Gotowi na wszystko - odkrywanie zainteresowań, pasji i talentów

Z wielką przyjemnością rozpoczynamy zajęcia z projektu „Wyobraźnia jest wspaniała – podróż po świecie pełnym emocji”.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2024” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Pierwsze spotkanie zatytułowane „Gotowi na wszystko – odkrywanie zainteresowań, pasji i talentów” przeprowadził pszczelarz - pan Bogusław Cieśla. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim jest pszczelarz, jak długo żyje królowa, jak długo żyją robotnice i jak długo żyją trutnie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co zbierają pszczoły i co to jest mleczko pszczele, obejrzeli pszczeli pyłek i odnajdywali królową na planszach.

Dzieci dowiedziały się jakich przyborów używa pszczelarz w codziennej pracy, dowiedziały się do czego służy odkurzacz do pszczół.

Podczas spotkania przeprowadzona została emocjonująca sesja zdjęciową w stroju pszczelarza.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom zbijanie ramek pszczelich z użyciem gwoździków i młotków. Wszystkie dzieci były pracowite jak pszczółki.

Wykorzystując węzę pszczelą dzieci własnoręcznie wykonały świeczki i ozdobiły je kolorowymi tasiemkami. Na pamiątkę pracowitych warsztatów zwijane świeczki z unikalnym wzorkiem dzieci zabrały do swoich domów.

Pan pszczelarz nagrodził dzieci i pierwsze przybyłe po dzieci mamy częstując je miodem bezpośrednio z plastra.

Serdecznie dziękujemy panu pszczelarzowi za niezwykle pouczające i inspirujące spotkanie.

Najserdeczniej dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność, zaangażowanie i pozytywną energię, którą ze sobą przynosicie.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w ramach projektu w dniu 9 października 2024 roku o godzinie 16:00.

Gotowi na wszystko
  • Data aktualizacji: 2024-09-26 20:17