Szkoła na przestrzeni wieków

IMG 8814

W czwartek, 29 lutego w gmachu Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Poowiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej miało miejsce otwarcie ekspozycji zatytułowanej "Szkoła na przestrzeni wieków". Wydarzenie swoją obecnością uświetnili uczniowie Liceum Ogólnoształcącego im. Jana Bytnara w Kolbuszowej wraz z opiekunami, Panią Aliną Ziętek-Salwik oraz Panią Agnieszką Bałchan, Pani Redaktor Barbara Kozłowska z Polskiego Radia Rzeszów, Pan Andrzej Dominik Jagodziński Prezes Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej, Pan Andrzej Wesołowski, Pan Karol Wesołowski, a także Pan Paweł Michno Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Ekspozycja prezentuje historię kolbuszowskiego szkolnictwa, począwszy od czasów Autonomii Galicyjskiej po lata 80. XX w. Można na niej podziwiać między innymi archiwalne fotografie, świadectwe szkolne, podręczniki, przybory szkolne oraz unikatową tablicę z budynku kolbuszowskiej Szkoły Powszechnej Męskiej z okresu międzywojennego. Ekspozycja powstała w oparciu o zasoby ze Zbiorów i Archiwum Rodziny Wesołowskich z Kolbuszowej, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej i jest dostępna dla wszystkich odwiedzających w siedzibie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej mieszczącego się w Kolbuszowej przy ulicy Piekarskiej 17 do dnia 30 czerwca 2024 r.

Szkola
IMG 8817