burzą dojść do biblioteki gdzie wzięli udział w pogadance na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas wakacji i w jaki sposób zachowywać ostrożność aby ich uniknąć. Wspólnie przypomniały sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach. Zwrócono dzieciom także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych oraz powtórzyliśmy numery telefonów alarmowych. Dopełnieniem pogadanki była prezentacja multimedialna, która w przyjazny sposób pozwoliła zrozumieć omawiany temat. Na koniec każdy z uczniów wykonał szybki test sprawdzający znajomość tematu, który jak się okazało nie sprawił im żadnej trudności. W kolejnej części spotkania skupiliśmy się na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce wakacyjnej. A ponieważ pogoda i obfite opady deszczu nie pozwoliły nam na wyjście na dwór więc zaplanowany piknik odbył się w świetlicy biblioteki gdzie dzieci na kolorowych kocach miały czas na chwilę relaksu i małą przekąskę.
W kolejnej części spotkania zaplanowaliśmy udział w akcji „ Czytanie na polanie” jednak z powodu złej pogody impreza ta odbyła się w bibliotece. Dzieci w otoczeniu książek rozsiadły się wygodnie na dywanie i w wielkim skupieniu wysłuchały baśni „ Kwiat paproci”. A ponieważ dziś przypada noc świętojańska więc zapoznaliśmy się także z sobótkowymi zwyczajami. I chociaż baśń Kraszewskiego o kwiecie paproci była długa bardzo się dzieciom podobała i słuchały jej z wielkim zainteresowaniem. Chętnie udzielały tez odpowiedzi na zadawane pytania i podsumowując wszyscy stwierdzili zgodnie że szczęściem należy się dzielić z drugim człowiekiem. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały własne kompozycje z paproci i kwiatów. To było bardzo miłe przedpołudnie spędzone w bibliotece bez pośpiechu, w otoczeniu książek, koleżanek i kolegów. Dziękujemy nauczycielom oraz Dyrekcji SP Przedbórz za owocną współpracę i życzymy spokojnych i oczywiście bezpiecznych wakacji.