Lekcja biblioteczna o naukowcach w filii biblioteki w Przedborzu

Za nami ostatnia lekcja  w filii biblioteki w Przedborzu z cyklu „ Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy”. Tym razem poznaliśmy postać słynnego naukowca Izaaka Newtona i wykonaliśmy doświadczenie z cieczą nienewtonowską. To wspaniałe ćwiczenie sensoryczne dla dzieci i eksperyment, który pozwala poznać prawa fizyki i je łamać. Wszystko podczas niecodziennej zabawy  w bibliotece. Uczniowie klasy I  podczas trwania projektu od października do czerwca zapoznali się z historią 9 naukowców i samodzielnie wykonywały zaplanowane doświadczenia. Wszystkie lekcje w ramach współpracy ze szkołą  odbyły się w filii biblioteki w Przedborzu i były dla dzieci bardzo ciekawą i atrakcyjną formą aktywności w bibliotece.

Lekcja biblioteczna
  • Data aktualizacji: 2024-06-21 11:40