Każdy ma w sobie coś i każdy jest wyjątkowy

Drugie spotkanie z projektu Wyobraźnia jest wspaniała – podróż po świecie pełnym emocjizatytułowane „Źle jest myśleć o sobie źle – każdy ma w sobie coś i każdy jest wyjątkowy” odbyło się w dniu 9 października 2024 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2024” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Pełne emocji zajęcia rozpoczęły się zabawami integracyjnymi i ćwiczeniami stymulującymi wyobraźnię. Wykorzystując kostkę animacyjną z transparentnymi kieszonkami przeprowadzono zabawy ruchowe z różnymi elementami edukacyjnymi.

Na kredowej tablicy animacyjnej dzieci przedstawiały swoje talenty i umiejętności. Zauważyły, że każde z nich jest inne, że różnią nie tylko wyglądem, ale charakterem i talentami, z których mogą być dumni.

Współpracując i komunikując się w grupie dzieci uzupełniały magiczny słoiczek szczęścia swoimi miłymi lub przyjemnymi chwilami, które sprawiły im radość i o których chcieliby pamiętać. Dzieci uzupełniały plansze zegarowe starannie planując codzienne obowiązki, przyjemności i potrzeby wpisując lub rysując te aktywności na tarczy zegara w odpowiednich miejscach.

W dalszej części zajęć dzieci własnoręcznie wykonały prace plastyczne przedstawiające jesienne obrazy korzystając ze wszystkich dostępnych w bibliotece materiałów. Każda praca była jedyna w swoim rodzaju, piękna i niepowtarzalna.

Drogie Dzieci pamiętajcie że jesteście wyjątkowe, każde z Was jest ważne i każde z Was jest potrzebne, pamiętajcie, że zawsze warto myśleć o sobie i o swoich marzeniach pozytywnie. Dziękujemy Wam za aktywność, otwartość i za wszystkie emocje, których nam dostarczacie. Praca z Wami jest wielką przyjemnością. Zajęcia miała zaszczyt przeprowadzić Justyna Zuber.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w ramach projektu w dniu 23 października 2024 roku o godzinie 16:00.

Regionalna Fundacja Rozwoju Serce
  • Data aktualizacji: 2024-10-17 17:43