Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Czerwcowe spotkanie DKK w filii Przedbórz

11 czerwca br. W filii biblioteki w Przedborzu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę Magdaleny Majcher „ Doktórka od familoków”.

A ponieważ autorka całkiem niedawno gościła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej na spotkaniu autorskim więc czytelniczki naszego klubu miały okazję osobiście ją poznać i wziąć udział w spotkaniu. Magdalena Majcher jest absolutną mistrzynią w swoim fachu. W genialny sposób tworzy powieści na podstawie prawdziwych wydarzeń, przedstawiając je pełne emocji. I tak było tym razem „Doktórka od familoków” nie pozostawia złudzeń, że Majcher potrafi pisać zwykłe historie o niezwykłych ludziach.

Autorka stworzyła niesamowitą opowieść opartą na autentycznych wydarzeniach. Jest to historia niezwykła dzięki której wiele osób dowiedziało  się o istnieniu tak odważnej i bohaterskiej, a zarazem bardzo skromnej kobiety, jaką była Pani doktor Jolanta Wadowska-Król, zwana także "Matką boską szopienicką". O takich postaciach trzeba mówić głośno i wyraźnie, by usłyszało o nich jak najwięcej osób- bo to dzięki jej determinacji setki rodzin zostały przesiedlone, z sąsiedztwa trującej huty a tysiące dzieci uratowane, choć deficyty, których nabawiły się przez ołów w dzieciństwie, towarzyszą im do dziś. Autorka doskonale oddała klimat tamtych lat, pokazując, jak bardzo trudne było życie w tej przemysłowej dzielnicy, gdzie bieda i beznadzieja odbierały nie tylko nadzieję na lepsze życie, ale i zdrowie oraz godność człowiekowi. Klubowiczki były zachwycone powieścią i samą postacią pani doktor Jolanty Wadowskiej Król o której wcześniej nikt nie słyszał. Oczywiście aby dokładnej zapoznać się z jej osobą obejrzałyśmy krótki film „ Matka Boska Szopienicka” nakręcony przez wnuczkę głównej bohaterki. Książka podczas spotkania w bibliotece  wzbudziła wiele tematów do dyskusji i wszystkie panie uważają że  jest zdecydowanie warta polecenia.

GALERIA
DKK czerwiec 
DKK czerwiec 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-07-12 14:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 600 233