Spotkanie promocyjne albumu "W sercu puszczy. Ziemia mielecko-kolbuszowska"

W Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej kolbuszowskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie związane z promocją albumu "W sercu puszczy - ziemia mielecko-kolbuszowska". W spotkaniu wzięli udział: Zygmunt Śliwa - Dyrektor wydawnictwa Libra.pl, Elżbieta Wróbel - Wójt Gminy Niwiska, Jolanta Marut - Sekretarz Gminy Niwiska oraz osoby, które ten album stworzyły: Marek A. Stańkowski - autor tekstu, fotograficy: Zbigniew i Andrzej Kożuchowscy, Krzysztof Motyka, Tadeusz Poźniak. Przedstawicielką Muzeum Kultury Ludowej była Agata Front. Wydarzenie zorganizowano 23 lutego 2024 r. o godz. 17.

Pomysłodawczyniami wydania tego ponad 400 stronicowego albumu fotograficznego są właśnie Elżbieta Wróbel i Jolanta Marut. W swoim wystąpieniu pani Wójt nadmieniła, że spełniło się marzenie o zobrazowaniu piękna ziemi mielecko-kolbuszowskiej w wyjątkowym, wydawniczo profesjonalnym albumie, bo obrazy bardziej przemawiają do człowieka niż słowa. Album powstał dzięki wspólnej decyzji i partnerskiej współpracy samorządów i nadleśnictw z powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego, przy wsparciu Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, dla których dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze nie ma granic administracyjnych.

Kolejną osobą, która zabrała głos podczas spotkania był Marek Stańkowski, który jest autorem tekstu opisującego album. Z wielką pasją o swoich wybranych zdjęciach opowiedzieli fotograficy i graficy tego albumu. Zbigniew Kożuchowski wprowadził nas w meandry fotografowania orła białego, Andrzej Kożuchowski opowiedział o pięknie i znaczeniu rezerwatów przyrody, Krzysztof Motyka o architekturze, a Tadeusz Poźniak o fotografowaniu ludzi, którzy tu mieszkają. Słowo o Lasowiakach przedstawiła Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wszystkie te wystąpienia ubarwione pięknymi fotografiami wyświetlanymi na ekranie.

Album można zakupić w księgarni naszej biblioteki oraz w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej.

Img-8780 1
Img-8774 1